Juraj Griglák uviedol do sveta nové CD: Krstným otcom sa stal jeho mladý kolega Aaron Hodek

Juraj Griglák uviedol do sveta nové CD: Krstným otcom sa stal jeho mladý kolega Aaron Hodek
Dávid Oláh
V pondelok 21. októbra sa v bratislavskom klube Pod lampou uskutočnil neopakovateľný večer. Okrem koncertu americko-slovenskej kapely nášho basového velikána Juraja Grigláka, sa tam konal aj krst ich nového albumu „From The Bottom“. Kapela hrala v základnej zostave spolu s bubeníkom Poogiem Bellom, klaviristom Eugenom Vizvárym a saxofonistom Chrisom Hemingwayom. Okrem nich sa však na pódiu objavili aj iní zaujímaví hostia, ktorí prispeli k posilneniu zážitku z tohto koncertu.
 
Náš vynikajúci hudobník, skladateľ, kontrabasista a basgitarista Juraj Griglák oficiálne privítal na svet svoj nový produkt. Okrem samotného krstu išlo o hlavne o výborný koncert tohto kvarteta, čo nás všetkých veľmi potešilo. Osobne mám totiž väčšinou takú skúsenosť, že pri krstoch sa akoby symbolicky zahrajú 2-3 skladby z nového CD, následne sa prejde k samotnému krstu a tým sa skončí večer.
 
V pondelok sa tento scenár neudial, čo bolo pre poslucháčov výborné. Kapela Juraj Griglák and Company, ktorá je momentálne na koncertnom turné, predviedla skvelý výkon. V hre týchto pánov je cítiť, že spolu spolupracujú už zopár rokov, čo spôsobuje ich čoraz lepšiu zohratosť a istotu. Band znel ako jeden organizmus. Po zvukovej, dynamickej, interpretačnej aj sólistickej stránke. U Grigláka je dobrým zvykom, že vždy predvedie vynikajúci výkon a nebolo tomu inak ani v tomto prípade. 
 
Zaujímavý je lídrov rukopis na najnovšom CD „From The Bottom“. Okrem veselých a nápaditých kompozícií, sú na tomto albume aj skladby, ktoré sú koncepčne a zvukovo odlišné – pomalé africké groovy plné farieb a moderných harmonicko-melodických postupov.
 
Po krátkej pauze sa pokračovalo druhým setom, v ktorom prišlo na samotný akt krstu CD. Krstilo sa veľmi zaujímavým a unikátnym spôsobom – cigaretovým dymom z úst Eugena Vizváryho a jeho IQOS cigarety. Krstným otcom bol náš mladý zázrak – Griglákov najmladší kolega na našej scéne, Aaron Hodek. Okrem toho, že bol Aaron krstným otcom CD, na krste si aj zahral s touto vynikajúcou kapelou, a ako vždy, svojim výkonom priviedol publikum do úžasu. Okrem Aaronka sa na pódiu objavili aj ďalší hostia participujúci na tomto albume – Daniel Griglák na basgitare a Dávid Hodek na bicích nástrojoch.
 
Krst spojený s koncertom vyšiel na výbornú. V príjemnej atmosfére sme mali možnosť počúvať špičkovú autorskú hudbu tých najlepších domácich aj zahraničných hudobníkov. Viac o tomto albume sa onedlho dozviete z našej recenzie. Dovtedy vám odporúčam si z neho vypočuť aspoň zopár ukážok. 
 
 
Dávid Oláh
 

 

 

Ďalšie články

Mladý Áron a jeho hudobná cesta: Rodina Hodekovcov prosí verejnosť o pomoc
Rodina chlapca, ktorý sa doslova narodil s basgitarou v ruke, prosí verejnosť o pomoc. Tento...
Andreas Varady - iPod má problém s prstami gitaristov
Piatok 13. januára určite nebol nešťastný pre bratislavský klub Hlava 22. Práve v ňom sa totiž...
Eugen Vizváry: Vďaka albumom spoznáva človek sám seba
Stretol som sa so slovenským hudobníkom, klaviristom a skladateľom Eugenom Vizvárym. Hovorili sme...
Eugen Vizváry debutuje s albumom Part One
Jeden z najvyhľadávanejších slovenských klavíristov, Eugen Vizváry sa dočkal svojho debutového...
Quo vadis Bratislava Hot Serenaders?
Orchester Bratislava Hot Serenaders mohol aj vďaka Fondu na podporu umenia v tomto náročnom...
Grammy 2022. Poznáme nominantov 64. ročníka najprestížnejších ocenení
Nominácie na tohtoročné ocenenie Grammy sú už známe. Ide o 64. ročník odovzdávania...
Janka Kozáková si plní sny. V projekte Vlčie maky prináša folklórne piesne v jazzových aranžmánoch
Janu Kozákovú široká verejnosť vníma najmä ako speváčku kapely Mukatado, ktorá v tomto období...
Hitchcock už nemusí byť len veličinov pre filmových labužníkov. Britský saxofonista Alex Hitchcock prináša novinku Dream Band
Alex Hitchcock je britský saxofonista so sľubnou budúcnosťou, ktorý so svojim projektom Dream Band...