Prečo vidieť Postmodern Jukebox?: Prinášame Vám 5 dôvodov prečo si nenechať újsť ich koncert.

Prečo vidieť Postmodern Jukebox?: Prinášame Vám 5 dôvodov prečo si nenechať újsť ich koncert.
Patrik Gömöri

Dátum príchodu Youtube senzácie Scott Bradlee's Postmodern Jukebox do Bratislavy sa nezadržateľne blíži. Vďaka Orange Music Live v Starej tržnici môžu 21. apríla zvedavci, ale aj milovníci jazz-swingovej hudby prísť odhaliť dôvod, prečo majú mainstreamové hity v inom šate takú internetovú obľubu. Pre inšpiráciu ich nájdu v článku minimálne päť.

 

1. (Ne)popový koncert

 

Jednou z charakteristických vlastností Postmodern Jukebox je univerzalita. Zostava, ktorá sa teší na internete veľkej obľube, síce venuje aktuálnym hitom, resp. šlágrom z dekád minulých, no dáva ju do šatu príťažlivého aj pre fanúšikov neobľubujúcich pop. Tí viac mainstreamovo zameraní si však prídu na svoje už len tým, že zistia, ako takú Beyoncé zaspieva v jazzovom alebo funky štýle niekto úplne iný.

 

 

2. Živá hudba

 

Vystúpnie skupiny okolo Scotta Bradleeho je zárukou toho, že je všetko naživo. Naozajstní hudobníci hrajú na svojich nástrojoch, zatiaľ čo do mikrofónu spieva interpret, o ktorého vokálnych schopnostiach nemožno pochybovať. Bradlee má totiž nos na talenty, a tie nemá v záujme skrývať za playback.

 

 

3. Pre všetky vekové kategórie

 

Nezáleží na tom, koľko má prišelec na koncert rokov. Šou od Postmodern Jukebox nie je ohraničená generáciami, keďže sa v nej spája nové so starým a známe s neznámym. Takto môže byť každý v napätí, čo sa stane ďalej.

 

 

4. Originalita 

 

Hoci je reč o cover verziách skladieb napísaných inými interpretmi, tvorba Postmodern Jukebox je originálna. Všetky aranžmány a tematické zladenie s piesňou pochádza z hlavy Scotta Bradleeho. U nikoho iného by ste si nevypočuli R&B hit Hey Ya! od dvojice Outkast v takomto prevedení.

 

5. Atmosféra

 

Návštevník nemusí čakať len dvojhodinové striedanie pesničiek, prídavok a následný koniec. Prítomnosť Postmodern Jukebox na javisku je aj o kostýmoch, tanečných kreáciách a zmysle pre humor. Už len samotnou cover verziou vždy zelenej skladby Never Gonna Give You Up od Ricka Astleyho, ktorú teleso zverejnilo na 1. apríla, prejavil Scott Bradlee zmysel pre humor. Vraj si chcel z fanúšikov vystreliť. Taktiež návštevníci, ktori koncert už videli, píšu na internetových portáloch venovaných reportážam o obrovskej dávke energie.

 

 

Navyše, pre každého, kto bude chcieť vybúriť svoju nahromadenú energiu je pripravená oficiálna afterparty v NuSpirit Clube. Po koncerte Scott Bradlee's Postmodern Jukebox v Starej tržnici budú fanúšikov zabávať najžiadanejší dídžeji z Electro Swing Bohemia – Swing Thing, Papa Django a Max W. Nenechajte si tak ujsť večer plný hudby v réžii Orange Music Live v Starej tržnici a City Sounds of Bratislava, počas ktorého sa spojí nové so starým a živé s elektronickým.

Tlačová správa

 

 

Ďalšie články

Big band battle rozprúdil Starú tržnicu v tomto roku už po druhýkrát
Jedna z najočakávanejších tanečných udalostí tejto jesene priniesla do Bratislavy opäť...
Dva orchestre, hudba z obdobia swingu a veľa tanca: V Bratislave bude opäť veľký tanečný večer.
Dva orchestre, jeden veľký tanečný parket a množstvo ľudí oblečených v štýle módy 20. až 40. rokov...
Report: Di Meola a jeho chirurgická technika rozozvučali Bratislavu
Taliansko-americká gitarová hviezda sa po roku a pol vrátila do Bratislavy. Rovnako ako Di Meolov...
New England Conservatory udelila doktoráty Elle Jenkins a Davidovi Amramovi
Prestížna americká vzdelávacia inštitúcia New England Conservatory (NEC) so sídlom v Bostone...
Vokálny album bez jediného slova?
Znie to možno neuveriteľne, no českej speváčke Mirke Novak sa to na nahrávke s názvom „Malbum“...
Navždy odišiel Ronnie Cuber - ikona barytónového saxofónu
Legendárny americký barytónsaxofonista Ronnie Cuber nás opustil 8. októbra vo veku 80 rokov....
Sisa Feher vyráža na turné so sedemčlenným KHI ansámblom
Sisa Fehér patrí k veľkým talentom česko-slovenskej hudobnej scény. Ako multiinštrumentalistka,...