Slovenská jazzová spoločnosť prijíma projekt na vydanie CD

Slovenská jazzová spoločnosť prijíma projekt na vydanie CD
jazz.sk

Slovenská jazzová spoločnosť (SJS) prijíma projekty na vydanie CD nosičov pre hudobníkov a skupiny v oblasti džezu na kalendárny rok 2012.
SJS prostredníctvom svojej rady každoročne navrhuje vydavateľstvu Musica Slovaca pri Hudobnom fonde jeden edičný titul pre CD z oblasti jazzovej hudby. V snahe o transparentnosť tohto procesu sa rada na svojom zasadaní rozhodla osloviť širokú obec potenciálnych záujemcov o túto možnosť vydania CD.
Podmienkou je do konca februára poslať e-mailom návrh na vydanie CD, ktorý musí obsahovať obsadenie skupiny alebo približnú zostavu účinkujúcich, autorov skladieb a aspoň približnú dramaturgiu. Nahrávky nie sú potrebné, projekt stačí zaslať e-mailom, resp. ako prílohu k e-mailu. Do predmetu e-mailovej správy je potrebné uviesť heslo "SJS CD".
V doterajšej histórii vydavateľskej činnosti Hudobného fondu bolo vydaných 15 titulov z oblasti džezu. Prvým bol v roku 1997 album Slovak Jazz /Lipa, Jonáš, Jakabčic, Bartošová, Šeban, Tatár. Z tých najnovších v roku 2011 to boli Groove Brothers a Štefan Bartuš. Informáciu pre TASR poskytla Katarína Ovseníková zo Slovenskej jazzovej spoločnosti.

Zdroj: TASR

 

 

Ďalšie články

Nový Glasperov album s kontroverzným názvom: "F--- Yo Feelings" spája jazz a hip-hop
Robert Glasper, držiteľ troch cien Grammy a ocenenia Emmy, je na jazzovej aj hip-hopovej scéne...
Digitálny album pre digitálny svet: Gitarista Jeff Parker vydáva jazzový album plný loopov a samplov, "Suite for Max Brown"
“Vždy hľadám nové veci, ktoré ma môžu prekvapiť,” vysvetlil skladateľ a multiinštrumentalista Jeff...
Oslava storočnice Charlieho Parkera: Saxofonisti Bobby Watson, Vincent Herring a Gary Bartz vydávajú spoločný album Birdovych kompozícií
Miles Davis raz povedal: "Celú históriu jazzu dokážete obsiahnuť v štyroch slovách - Louis...
Súťaž o 2 x 2 vstupenky na koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze
Prinášame vám súťaž o 2 x 2 vstupenky na premiérový koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze na...