Lady Gaga spieva jazz: Nový duet s trubkárom Brianom Newmanom

Lady Gaga spieva jazz: Nový duet s trubkárom Brianom Newmanom
Staršia populárna hudba 20. storočia má svoje nesmrteľné čaro. Vedia to aj hviezdy súčasnej scény, ktoré občas rady zavítajú aj do jazzových vôd a nadčasový repertoár si pripomenú. Spomeňme napríklad štandard Body And Soul v podaní Tonyho Bennetta a Amy Winehouse spred siedmich rokov. Niekoľko dní dozadu sa novej verzie dočkala skladba, ktorú prvýkrát preslávila Nina Simone v roku 1954. Volá sa Don't Let Me Be Misunderstood, napísali ju Bennie Benjamin, Horace Ott a Sol Marcus a dnes znie v podaní trubkára Briana Newmana a speváčky Lady Gaga.
 
Brian Newman je v súčasnosti vyhľadávaným trubkárom, ktorý pôsobí v New York City. Teraz prichádza s novým albumom s názvom „Showboat.“ Práve na ňom sa objavuje pieseň, do ktorej si prizval hviezdu svetovej populárnej hudby.
 
Cesty Newmana a Lady Gaga sa spojili začiatkom 21. storočia. Obaja vtedy začínali a krvopotne sa snažili rozbehnúť svoje umelecké kariéry v New Yorku. Newman prišiel zo štátu Ohio a zamestnal sa ako barman v podniku s názvom St. Jerome's. S Lady Gaga (lepšie povedané Stefani Germanotta) sa stretol práve tam. V bare totiž zvykla speváčka vystupovať a často ho navštevovala. Romanticky ich spojila spoločná láska k jazzu a ostali v kontakte aj napriek tomu, že každý išiel neskôr svojou cestou. Newman sa so svojim kvartetom uchytil v hoteli Plaza a Stefani, teraz už Lady Gaga, sa stala popovou superhviezdou. Netrvalo dlho, kým svojho priateľa nezavolala na spoluprácu. Napríklad aj nedávno vo filme Zrodila sa hviezda. Nesmieme opomenúť, že Newman a jeho kvartet doprevádzali Lady Gagu a už spomínaného Tonyho Bennetta na albume „Cheek to Cheek.“ Touto cestou sa totiž trubkárovi podarilo prepracovať až k zmluve s vydavateľstvom Verve, keď si jeho talent všimol producent Dae, Bennettov syn. Jeho album „Showboat“ vychádza práve pod hlavičkou tejto spoločnosti.
 
„Don't Let Me Be Misunderstood” v podaní dua Newman-Gaga je príjemný počin a zároveň nabáda poslucháčov, aby zabŕdli aj do ďalších skladieb na trubkárovom novom diele.
 
 
Foto: JazzTimes
Zdroj: JazzTimes

 

 

Ďalšie články

Andreas Varady - na pódiu s George Bensonom
Rodák zo slovenska, gitarista Andreas Varady, “je jedným z najtalentovanejších ľudí na tejto...
Jazzman týždňa: Andreas Varady
Už ako dieťa ho porovnávali s Georgeom Bensonom. Andreas Varady začal svoju cestu za...
Nový dokumentárny film o speváčke Nine Simone vyjde budúci rok
Netflix, internetový poskytovateľ stream video obsahu, sa po dlhšej dobe opäť rozhodol vytvoriť...
Jazzman týždňa: Wes Montgomery
  Wes Montgomery (6. marca 1923 - 15. júna 1968) bol významný americký jazzový gitarista....
OpenJazzFest otvára brány už tento víkend
Tradičný letný sviatok jazzovej hudby v podobe 14. ročníka festivalu OpenJazzFest je už predo...
Varovanie: Nitrou sa preženie letná dixielandová búrka!
Vo štvrtok podvečer 18. júla sa nitrianskym centrom preženie dixielandová hrmavica, pretože tamojší...
Čože je to osemdesiatka, alebo fenomén Ivan Kelly Köhler
Počas víkendu sa v Žiline oslavovalo, pretože mnohí zdvíhali čaše na počesť osemdesiatych narodenín...
Do Trnavy na jazz práve dnes
Už dnes poobede sa trnavské námestia a nádvoria premenia na jazzový Babylon, v ktorom bude radosť...