Newyorský kvartet na Liptove: Speváčka Hanka Gregušová so sebou privedie hostí z mekky jazzu

Newyorský kvartet na Liptove: Speváčka Hanka Gregušová so sebou privedie hostí z mekky jazzu
Patrik Gömöri

V sobotu 10. novembra privíta klub Route 66 v Liptovskom Mikuláši jedinečnú zostavu špičkových slovenských a amerických jazzmanov, ktorých k nám privedie speváčka Hanka G. Vezmú nás spolu na úžasný hudobný výlet naprieč dvomi odlišnými kultúrnymi tradíciami - slovenskou a americkou. Vypočujeme si nádherný mix slovenských ľudových piesní, upravených do štýlu jazz & soul z jej druhého, kritikmi veľmi vysoko hodnoteného CD „Essence“, ako i pôvodné inštrumentálne skladby svetových jazzových klaviristov (Oscar Peterson, Herbie Hancock, Ernest Oláh, Chick Corea, McCoy Tyner, Thelonious Monk, Ondrej Krajňák a Mal Waldron), vokálne podfarbené Hankiným spevom a textami.


 

Exkluzívna formácia Hanka G NYC Quartet:

Hanka Gregušová už rok a pol úspešne pôsobí v samotnom srdci afro-americkej kultúrnej tradície jazzu v New York City a uchvacuje poslucháčov svojím tmavým hlboko posadeným hlasom. V minulom roku sa stala laureátom najvyššieho odborného ocenenia v oblasti jazzu – cenou “Ladislava Martoníka“ ako “Jazzman roka 2017“.

Ondrej Krajňák je už nášmu publiku dobre známy, účinkoval u nás napríklad s Ivou Bittovou, Fedorom Frešom a Henrym Tóthom, v projekte Three Pianos a je právom považovaný za jedného z najlepších jazzových klavíristov na slovenskej a českej hudobnej scéne.

Reggie Workman - máme jedinčné šťastie, že nás návštevou poctí tento americký hard bopový a avantgardný jazzový kontrabasista a skutočná žijúca legenda. Hrával s Johnom Coltranom, legendárnymi Art Blakey's Jazz Messengers, Phaorahom Sandersom, Archiem Sheppom, McCoy Tynerom a ďalšími.

Taru Alexander - výnimočný americký bubeník, syn legendárneho tenor saxofonistu Rolanda Alexandra. Taru hrával s Abbey Lincoln, Betty Carter, Branfordom Marsalisom a dlhodobo tiež pôsobil v kapele zosnulého Roy Hargrovea.

Pripravte sa na vášnivé a autentické predstavenie plné životných príbehov, radosti, lásky a smútku, ktoré spojí kultúrne dedičstvá dvoch odlišných krajín - Slovenska a USA. Ako sľubuje Hanka, táto show bude jednoducho nezabudnuteľná!

Foto: www.ephoto.sk
Tlačová správa

Galéria

unnamed.jpg

 

 

Ďalšie články

Splnený sen pre Hanku Gregušovú: Odchádza spievať a žiť do New York City
Zhruba o mesiac sa pre Hanku Gregušovú začne nová etapa jej života - podpísala zmluvu o zastupovaní...
Ingrid Bezáková nahrala vokálny album Deep Inside
'Album Deep Inside Ingrid Bezákové je skutečně hodně hluboko uvnitř jazzu a tím, jak tato půvabná...
Víkend na Liptove patril jazzu
V dňoch 25. – 27. 2014 sa konal jubilejný, 10. ročník Mikulášskeho jazzového festivalu....
Speváčka Hanka Gregušová vydáva druhý album
Jedna z popredných speváčok na slovenskej klubovej scéne, Hanka Gregušová predstaví v ...
Ray Charles: Nielen klavirista a spevák
Mnohí hudobníci sú známi ako multiinštrumentalisti, ktorí na výbornej úrovni ovládajú viaceré...
Martin Štourač: Súťaž Jazz START UP nám priniesla skúsenosti s nahrávaním a vystupovaním. Náš koncert bol naživo vysielaný na rádiu Devín.
Obľúbená súťaž mladých jazzmanov Jazz START UP pokračuje svojim ďalším ročníkom. Pri tejto...
JazzFestBrno oslávi plnoletosť štyrmi premiérami a jedným návratom: Príde Dianne Reeves, John McLaughlin, Branford Marsalis, Billy Cobham a GoGo Penguin
Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno zveřejnil první jména z programu 18. ročníku, který...
Izraelský zlodej snov: Shai Maestro vydáva album The Dream Thief
Vybudovať si reputáciu nie je nikdy ľahké, no zdá sa, že Izrael je miestom, ktoré má v ...