Hot music u vás doma – získajte nový album Bratislava Hot Serenaders!

Hot music u vás doma – získajte nový album Bratislava Hot Serenaders!
Peter Motyčka

Ako najlepšie osláviť tri desaťročia svojej existencie a potešiť fanúšikov, ale aj samého seba? Ponúka sa niekoľko možností – napríklad: za a.› obrovská tridsaťposchodová torta / za b› tridsaťhodinová párty alebo za c› nový a ešte lepší album.

 

Orchester Bratislava Hot Serenaders stál nedávno pred podobnou dilemou a hudobníci na čele s umeleckým vedúcim, špičkovým trubkárom a pedagógom Jurajom Bartošom zaiste dlho váhali. Síce vieme len málo zo zákulisných detailov, no poznáme víťaza tejto voľby, ktorým sa stal v poradí trinásty album súboru. Mal niesť optimistický titul „My Troubles Are Over“ v nádeji, že pandémia už pominie a svitne na lepšie časy. Tak sa volá úvodná skladba Jamesa Vincenta Monaca a Edgara Leslieho, ktorú pred takmer sto rokmi preslávili Duke Yellman and his Orchestra. V aranžmánoch Juraja Bartoša znie fantasticky!

 

 

Album nakoniec nesie názov „As Time Goes By“, ktorý pripomína dlhú a úspešnú cestu orchestra spolu s jeho priaznivcami. Svetoznámu pieseň preslávil aj kultový film „Casablanca“ a bola zaradená medzi desiatku najväčších hitov 20. storočia. Svetová premiéra albumu prebehla koncom februára v priestoroch Kulturfabrik Hainburg, kde orchester už tradične hráva na festivale venovanom odkazu Josepha Haydna.

 

Pokiaľ chcete získať jedno z troch nových CD súboru Bratislava Hot Serenaders, napíšte nám do 22. mája názov dievčenského vokálneho tria, ktoré tento súbor od jeho vzniku doprevádza. Traja šťastlivci si budú môcť doma vychutnať autentický zvuk jedinečného súboru. Ostatní môžu zájsť na nejaký z jeho pravidelných koncertov Bratislava Hot Serenaders na domovskej scéne v spoločenskom dome Nivy v Bratislave. Najbližšia hot veselica sa uskutoční v nedeľu 29. 5. o 19.00.

 

 

Autor: Peter Motyčka

Photo (C) FlorianSimon

 

Výhercovia: Petr Rosa, Anna Máté Ivaničová, Kristina Halakova

Galéria

Hot music u vás doma – získajte nový album Bratislava Hot Serenaders!

 

 

Ďalšie články

Ďalšie objavy v Brne alebo exkurzia za česko-slovenským jazzom
V úvodnom reporte z Central European Jazz Showcase, ktorý prebehol minulý týždeň (27.–28. júna) v...
Ako som objavoval slovenský jazz. V Brne.
„Prečo tam vlastne chceš ísť?“, pýtala sa ma pred niekoľkými dňami, v predvečer brnianského...
Soundtrack k môjmu životu – John Pizzarelli Trio: Live at Birdland
Každý má na (pomyselnom) nočnom stolíku knihy či nahrávky, ktoré nás sprevádzajú a potešujú...
Legendárny flautista Jorge Pardo na albume „Schumannova rezonancia“ saxofonistu Erika Rothensteina
„Schumannova rezonancia“ je nielen označenie tepu Matky Zeme, ale aj názov nového projektu...