Mladí ladí dětem a ich Hudební cesta světem: Český projekt pripravil (nielen) pre deti sériu náučných videí

Mladí ladí dětem a ich Hudební cesta světem: Český projekt pripravil (nielen) pre deti sériu náučných videí

Mladí ladí dětem je vzdelávací program medzinárodného festivalu Mladí ladí jazz určený deťom a ich rodičom, ale aj pedagógom so záujmom o alternatívnu hudobnú výučbu. Česko je prvou krajinou mimo USA, v ktorej sa tento program svetového strihu realizuje. V roku 2019 sa programu zúčastnilo okolo 2000 detí. Všetko prebieha už šiestym rokom v úzkej spolupráci s Oranom Etkinom, držiteľom Grammy a izraelsko-americkým jazzmanom, a ním vyškolenými lektormi v unikátnej metóde Timbalooloo - tentokrát vo forme deviatich náučných videí.

 

Tento rok kvôli epidémii koronavírusu musel projekt program pre verejnosť žiaľ pozastaviť. Namiesto toho sa preto rozhodli spolu s Oranom Etkinom, izraelsko-americkým jazzmanom a držiteľom ceny Grammy natočiť deväťdielny náučný webový cyklus. V ňom budú môcť deti spolu s Oranom precestovať svet, spoznať rôzne kultúry, zoznámiť sa so zaujímavými hudobnými nástrojmi a hravou a interaktívnou formou sa naučiť základy hudobnej teórie pomocou metódy Timbalooloo.

 

Prvý diel Mladí ladí dětem: Hudební cesta světem - Vstávej, Kláro! 

 

Metóda Timbalooloo je postavená na hravosti, príbehoch, hudbe, rytme a emóciách. To všetko je deťom blízke už od útleho veku. Hudba je totiž rovnako prirodzená ako jazyk. Vďaka tomu, ako citlivo je Etkinova výučba koncipovaná, je vhodná aj pre tie úplne najmenšie deti od 3 rokov. Deti si tak hravo osvojujú základy hudobného a kultúrneho svetového dedičstva. Timbalooloo je špeciálny tým, že sa deťom nehrajú žiadne známe detské piesne, ale napríklad jazzové skladby Herbieho Hancocka, africká, brazílska alebo indonézska hudba v takom podaní, v ktorom sa s ňou deti ľahko zžijú.

 

Vaša finančná podpora pomôže zrealizovať natáčania projektu a deťom umožní aspoň časť natočených dielov sledovať v blízkej dobe. Vďaka veľkej základni fanúšikov, spolupracujúcim neziskovým organizáciám a školám, je projekt Mladí ladí dětem schopný tento program dostať ku všetkým deťom nezávisle od ich sociálneho a ekonomického statusu. Projekt môžete podporiť na Donio.cz.

 

Viac epizód je možné nájsť na stránke www.mladiladidetem.cz.

 

Zdroj: mladiladidetem.cz

Autor: Martin Uherek

 

 

Ďalšie články

Pharoah Sanders ohlásil po dlhoročnej odmlke vydanie ďalšieho albumu. Promises vznikol aj v spolupráci s Londýnskym symfonickým orchestrom
Po mnohoročnom tichu sa mohutný zvuk 80-ročného tenor saxofonistu Pharoah Sandersa objaví na ďalšom...
CD Young Slovak Jazz Generation: talentovaní hudobníci predstavujú svoj pohľad na jazz
Minulý rok sa na našej scéne objavilo zaujímavé CD. Pod hlavičkou vydavateľstva Real Music House...
Svetoznámy spevák Tony Bennett má zdravotné problémy. 94-ročnému umelcovi diagnostikovali Alzheimerovu chorobu
Tonymu Bennettovi diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Hoci prvýkrát sa spevák o tejto diagnóze...
Nevídaný úspech slovenských jazzmanov. Magazín DownBeat uverejnil recenziu CD Altar Double Quintet - We Salute The Night
Iba nedávno uverejnil saxofonista a skladateľ Nikolaj Nikitin na svojom facebookovom profile úspech...