Doktor z Jurského parku ako jazzman: Jeff Goldblum ohlásil debutový album

Doktor z Jurského parku ako jazzman: Jeff Goldblum ohlásil debutový album
Kto by bol povedal, že americký herec, ktorého preslávilo predovšetkým jeho účinkovanie vo svetoznámom filme Jurský park, je aj vynikajúci jazzový klavirista! Nikdy nie je neskoro a Jeff Goldblum sa chystá nahrať svoj debutový album v 65. roku svojho života.
 
Americká herecká hviezda minulý rok doprevádzala speváka Gregoryho Portera na britskej Graham Norton Show. Vystúpenie si všimli producenti vydavateľstva Decca Records a zmluva na seba nenechala dlho čakať. S Goldblumom, ktorý hráva na klavíri od detstva, ju podpísali v Los Angeles.
 
Goldblumova láska k jazzu rozkvitla vďaka otcovi, ktorý s obľubou počúval nahrávky klaviristu Errolla Garnera (jeho najznámejšou skladbou je balada Misty). Ako 15-ročný začal vystupovať v pittsburských baroch, v domovskej Pennsylvánií. Protagonista niekoľkých hollywoodských megafilmov účinkoval aj vo vlastnej kapele, The Mildred Snitzer Orchestra, s ktorou vystupoval v Los Angeles a New Yorku.
 
Herec hovorí o vznikajúcom debutovom počine: „Som veľmi šťastný, že som nadviazal kontakt s ľuďmi z Decca. Je to jedno z najprestížnejších vydavateľstiev všetkých čias.“ Tom Lewis, jeden z riaditeľov vydavateľstva, dodáva: „Myslím, že Jeffa Goldbluma má rád každý. Je to niečo ako všeobecná pravda. S potešením ho vítame v našom vydavateľstve. Je to fantastický jazzový klavirista, skvelý kapelník a vlastne asi najmilší chlap na svete. Jeho láska k jazzu je nákazlivá a človek sa cíti šťastne, keď ho počuje hrať. Ak sa nám podarí Jeffovu hudbu priniesť ľuďom domov, tak vlastne našou trochou prispejeme k tomu, aby bol svet šťastnejším miestom.“
 
My môžeme len dodať, že sme už na jazz sympatického filmového experta na útek pred dinosaurami zvedaví. Na dátum jeho vydania si však ešte budeme musieť počkať.
 

 

 

Ďalšie články

Zmeny na trhu vydavateľstiev: Universal spojí Verve, Impulse a Deccu pod jednu hlavičku Verve Label Group
Spolok vydavateľstiev Universal Music Group (UMG) oznámil vytvorenie novej skupiny Verve Label...
Hudba Erroll Garnera znovu ožila: Legacy Recordings pripravilo album doteraz nevydaných klenotov
Vydavateľstvo Legacy Recordings koncom septembra tohto roku vydá novú kompiláciu doposiaľ...
Na hudobnom nebi zhasla ďalšia superhviezda: Aretha Franklin zomiera vo veku 76 rokov
Legendárna kráľovná soulu zomrela 16. augusta vo svojom dome v Detroite na následky rakoviny...
Slovensko–nórska spolupráca na multižánrovej zvukovej ilúzii: Dávid Kollár vydal nový album „Illusion of a Separate World“
Slovenský gitarista a skladateľ Dávid Kollár má za sebou už niekoľko svetových spoluprác medzi...
Jazzman týždňa: Joe Pass
Ako vynikajúci hudobník a inovátor si vytvoril štýl, pri ktorom kombinoval walking bass spolu...
Dokument mapujúci život Milforda Gravesa: Srdečný príbeh nesie názov Full Mantis
Hudobník Milford Graves je ojedinelým príkladom skutočne holistického umelca. Tento ohromujúci...