Do Popradu prichádza nový jazzový festival: One Two Jazz prinesie známe i nové mená slovenskej jazzovej scény

Do Popradu prichádza nový jazzový festival: One Two Jazz prinesie známe i nové mená slovenskej jazzovej scény
Peter Baláž

Občianske združenie Naturalista v spolupráci s Tatranskou galériou pripravilo prvý ročník festivalu ONE TWO JAZZ festival. Dvojdňový festival sa uskutoční v polovici októbra a to v dňoch 18. a 25. 10. 2019 v Tatranskej galérii v Poprade. Vo výnimočných priestoroch bývalej elektrárne sa predstavia nielen nové, ale aj známe mená slovenskej jazzovej scény - galéria sa na dva večery premení na miesto hudobného kultúrneho vyžitia. 

 

Program festivalu je tento rok špecificky zameraný na slovenskú jazzovú scénu, ktorú chce priblížiť popradskému i podtatranskému publiku. Na festivale sa predstavia Arpi Farkaš & Ján Kopčák Duo, ktrorí predstavia svoj akustický jazzový projekt v modernej interpretácii. Mladí a energickí The Coolcatz zaručenie zdvihnú náladu a ponúknu známe funkové, soulové, či popové pesničky s jazzovým nádychom. Druhý deň festivalu odštartujú osviežujúce Alan a Pišta Bartuš Trio a festival zakončí fenomenálny Milo Suchomel.

Vstupenky na podujatie je potrebné si zarezervovať na onetwojazzfestival@gmail.com, keďže kapacita tohto festivalu je obmedzená. 

 

NATURALISTA občianske združenie sa od roku 2016 venuje environmentálnym a kultúrnym projektom v podtatranskej oblasti Svitu a Popradu. Zakladateľky Tatiana Dučaiová a Lucia Matušíková dali dokopy svoje sily a vo voľnom čase sa rozhodli priniesť do týchto miest niečo nové a ukázať, že keď sa chce, tak sa to dá.

 

Tlačová správa

Galéria

ONE TWO JAZZ.jpg

 

 

Ďalšie články

V Banskej Bystrici zaznie naživo prvýkrát na Slovensku prvý legendárny album brazílskej bossa novy
V sobotu 15. februára sa v Banskej Bystrici uskutoční jedinečné podujatie s názvom...
Recenzia CD: AMC Trio a ich návrat domov
Pamätám sa ako som v lete 2011 zavítal do predajne Hevhetie na Alžbetinej 22. v Košiciach...
Erik Truffaz, Jason Moran, Delvon Lamarr i česká premiéra Nubye Garcie. JazzFestBrno oznámil kompletný program
Nestarnoucí hudební experimentátor Erik Truffaz, přední světový pianista Jason Moran v sólovém...
Predstavujeme očarujúci album zo sveta medzi Aténami a New Yorkom. Kontrabasista Petros Klampanis a jeho novinka ,,Irrationalities’’
Na najnovšom albume výnimočného aténskeho kontrabasistu a skladateľa Petrosa Klampanisa sú autorské...