Sú tu ďalšie zábery z filmu o Miles Davisovi: Bol zverejnený oficiálny trailer k Miles Ahead

Sú tu ďalšie zábery z filmu o Miles Davisovi: Bol zverejnený oficiálny trailer k Miles Ahead

Pred niekoľkými mesiacmi sme mali možnosť vidieť prvé fotky z filmu Miles Ahead o Miles Davisovi. Pár týždňov potom sa objavil na internete zhruba minútový úryvok z časti filmu, kde Davis usmerňoval nahrávaciu session s Gil Evansom. Po úspešnej premiére na New York Film Festivale sa na verejnosti konečne objavil celý, oficiálny trailer ku filmu Miles Ahead. Je v ňom všetko, na čo sme tak dlho čakali - Davisova hudba, jeho arogantné výstupy, sarkastický humor a mnoho iného.

 

V traileri máme možnosť vidieť mladého blonďáka, reportéra pre magazín Rolling Stone, spolu s Davisom sa rozhodne ukradnúť z nahrávacieho štúdia pásky s jeho nahratou hudbou. Tiež sa tu objavuje Milesova prvá žena Frances Taylor, ktorú hrá Emayatzy Corinealdi, tá sa s trubkárom už v traileri dostáva do viacerých intenzívnych scén. A samozrejme je tu Miles Davis, hlavná postava stvárnená tvorcom filmu Don Cheadlom, ktorý medzi iným rozdáva aj boxérske údery a štipľavé poznámky:

"(Miles), študoval si aj klavír? Nie, zobudil (narodil) som sa ako černoch, hneď som vedel hrať."

 

Film Miles Ahead sa sústredí najmä na Davisove päťročné obdobie v neskoršej časti jeho života, keď sa vzdialil z hudobnej scény a prestal nahrávať. "Davisove umenie bolo spontánne a nebolo možné ho zaškatuľkovať do ničoho, čo robil predtým, rovnako som poňal aj tento film" povedal Cheadle v rozhovore pre Entertainment Weekly.

 

Plánovaná premiéra Miles Ahead pre verejnosť v amerických kinách je 1. apríla 2016, verme, že sa čoskoro dostane aj ku nám! Zatiaľ si vychutnajte aspoň sľúbený trailer. Tešíte sa na celý film?

 

 

Zdroj: youtube.com

Autor: Martin Uherek

 

 

Ďalšie články

Slovenským horám pristane Jazz. Pavol Bodnár a jeho album Džez a hory
Pavla Bodnára si vážim ako eklektického skladateľa, schopného upliesť z karibskej hudby,...
Jesenné džezáky prinesú svetové hviezdy. Mike Stern, Avishai Cohen či Nubiyan Twist zavítajú do bratislavskej Refinery Gallery
Mike Stern s Billom Evansom, Avishai Cohen či Nubiyan Twist – to sú headlineri tohtoročných...
V rámci medzinárodného projektu Polish Jazz vystúpi v Novej Cvernovke hudobné zoskupenie Bɫoto
Posledný septembrový deň bude znieť v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky poľský jazz....
Objavila sa nová verzia Coltranovho "A Love Supreme". Live In Seattle dopĺňa trojicu existujúcich záznamov.
Legendárny album A Love Supreme predstavil v roku 1964 radikálny posun v kariére tenor saxofonistu...