Nemý film o mladom Armstrongovi s hudbou Wyntona Marsalisa

Nemý film o mladom Armstrongovi s hudbou Wyntona Marsalisa
jazz.sk

V meste Oberlin v štáte Ohio sa tento mesiac po dlhej renovácii opäť otvára divadlo. Slovenskí čitatelia sa tam síce možno priamo nechystajú, ale udalosť je to zaujímavá a určite stojí za zmienku. 23. septembra  bude v divadle Apollo Theatre odpremietaný film Louis

 

Ide o súčasný nemý film vzdávajúci hold Louisovi Armstrongovi a ére nemých filmov z obdobia Charlieho Chaplina. Nemý film bude sprevádzaný živou hudbou - hrať bude Oberlinský jazzový orchester pod taktovkou Dennisa Reynoldsa. Scenár napísal a film režíroval Dan Pritzker, za kamerou stál držiteľ ceny Oscar, Vilmos Zsigmond. Vo filme hrajú Jackie Earle Haley, Shanti Lowry a Anthony Coleman. Hudbu napísal Wynton Marsalis, no sú v nej včlenené aj časti zložené americkým skladateľom 19. storočia, Louis Moreau Gottschalkom. 

 

Nie je to doslovný životopisný film o Louisovi Armstrongovi, ale je zameraný na rané obdobie jeho života, ktoré prežil v New Orleanskom okrese Storyville, v období, keď dostal svoju prvú trúbku. Film mal premiéru v roku 2010, kedy bol odpremietaný v rámci domáceho turné Marsalisovho súboru. O niečo menší súbor reprízoval projekt o rok neskôr, počas dvoch predstavení na Londýnskom jazzovom festivale. Tento mesiac to bude po tretí krát, čo bude film Louis odpremietaný v divadle so živou hudbou. Dĺžka filmu je 70 minút.

 

 


 

 

Foto: http://thebioscope.net/2010/05/22/louis/

-nat-

 

 

 

Ďalšie články

Nový Glasperov album s kontroverzným názvom: "F--- Yo Feelings" spája jazz a hip-hop
Robert Glasper, držiteľ troch cien Grammy a ocenenia Emmy, je na jazzovej aj hip-hopovej scéne...
Digitálny album pre digitálny svet: Gitarista Jeff Parker vydáva jazzový album plný loopov a samplov, "Suite for Max Brown"
“Vždy hľadám nové veci, ktoré ma môžu prekvapiť,” vysvetlil skladateľ a multiinštrumentalista Jeff...
Oslava storočnice Charlieho Parkera: Saxofonisti Bobby Watson, Vincent Herring a Gary Bartz vydávajú spoločný album Birdovych kompozícií
Miles Davis raz povedal: "Celú históriu jazzu dokážete obsiahnuť v štyroch slovách - Louis...
Súťaž o 2 x 2 vstupenky na koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze
Prinášame vám súťaž o 2 x 2 vstupenky na premiérový koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze na...