Zmeny na trhu vydavateľstiev: Universal spojí Verve, Impulse a Deccu pod jednu hlavičku Verve Label Group

Zmeny na trhu vydavateľstiev: Universal spojí Verve, Impulse a Deccu pod jednu hlavičku Verve Label Group

Spolok vydavateľstiev Universal Music Group (UMG) oznámil vytvorenie novej skupiny Verve Label Group. Pod týmto názvom budú odteraz fungovať labely Verve, Impulse!, Decca Records aj ECM Records. Výkonným riaditeľom a prezidentom novovzniknutej organizácie bude Danny Bennett, syn slávneho speváka Tony Bennetta.

 

Vydavateľstvo Verve vzniklo v roku 1956 a už od začiatku malo pod svojimi krídlami jazzové legendy ako Billie Holiday, Ellu Fitzgerald, Stan Getza a Ninu Simone. Hoci sa Verve najprv zameriavalo výhradne na jazz, počas nasledujúcich šiestich dekád existencie prešlo vydavateľstvom množstvo legiend rôznych hudobných žánrov. V súčasnosti Verve reprezentuje mená ako Andrea Bocelli, Diana Krall, Mark Knopfler, Sarah McLachlan and Barry Manilow.

 

Vznikom skupiny Verve Label Group (VLG) došlo ku spojeniu vydavateľstva Verve s ďalšími významnými labelmi, medzi nimi aj Impulse!, ktoré vydalo napríklad legendárny album John Coltrane-a A Love Supreme v roku 1965. Presídlením svojho manažmentu do New Yorku zhromaždí skupina VLG pod seba aj americké labely, ktoré v súčasnosti patria pod UMG - Deutsche Grammophon, Decca Records, Decca Classics, Mercury Classics a ECM Records.

 

“Táto nová štruktúra predstavuje kontinuálny záujem skupiny UMG o investovanie do jazzu a vážnej hudby. Taktiež stále platí náš prísľub stavať na bohatej histórii oboch žánrov, pričom sa snažíme vytvárať nové príležitosti, prepájať tak inovatívnych umelcov a prinášať ich hudbu fanúšikom," hovorí oficiálna tlačová správa spoločnosti.

 

Aj Danny Bennett sa v tlačovej správe vyjadril o svojej novej funkcii veľmi pozitívne: "Universal Music je domovom najväčšej a historicky najvýznamnejšej kolekcie nahrávok jazzu a vážnej hudby. Je mi nesmiernou cťou viesť novú Verve Label Group. Chcem poďakovať Davidovi Fosterovi za to, že doteraz ikonický label Verve viedol a teším sa na spoluprácu s ním na ďalších projektoch."

 

Zdroj: jazztimes.com

Autor: Martin Uherek

 

 

Ďalšie články

Andreas Varady - na pódiu s George Bensonom
Rodák zo slovenska, gitarista Andreas Varady, “je jedným z najtalentovanejších ľudí na tejto...
Jazzman týždňa: Andreas Varady
Už ako dieťa ho porovnávali s Georgeom Bensonom. Andreas Varady začal svoju cestu za...
Deezer uvádza: Náučné moderované jazzové playlisty
Používatelia služby Deezer, pozor! Pri príležitosti Medzinárodného dňa jazzu (30. apríl) táto...
Jazzman týždňa: Wes Montgomery
  Wes Montgomery (6. marca 1923 - 15. júna 1968) bol významný americký jazzový gitarista....
V marci odštartuje ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Hudobníci a vokalisti si opäť budú môcť zahrať v kapele pod vedením najlepších lektorov
V roku 2020 začína už ôsmy ročník Večerných jazzových ateliérov. Pre všetkých hudobníkov,...
Rozhovor s jedinečným československým triom Szaturma: o inšpiráciach, debutovom albume a blížiacom sa krste na JazzFestBrno
Za necelé tri roky svojho pôsobenia si trio Szaturma stihlo vybudovať svoj vlastný hudobný jazyk...
Hudobný darček pre milovníkov world music: Akordeonista Jean-Louis Matinier a gitarista Kevin Seddiki vystúpia v Bratislave
V sobotu 14. marca vystúpi v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca výnimočné hudobné duo z...
Sisa Fehérová a Cha bud: Skladba Holúbky spojili košických hudobníkov proti extrémizmu
“Môj milý, holubičí národ, sľúbili sme si vydržať,” refrén pesničky odkazuje hneď k dvom silným...