V sobotu bude na MJF kraľovať klavír

V sobotu bude na MJF kraľovať klavír
jazz.sk

Druhý festivalový večer 9. ročníka Mikulášskeho jazzového festivalu (19.-21.7.2013, Liptovský Mikuláš) totiž predstaví štyroch špičkových klaviristov!

 

Projekt Three pianos je unikátne zoskupenie troch elitných, jazzových klaviristov patriacich do generácie slovenských jazzmenov narodených v druhej polovici sedemdesiatych rokov minulého storočia. Obsadenie projektu tvoria dnes už etablovaní hudobníci, ktorí nielen individuálne, ale aj spoločne majú za sebou bohaté hráčske skúsenosti. Sú nimi Ľuboš Šrámek, Ondrej Krajňák a Klaudius Kováč. Zaujímavosťou ich spoločnej interpretácie je mixtúra a zároveň súlad, vytvorený paradoxne na rozdielnosti vkladu, týkajúceho sa individuálnej koncepcie každého z nich. Projekt vznikol v roku 2006 na objednávku hlavného organizátora festivalu Bratislavských Jazzových Dní a publikum Mikulášskeho Jazzového Festivalu bude mať jedinečnú šancu zažiť pomerne exkluzívne vystúpenie tejto jedinečnej formácie.

 

Druhým sobotňajším koncertom a nepochybne jedným z vrcholov festival bude  vystúpenie zoskupenia Triango v zložení Peter Breiner – klavír, Boris Lenko – akordeón, Stanislav Palúch – husle. Skladateľa, klaviristu, aranžéra a dirigenta Petra Breinera, ktorý momentálne žije v USA asi netreba slovenskému publiku špeciálne predstavovať. Nie každý o ňom však možno vie, že je jedným z najnahrávanejších hudobníkov na svete – jeho tvorba je zachytená na viac ako 180 CD, ktorých sa celosvetovo predalo viac ako 1,5 milióna kópií a spolupracuje s rôznymi orchestrami po celom svete. V týchto dňoch vystúpia členovia Trianga na festivale Pohoda s projektom Slovenské Tance a Gyorskym filharmonickým orchestrom a neskôr na košickom festivale Mazal Tov s orchestrom Musica Cassovia. Máme veľkú radosť, že na Liptove zaznie toto leto hudba spájajúca vášeň iskrivého objatia z tančiarní v Buenos Aires, dedičstvo jazzovej improvizácie ale aj delikátne interpretačné majstrovstvo klasických koncertných siení.

 

 

Podrobný program celého festivalu, online predpredaj lístkov a viac informácií  nájdete na webstránke festivalu www.mjf.sk a www.facebook.com/mikulasjazzfest. Ak vás program deviateho ročníka jediného jazzového festivalu na Liptove ešte nepresvedčil, pozrite sa ako sa na MJF jazzovalo minulý rok:
 

 

Tlačová správa MJF

 

 

Ďalšie články

Ceny Esprit sú odovzdané: Hlavnú cenu za najlepší slovenský jazzový album získala Sisa Michalidesová
Už poznáme víťaza Hlavnej ceny ankety Esprit! Cenu za najlepší jazzový album vydaný v roku...
Cenu Ladislava Martoníka 2014 dostal klavirista a pedagóg Klaudius Kováč
Klavirista a pedagóg Klaudius Kováč je na slovenskej jazzovej scéne známym menom - okrem pôsobenia...
Recenzia CD: Bashavel Hoorhay
Kapela Bashavel sa zrodila na jar v roku 2006 ako spoločný projekt špičkových slovenských...
Víkend na Liptove patril jazzu
V dňoch 25. – 27. 2014 sa konal jubilejný, 10. ročník Mikulášskeho jazzového festivalu....
Matúš Jakabčic a jeho jazzový ochester CZ-SK Big Band vydáva nový album
Na Slovensku je CZ-SK Big Band Matúša Jakabčica v podstate jediným veľkým  jazzovým...
Píšte všetci modrým perom! Koncertná podoba Blue Journal Ester Wiesnerovej
O tom, ako si ma speváčka a skladateľka Ester Wiesnerová omotala svojím debutovým albumom „Blue...
Slovensko-britský projekt Rehakova | Knight Group predstavili v Teatro Colorato nevšedne krásne autorské skladby
Flautistka a speváčka Mária Reháková spolu s britským saxofonistom Samom Knightom a ...
Z New Yorku do Košíc – HANKA G mieri ku košickým filharmonikom
Speváčka Hanka G, ktorá už niekoľko rokov pôsobí v New Yorku, dlhodobo spolupracuje s ...