Incognito sľubujú Slovensku zábavu silnejšiu než kedykoľvek predtým!

Incognito sľubujú Slovensku zábavu silnejšiu než kedykoľvek predtým!
Patrik Gömöri

Štrnásťčlenná zostava Incognito znovu príde na Slovensko. Fanúšikom, ktorých tu pred dvomi rokmi zanechali prídu vďaka cyklu City Sounds of Bratislava predstaviť svoj v poradí už 16. štúdiový album s názvom Amplified Soul. Ten sa dá preložiť aj ako "zosilnená duša" a tento privlástok plánujú naplniť do bodky. Okrem osvedčených hitov chcú svoje publikum dostať do jazz-funkového tranzu sebavedomými novinkami.

 

 

Už 35 rokov fungujúca formácia Incognito ani naďalej neutícha a našťastie ani nemá v úmysle. Svedčí o tom vydanie albumu Amplified Soul, ktorý predznamenáva jazz-funkovú zábavu s ešte väčšou amplitúdou nez kedykoľvek predtým. Postarať sa o to má nielen fanúšikmi obľúbená speváčka Imaani, ale aj Tony Momrelle, Vanessa Haynes spolu s legendárnou speváčkou a skladateľkou Carleen Anderson, funkovou stálicou Deborah Bond či novými nádejami jazzu a spriaznených žánrov Katie Leone a Chiara Hunter. Silu ich najnovšej tvorby budú môcť zažiť návštevníci koncertu v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC) 12. novembra 2015.

 

 

Na stále ešte aktuálnom nosiči sa producentskej taktovky ujal líder kapely Bluey. Hlavne on je zodpovedný za hudobný balíček temnejšieho zvuku zaobaleného do jemných tónov trubiek charakteristických pre Incognito. Na 16-ich skladbách ponúkajúcich dobrodružstvo spájania známeho s neznámym, resp. starého s novým sa podieľali zvučné mená ako Nick van Gelder, bubeník kapely Jamiroquai, saxofonista Nigel Hitchcock alebo Roberto Quintero, perkusionista z Elements of Life či mnohí iní. Punc prestíže dodáva spomínanému disku aj miesto nahrávania. Londýnske štúdio Livingston Studio využilo aj zoskupenie Buena Vista Social Club pri tvorbe svojej prvotiny a debut tu nahrala v roku 1993 aj islandská umelkyňa Björk.

 

 

Okrem producenta nahrávky prídu slovenské publikum energicky nabudiť aj Matt Cooper (klávesy), Francis Hylton (basgitara), Francisco Sales (gitara), Francesco Mendolia (bicie), João Caetano (perkusie), Jim Hunt (saxofón a flauta), Trevor Mires (trombón) a Sid Gauld (trúbka). Svojimi vokálmi prispejú už spomínaní Vanessa Haynes, Tony Momrelle a Katie Leone

 

Skupina Incognito vzišla z idey Paula "Tubbsa" Williamsa a Jeana-Paula "Bluyeho" Maunicka v roku 1979 ako jazz-funk-soulové krídlo od stále sa rozrastajúcej kapely Light of the World. V 90. rokoch minulého storočia zažívala najväčší komerčný úspech v singlovom rebríčku UK Chart s cover verziou skladby Always There pôvodne od Ronnieho Lawsa, avšak vo verzii s americkou R&B speváčkou Jocelyn Brown.

 

 

Nielen priaznivci jazz-funku, soulu, acid jazzu a ich odnoží by si nemali nechať ujsť návrat legendy na slovenské pódium. Novembrový koncert v MMC v Bratislave totiž aj sekptikov presvedčí, že ani po tridisiatich dekádach legenda Incognito nestráca na sile, ba naopak ešte viac na nej pridáva.    

 

Koncert sa koná s finančnou podporou Ministerstva kultury SR, Bratislavského samosprávneho kraja a SOZA.

 

Tlačová správa

 

Galéria

Incognito_Amplified Soul_press pictures__credit Marc Albert Photography_2-1 - small.jpeg
Incognito2.jpg

 

 

Ďalšie články

Di Meola a Rubalcaba naplnili obrátenú pyramídu
Al Di Meola & Gonzalo Rubalcaba, 15.11.2013 Slovenský rozhlas, Bratislava   Nezabudnuteľnú...
Brian Blade: Aj pri odlišných názoroch nás spája ľudskosť
Náš rozhovor s bubeníkom Brianom Bladeom je vyústením dlhoročného záujmu o jeho osobu a ...
Cassandra Wilson priniesla Bratislave hudbu tvorenú srdcom
11.december 2014, Nová Scéna, Bratislava   Bohatú koncertnú sezónu prišla do Bratislavy...
Reportáž: Ako Victor Wooten opäť nadchol Bratislavu
Po niekoľko-hodinovom státí s natiahnutým krkom, snažiac sa cez more hudbychtivých hláv zachytiť čo...
Quo vadis Bratislava Hot Serenaders?
Orchester Bratislava Hot Serenaders mohol aj vďaka Fondu na podporu umenia v tomto náročnom...
Grammy 2022. Poznáme nominantov 64. ročníka najprestížnejších ocenení
Nominácie na tohtoročné ocenenie Grammy sú už známe. Ide o 64. ročník odovzdávania...
Janka Kozáková si plní sny. V projekte Vlčie maky prináša folklórne piesne v jazzových aranžmánoch
Janu Kozákovú široká verejnosť vníma najmä ako speváčku kapely Mukatado, ktorá v tomto období...
Hitchcock už nemusí byť len veličinov pre filmových labužníkov. Britský saxofonista Alex Hitchcock prináša novinku Dream Band
Alex Hitchcock je britský saxofonista so sľubnou budúcnosťou, ktorý so svojim projektom Dream Band...