Nová sezóna legendárnych koncertov "Highlights in Jazz" začína vo februári

Nová sezóna legendárnych koncertov "Highlights in Jazz" začína vo februári

Sezóna vystúpení s názvom Highlights in Jazz, označovaná ako "najdlhšie fungujúca jazzová koncertná séria v New Yorku", začína vo februári svoj 44. ročník. Hlavný organizátor Jack Kleinsinger realizuje každý utorok v mesiaci koncerty, ktoré sa odohrávajú v sále Tribeca Performing Arts Center v centre newyorského Manhattanu. Každé vystúpenie začína o ôsmej a predstavuje to najlepšie zo súčasnej americkej jazzovej scény.

 

Tohtoročná sezóna začína 4. februára gala koncertom pri príležitosti ukončenia 43. ročníka série Highlights in Jazz. Ako prvá sa na pódiu objaví speváčka Catherine Russell so svojou kapelou, po nej vystúpia kornetista/trubkár Warren Vaché a saxofonista/klarinetista Scott Robinson. Rytmickú sekciu tvorí trio klaviristu Ted Rosenthala, bubeníka Alvester Garnetta a špeciálneho, zatiaľ neohláseného hosťa.

 

Počas nasledujúcich pár mesiacov vystúpia v rámci Highlights in Jazz dychári Paquito D’Rivera, Ken Peplowski, Will a Peter Anderson. Okrem nich budú mať návšetvníci možnosť zažiť napríklad koncert gitaristu Bucky Pizzarelliho a trombónistu Wycliffe Gordona. 

 

Sezóna sa skončí 16. júna, pričom na poslednom koncerte vystúpia kapely Trio Time, Dick Hyman Trio a Trio Da Paz. Hyman sa série zúčastňuje už 23. krát, spolu s ním v kapele odohrajú basista Jay Leonhart a gitarista Howard Alden. Trio Da Paz, ktoré sa skladá z bubeníka Duduka Da Fosenca, gitaristu Romero Lubambo a basistu Nilson Matta, svojim vystúpením definitívne uzavrie 44. ročník Highlights in Jazz.

 

Zdroj: jazztimes.com

Autor: Martin Uherek

 

 

Ďalšie články

Jazzman týždňa: Paquito D’Rivera
  Paquito D’Rivera je saxofonista, klarinetista a skladateľ pôvodom z Kuby, no od...
OpenJazzFest otvára brány už tento víkend
Tradičný letný sviatok jazzovej hudby v podobe 14. ročníka festivalu OpenJazzFest je už predo...
Varovanie: Nitrou sa preženie letná dixielandová búrka!
Vo štvrtok podvečer 18. júla sa nitrianskym centrom preženie dixielandová hrmavica, pretože tamojší...
Čože je to osemdesiatka, alebo fenomén Ivan Kelly Köhler
Počas víkendu sa v Žiline oslavovalo, pretože mnohí zdvíhali čaše na počesť osemdesiatych narodenín...
Do Trnavy na jazz práve dnes
Už dnes poobede sa trnavské námestia a nádvoria premenia na jazzový Babylon, v ktorom bude radosť...