Nový orchestrálny projekt gitaristu Kurta Rosenwinkla Heartcore Orchestra prichádza s prvou skladbou "Under It All"

Nový orchestrálny projekt gitaristu Kurta Rosenwinkla Heartcore Orchestra prichádza s prvou skladbou "Under It All"

Nezávislý hudobný label Heartcore Records predstavil novú nahrávku a video skladby „Under It All“ Kurta Rosenwinkla v podaní plnohodnotného orchestra. Ten pozostáva z šesťdesiatich ôsmich členov z rôznych kútov sveta. O orchestrálny aranžmán sa postaral Philippe Maniez, skladateľ a bubeník žijúci v Paríži. Nájdeme tu aj hviezdnych hostí ako Seamus Blake, Pedro Martins, Chris Speed alebo Andrew D´Angelo.

 

Celý projekt bol zvukovo mimoriadne náročný. Pozostáva zo sto trinástich samostatných zvukových vrstiev, ktoré boli zmixované a zmastrované zvukovým inžinierom Charisom Karantzasom. Video vytvorili Michaela Bóková a Vojtěch Drnek, za grafikou stojí Riccardo Vecchio. Napriek výzvam, ktoré priniesla celosvetová pandémia a vďaka pokročilím technológiám, ktoré umožňujú prácu na diaľku, je Heartcore Orchestra dôkazom toho, že aj v temnote dnešnej reality sa dá nájsť svetlo.

 

O samotnej kompozícii Kurt Rosenwinkel povedal: „Under It All je skladba inšpirovaná architektonickými návrhmi môjho otca. Keď som sa začal zamýšľať nad ideou, že všetko na čo sa pozeráme, má v sebe skrytý obrovský svet, objavil som neuveriteľné dimenzie dômyseľnosti v bežných veciach, s ktorými sa denne stretávame. Táto idea sa dá takisto aplikovať na ľudí; človeka vnímame prostredníctvom jeho vonkajších prejavov. Pod nimi sa však skrývajú všetky životné skúsenosti, emócie, myšlienky a všetka práca, ktorú má daný človek za sebou.

 

 

Orchestrálne prevedenie skladby „Under It All“ je zaranžované podobným štrukturálnym konceptom akým Rosenwikel opisuje svoje pocity z architektonických plánov svojho otca. Husté prelínajúce sa sláčikové nástroje ustupujú majestátnym sólovým pasážam. Expresívne nájazdy dychových nástrojov doprevádzajú Rosenwinklove silné melodické motívy. Jeho hra vášnivých pasáží odkazuje na veľkých klasických majstrov, zároveň však gitarista prezentuje absolútne súčasnú a individuálnu estetickú víziu. Podľa jeho slov: „Tento aranžmán vidím ako začiatok veľkého projektu, s ktorým budeme môcť koncertovať, keď sa veci vrátia do normálu.“

 

Skladba „Under It All“ bude dostupná na stiahnutie v digitálnej podobe na stránke www.heartcore-records.com. Všetky zisky z digitálneho predaja pôjdu na podporu projektu Heartcore for the World, ktorý pomáha sociálne slabším deťom sprostredkovať základné hudobné vzdelanie a vybavenie.

 

Tlačová správa

Zdroj: https://heartcore-records.com/

 

 

Ďalšie články

Andreas Varady nahráva s jazzovými legendami
Má šestnásť, je firemným hráčom výrobcu gitár Benedetto, v októbri podpísal zmluvu s ...
Andreas Varady: Verve som opustil, no nerozišli sme sa v zlom, najnovší album je premiérou môjho súčasného ja
Gitarista Andreas Varady, slovenský rodák žijúci v Írsku, sa stal hviezdou na svetovej jazzovej...
Recenzia CD: Berezova "Intuícia" nesklamala
Gitarista Pavol Bereza nie je žiadnou novou tvárou na scéne slovenského jazzu. Dlhé roky pôsobí ako...
Larry Coryell nám už nezahrá
Iba pred hodinou oficiálne potvrdil túto smutnú správu Coryellov manažér John Leppen. Legendárny...
V júli nás čaká špeciálne prekvapenie: Po prvýkrát uzrie svetlo sveta koncert Thelonia Monka
Už 31. júla bude vydaná nahrávka z roku 1968. Pre všetkých fanúšikov jazzu ide o výnimočnú udalosť...
Mikulášsky Jazzový Festival bude inšpirovať, nielen workshopovať
Vyhľadávanie a podpora talentov je neoddeliteľnou súčasťou práce dramaturgov všetkých hudobných...
Smutná správa pre domácu hudobnú scénu. Vo veku nedožitých 80. narodenín nás navždy opustil saxofonista a skladateľ Dušan Húščava
Iba pred niekoľkými hodinami sa celá komunita ľudí zaoberajúcich jazzovou hudbou dozvedela...
Stanica metra v Montreali možno bude niesť meno génia jazzového klavíra. Petícia za stanicu Oscara Petersona má už vyše 16 tisíc podpisov.
Pred niekoľkými týždňami sa v kanadskom Montreále objavila petícia, ktorá vyzýva mesto, aby...