Nová sezóna legendárnych koncertov "Highlights in Jazz" začína vo februári

Nová sezóna legendárnych koncertov "Highlights in Jazz" začína vo februári

Sezóna vystúpení s názvom Highlights in Jazz, označovaná ako "najdlhšie fungujúca jazzová koncertná séria v New Yorku", začína vo februári svoj 44. ročník. Hlavný organizátor Jack Kleinsinger realizuje každý utorok v mesiaci koncerty, ktoré sa odohrávajú v sále Tribeca Performing Arts Center v centre newyorského Manhattanu. Každé vystúpenie začína o ôsmej a predstavuje to najlepšie zo súčasnej americkej jazzovej scény.

 

Tohtoročná sezóna začína 4. februára gala koncertom pri príležitosti ukončenia 43. ročníka série Highlights in Jazz. Ako prvá sa na pódiu objaví speváčka Catherine Russell so svojou kapelou, po nej vystúpia kornetista/trubkár Warren Vaché a saxofonista/klarinetista Scott Robinson. Rytmickú sekciu tvorí trio klaviristu Ted Rosenthala, bubeníka Alvester Garnetta a špeciálneho, zatiaľ neohláseného hosťa.

 

Počas nasledujúcich pár mesiacov vystúpia v rámci Highlights in Jazz dychári Paquito D’Rivera, Ken Peplowski, Will a Peter Anderson. Okrem nich budú mať návšetvníci možnosť zažiť napríklad koncert gitaristu Bucky Pizzarelliho a trombónistu Wycliffe Gordona. 

 

Sezóna sa skončí 16. júna, pričom na poslednom koncerte vystúpia kapely Trio Time, Dick Hyman Trio a Trio Da Paz. Hyman sa série zúčastňuje už 23. krát, spolu s ním v kapele odohrajú basista Jay Leonhart a gitarista Howard Alden. Trio Da Paz, ktoré sa skladá z bubeníka Duduka Da Fosenca, gitaristu Romero Lubambo a basistu Nilson Matta, svojim vystúpením definitívne uzavrie 44. ročník Highlights in Jazz.

 

Zdroj: jazztimes.com

Autor: Martin Uherek

 

 

Ďalšie články

Jazzman týždňa: Paquito D’Rivera
  Paquito D’Rivera je saxofonista, klarinetista a skladateľ pôvodom z Kuby, no od...
Na jazz do Mikuláša
Už dvadsať rokov sa jazzoví priaznivci z liptovského regiónu schádzajú na podujatia pod hlavičkou...
Jazz a Ukrajina po dvoch rokoch
Niekoľkokrát sme na týchto stránkach zdieľali našu solidaritu s ukrajinským susedom. Smutné výročie...
Príďte si uctiť saxofón!
Začiatok marca bude v hlavnom meste už tradične patriť saxofónovej udalosti roka – festivalu...
Dixieland + Nitra = NITRADITIONAL BAND
V každodennej záplave neveselých správ sú tie pozitívne viac ako potrebné a jednou z...