Sú tu ďalšie zábery z filmu o Miles Davisovi: Bol zverejnený oficiálny trailer k Miles Ahead

Sú tu ďalšie zábery z filmu o Miles Davisovi: Bol zverejnený oficiálny trailer k Miles Ahead

Pred niekoľkými mesiacmi sme mali možnosť vidieť prvé fotky z filmu Miles Ahead o Miles Davisovi. Pár týždňov potom sa objavil na internete zhruba minútový úryvok z časti filmu, kde Davis usmerňoval nahrávaciu session s Gil Evansom. Po úspešnej premiére na New York Film Festivale sa na verejnosti konečne objavil celý, oficiálny trailer ku filmu Miles Ahead. Je v ňom všetko, na čo sme tak dlho čakali - Davisova hudba, jeho arogantné výstupy, sarkastický humor a mnoho iného.

 

V traileri máme možnosť vidieť mladého blonďáka, reportéra pre magazín Rolling Stone, spolu s Davisom sa rozhodne ukradnúť z nahrávacieho štúdia pásky s jeho nahratou hudbou. Tiež sa tu objavuje Milesova prvá žena Frances Taylor, ktorú hrá Emayatzy Corinealdi, tá sa s trubkárom už v traileri dostáva do viacerých intenzívnych scén. A samozrejme je tu Miles Davis, hlavná postava stvárnená tvorcom filmu Don Cheadlom, ktorý medzi iným rozdáva aj boxérske údery a štipľavé poznámky:

"(Miles), študoval si aj klavír? Nie, zobudil (narodil) som sa ako černoch, hneď som vedel hrať."

 

Film Miles Ahead sa sústredí najmä na Davisove päťročné obdobie v neskoršej časti jeho života, keď sa vzdialil z hudobnej scény a prestal nahrávať. "Davisove umenie bolo spontánne a nebolo možné ho zaškatuľkovať do ničoho, čo robil predtým, rovnako som poňal aj tento film" povedal Cheadle v rozhovore pre Entertainment Weekly.

 

Plánovaná premiéra Miles Ahead pre verejnosť v amerických kinách je 1. apríla 2016, verme, že sa čoskoro dostane aj ku nám! Zatiaľ si vychutnajte aspoň sľúbený trailer. Tešíte sa na celý film?

 

 

Zdroj: youtube.com

Autor: Martin Uherek

Esprit 2023

 

 

Ďalšie články

Týždeň slovenského jazzu: všehochuť
Niekedy to proste vypáli tak, že do jedného vreca musíte zozbierať všetko, čo nezapadlo inde: bez...
Týždeň slovenského jazzu: vokalisti
Dnes to bude stručnejšie, keďže zo spomenutej päťky som sa viacmenej dostal len k dvom albumom...
Týždeň slovenského jazzu: tradícia
Pomaly, ale isto sa blížime k Medzinárodnému dňu jazzu, ako aj k oslavám tohto sviatku...
ESPRIT - hlasovanie o najlepší domáci jazzový album je spustené!
Už o niekoľko dní sa dozvieme, kto získa prestížne ocenenie ESPRIT za najlepší slovenský jazzový...