SO-UH-RA trio

SO-UH-RA trio

SO-UH-RA trio vzniklo na podklade spoločných aj individuálnych hudobných predstáv troch hudobníkov, ktorí spolu už roky hrávajú v rôznych zoskupeniach. Názov tria vychádza z kombinácie mien - SO(lárik) - UH(erek) - RA(gan). Vďaka množstvu skúseností z vlastných projektov aj spoločného hosťovania v iných kapelách vznikla predstava, ktorú sa Martin Uherek (sax), Róbert Ragan Jr. (bass) a Peter Solárik (drums) rozhodli zhmotniť v spoločnom zoskupení. Po dlhých spoločných rozhovoroch vznikla jasná idea vytvoriť projekt, v ktorom každý z členov prinesie skladby a nápady, ktoré spoločne prepracujú a kde výsledkom bude jedinečná kombinácia individuálných hudobných predstáv a skúseností. Slovo "souhra" zároveň vyjadruje základný princíp, ktorým sa muzikanti v tomto triu riadia.

 

"Toto trio vnímame ako akýsi EXPERIMENT, saxofónové trio bez klavíra ako formát existuje už od 50. rokov minulého storočia - no u každého z nás existujú iné predstavy, iné vypočuté nahrávky, ktoré poskytujú diametrálne odlišnú INŠPIRÁCIU - napríklad jedinečné trio maďarského saxofonistu Tonyho Lakatoša s Georgom Mrazom a Adamom Nussbaumom alebo starý známy experimentátor Joe Henderson, prípadne Sonny Rollins... keď sa tieto naše predstavy spojili, vznikla z toho SO-UH-RA.

 

Či už v KLUBOCH alebo na FESTIVALOCH, náš projekt má vždy jeden spoločný menovateľ - tým, že nás je málo, tým, že tam chýba harmonický nástroj, tak to vytvára množstvo momentov, ktoré sú ZAUJÍMAVÉ. To znamená, že vznikajú veľmi často, či už je to v malej klubovej intímnej atmosfére alebo na veľkých festivalových pódiách, pre poslucháčov je to pútavé - pretože stále počujú niečo NOVÉ - niečo, čo nepočujú bežne, množstvo nových momentov a množstvo zmien, ktoré nie sú až tak charakteristické pre väčšie zoskupenia.

 

V našom REPERTOÁRI sa náchádza kombinácia skladieb hrávaných jazzovými muzikantami, prípadne našich vlastných kompozícií, no nie sme tým obmedzení. Môžeme si vybrať aj skladbu, ktorá pochádza z populárnej hudby, z world music, contemporary music alebo klasickej hudby. Tie skladby sa do nášho repertoáru dostali na základe našich spoločných diskusií - keď sa rozprávame, objavíme, že táto skladba by sa dala spracovať, túto skladbu dokážeme všetci precítiť a dokážeme si ju spracovať PO SVOJOM. Skrátka - musí fungovať SO-UH-RA.”

Kontakt
Kontaktná osoba: 
Martin Uherek
Kontaktný e-mail: 
martinuherek@pm.me

 

 

Koncerty skupiny

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Ďalšie články

Elegancia jazzového tria po druhé! – The New York Second
Harald Walkate je nizozemský klavirista pôsobiaci v Amsterdame, ktorý svoje hudobné a ...
Dokonalá nahrávka „Spoločných ihrísk“ Tibora Felediho
Ako inak osláviť Medzinárodný deň detí, ako poriadnym (detským) jazzovým albumom. Festival...
Vychádza učebnica cvičení a poznámok Michaela Breckera
Po biografii o legendárnom saxofonistovi, skladateľovi a kapelníkovi Michaelovi Breckerovi (1949-...
Elegancia jazzového tria - TRICHOTOMY: To Vanish
V rokoch 2019 a 2020, teda v čase rakúskej vládnej krízy a následne počas osláv...
Mattia Müller presents LASER SIGHTS
Za projektom LASER SIGHTS stojí čoraz rešpektovanejší bubeník a skladateľ Mattia Müller, ktorý sa...