Do Popradu prichádza nový jazzový festival: One Two Jazz prinesie známe i nové mená slovenskej jazzovej scény

Do Popradu prichádza nový jazzový festival: One Two Jazz prinesie známe i nové mená slovenskej jazzovej scény
Peter Baláž

Občianske združenie Naturalista v spolupráci s Tatranskou galériou pripravilo prvý ročník festivalu ONE TWO JAZZ festival. Dvojdňový festival sa uskutoční v polovici októbra a to v dňoch 18. a 25. 10. 2019 v Tatranskej galérii v Poprade. Vo výnimočných priestoroch bývalej elektrárne sa predstavia nielen nové, ale aj známe mená slovenskej jazzovej scény - galéria sa na dva večery premení na miesto hudobného kultúrneho vyžitia. 

 

Program festivalu je tento rok špecificky zameraný na slovenskú jazzovú scénu, ktorú chce priblížiť popradskému i podtatranskému publiku. Na festivale sa predstavia Arpi Farkaš & Ján Kopčák Duo, ktrorí predstavia svoj akustický jazzový projekt v modernej interpretácii. Mladí a energickí The Coolcatz zaručenie zdvihnú náladu a ponúknu známe funkové, soulové, či popové pesničky s jazzovým nádychom. Druhý deň festivalu odštartujú osviežujúce Alan a Pišta Bartuš Trio a festival zakončí fenomenálny Milo Suchomel.

Vstupenky na podujatie je potrebné si zarezervovať na onetwojazzfestival@gmail.com, keďže kapacita tohto festivalu je obmedzená. 

 

NATURALISTA občianske združenie sa od roku 2016 venuje environmentálnym a kultúrnym projektom v podtatranskej oblasti Svitu a Popradu. Zakladateľky Tatiana Dučaiová a Lucia Matušíková dali dokopy svoje sily a vo voľnom čase sa rozhodli priniesť do týchto miest niečo nové a ukázať, že keď sa chce, tak sa to dá.

 

Tlačová správa

Galéria

ONE TWO JAZZ.jpg

 

 

Ďalšie články

Mikulášsky Jazzový Festival bude inšpirovať, nielen workshopovať
Vyhľadávanie a podpora talentov je neoddeliteľnou súčasťou práce dramaturgov všetkých hudobných...
Smutná správa pre domácu hudobnú scénu. Vo veku nedožitých 80. narodenín nás navždy opustil saxofonista a skladateľ Dušan Húščava
Iba pred niekoľkými hodinami sa celá komunita ľudí zaoberajúcich jazzovou hudbou dozvedela...
Stanica metra v Montreali možno bude niesť meno génia jazzového klavíra. Petícia za stanicu Oscara Petersona má už vyše 16 tisíc podpisov.
Pred niekoľkými týždňami sa v kanadskom Montreále objavila petícia, ktorá vyzýva mesto, aby...
Nový album klavírneho génia: Brad Mehldau vydáva CD inšpirované aktuálnou situáciou
Americký klavirista a skladateľ Brad Mehldau prekvapil všetkých svojich fanúšikov nečakaným počinom...