Saxofonista Radovan Tariška zahrá s Rodney Whitakerom či Benito Gonzalezom

Saxofonista Radovan Tariška zahrá s Rodney Whitakerom či Benito Gonzalezom
jazz.sk

Spolupráca slovenského saxofonistu Radovana Tarišku s majstrom moderného jazzového klavíra Benitom Gonzalezom pokračuje. Dvorný klavirista Kennyho Garretta sa v hudobnom koncepte našeho popredného saxofonistu cíti očividne dobre, svedčí o tom niekoľko spoločných minulých koncertov, či hosťovanie v troch skladbách na Tariškovom albume Folklore to Jazz.

Program s rovnakým názvom a s hosťovaním venezuelského pianistu zaznie tiež počas nasledujúcich dní. Benito Gonzalez sa totiž stane súčasťou niekoľkých koncertov, ktoré Radovan v najbližších dňoch pripravuje. Okrem hrania so stabilnou rytmikou Tomáś Baroš a David Hodek však čaká na saxofonistu obrovská príležitosť a hudobná skúsenosť. Už v piatok 17. októbra totiž Radovan Tariška vystúpi na jazzovom festivale Přerov ako súčasť skupiny headlinera, basistu Rodney Whitakera. Ten v tandeme s bubeníkom Clarencom Pennom predstavuje jednu z najprogresívnejších jazzových rytmík súčasnosti. Spolu s Benitom Gonzalezom za klavírom tak pôjde o nanajvýš zaujímavú hudobnú konšteláciu.

 

"Od organizátora Československého jazzového festivalu v Přerove Rudolfa Neulsa som nedávno dostal veľmi lukratívnu ponuku - zahrať si v projekte jedného z mojich najobľúbenejších kontrabasistov Rodney Whitakera v jeho projekte Soul R-Energy. Ponuku som samozrejme veľmi rád prijal. V projekte okrem mňa a Rodneyho ďalej vystúpia skvelý Clarence Penn na bicie a môj dobrý priateľ klavirista Benito Gonzalez, s ktorým pokračujem naďalej v spolupráci a naplánovali sme si následne pár vystúpení." približuje vznik jedinečnej spolupráce Radovan Tariška.

 

Saxofonista má nabitý program aj ďalšie dni, v sobotu 18. októbra vystúpi s programom Folklore to Jazz na dvojkoncerte vo Frýdku Místku, dva dni bude hosťom v štúdiu pri prípravách nového CD Sisy Michalidesovej. V Bratislave pripravuje saxofonista tri vystúpenia, s celou zostavou aj s hosťom v musicbar Praotec, následne na evente Slovak Press Photo a na záver v duu s Benito Gonzalezom v príjemnom priestore Telecafe.

-rob-
Foto: Addarek

 

 

 

 

Ďalšie články

Reportáž: Rado Tariška a jeho dramaturgicky pestrý Radio Band
Vo štvrtok 18. 5. 2017 sa v Divadle Aréna opäť uskutočnil zaujímavý jazzový koncert. Fenomenálny...
Gitarista Andreas Varady vydáva nové CD: Do kapely pribudol Tariška aj Benito Gonzalez
Už onedlho, 6. apríla 2018 bude oficiálne v predaji najnovší album mladého gitaristu a skladateľa...
Taliansko-slovenský jazzový večer predstavil hudbu dvoch saxofonistov
Streda 5. februára patrila jazzovému saxofónu. Na pódiu bratislavského Ateliéru Babylon sa totiž...
Speváčka Hanka Gregušová vydáva druhý album
Jedna z popredných speváčok na slovenskej klubovej scéne, Hanka Gregušová predstaví v ...
Poznáme víťaza medzinárodnej gitarovej súťaže pod hlavičkou ,,Herbie Hanckock Institute of Jazz'': 1. miesto si odniesol mladý ruský virtuóz Evgeny Pobozhiy
V utorok 3. októbra sa vo Washington DC uskutočnil gala koncert spojený s vystúpením...
Vydavateľstvo Real Music House pokračuje v projekte workshopov RMH Academy
Bratislavské vydavateľstvo prichádza s druhou sériou hudobných workshopov. Špičkoví lektori z...
City Sounds Festival pridáva ďalší koncert unikátneho zoskupenia Janoska Ensemble s legendárnym akordeonistom Richardom Gallianom
Jedinečný koncert s  puncom svetovej premiéry. Posledné roky si ich koncerty na Slovensku...
Mikulášska nádielka hudby na Gypsy Jazz Festivale: Zvučné mená, dva skvelé žánre a mimoriadna atmosféra
Geniálnu myšlienku spojiť jazz s cigánskou hudbou dostal hudobník Milo Suchomel už pred ôsmimi...