Nový orchestrálny projekt gitaristu Kurta Rosenwinkla Heartcore Orchestra prichádza s prvou skladbou "Under It All"

Nový orchestrálny projekt gitaristu Kurta Rosenwinkla Heartcore Orchestra prichádza s prvou skladbou "Under It All"

Nezávislý hudobný label Heartcore Records predstavil novú nahrávku a video skladby „Under It All“ Kurta Rosenwinkla v podaní plnohodnotného orchestra. Ten pozostáva z šesťdesiatich ôsmich členov z rôznych kútov sveta. O orchestrálny aranžmán sa postaral Philippe Maniez, skladateľ a bubeník žijúci v Paríži. Nájdeme tu aj hviezdnych hostí ako Seamus Blake, Pedro Martins, Chris Speed alebo Andrew D´Angelo.

 

Celý projekt bol zvukovo mimoriadne náročný. Pozostáva zo sto trinástich samostatných zvukových vrstiev, ktoré boli zmixované a zmastrované zvukovým inžinierom Charisom Karantzasom. Video vytvorili Michaela Bóková a Vojtěch Drnek, za grafikou stojí Riccardo Vecchio. Napriek výzvam, ktoré priniesla celosvetová pandémia a vďaka pokročilím technológiám, ktoré umožňujú prácu na diaľku, je Heartcore Orchestra dôkazom toho, že aj v temnote dnešnej reality sa dá nájsť svetlo.

 

O samotnej kompozícii Kurt Rosenwinkel povedal: „Under It All je skladba inšpirovaná architektonickými návrhmi môjho otca. Keď som sa začal zamýšľať nad ideou, že všetko na čo sa pozeráme, má v sebe skrytý obrovský svet, objavil som neuveriteľné dimenzie dômyseľnosti v bežných veciach, s ktorými sa denne stretávame. Táto idea sa dá takisto aplikovať na ľudí; človeka vnímame prostredníctvom jeho vonkajších prejavov. Pod nimi sa však skrývajú všetky životné skúsenosti, emócie, myšlienky a všetka práca, ktorú má daný človek za sebou.

 

 

Orchestrálne prevedenie skladby „Under It All“ je zaranžované podobným štrukturálnym konceptom akým Rosenwikel opisuje svoje pocity z architektonických plánov svojho otca. Husté prelínajúce sa sláčikové nástroje ustupujú majestátnym sólovým pasážam. Expresívne nájazdy dychových nástrojov doprevádzajú Rosenwinklove silné melodické motívy. Jeho hra vášnivých pasáží odkazuje na veľkých klasických majstrov, zároveň však gitarista prezentuje absolútne súčasnú a individuálnu estetickú víziu. Podľa jeho slov: „Tento aranžmán vidím ako začiatok veľkého projektu, s ktorým budeme môcť koncertovať, keď sa veci vrátia do normálu.“

 

Skladba „Under It All“ bude dostupná na stiahnutie v digitálnej podobe na stránke www.heartcore-records.com. Všetky zisky z digitálneho predaja pôjdu na podporu projektu Heartcore for the World, ktorý pomáha sociálne slabším deťom sprostredkovať základné hudobné vzdelanie a vybavenie.

 

Tlačová správa

Zdroj: https://heartcore-records.com/

 

 

Ďalšie články

Andreas Varady nahráva s jazzovými legendami
Má šestnásť, je firemným hráčom výrobcu gitár Benedetto, v októbri podpísal zmluvu s ...
Andreas Varady: Verve som opustil, no nerozišli sme sa v zlom, najnovší album je premiérou môjho súčasného ja
Gitarista Andreas Varady, slovenský rodák žijúci v Írsku, sa stal hviezdou na svetovej jazzovej...
Recenzia CD: Berezova "Intuícia" nesklamala
Gitarista Pavol Bereza nie je žiadnou novou tvárou na scéne slovenského jazzu. Dlhé roky pôsobí ako...
Zomrel Paco de Lucia, velikán flamenco gitary
Vo veku 66 rokov dnes v noci zomrel Paco de Lucia, neohrozene najväčší majster flamenco gitary...
Časopis s novým jazzovým outfitom
Už je tomu raz tak: panta rhei – všetko plynie, všetko sa mení a nebude tomu inak ani v printovom...
Košické „Jazzáky“ s vynikajúcim programom
Medzinárodný jazzový festival v Košiciach zažíva postkovidový reštart v plnej paráde. Od utorka 4....
Navždy odišiel legendárny saxofonista Pharoah Sanders
V nedeľu 25. septembra vyšla na twitteri oficiálna správa vydavateľstva Luaka Bop o odchode...
David Kollar a prepojenie nových svetov
   Festival CITY SOUNDS Bratislava, ktorý tento piatok a sobotu (23.–24. septembra)...