SO-UH-RA trio

SO-UH-RA trio

SO-UH-RA trio vzniklo na podklade spoločných aj individuálnych hudobných predstáv troch hudobníkov, ktorí spolu už roky hrávajú v rôznych zoskupeniach. Názov tria vychádza z kombinácie mien - SO(lárik) - UH(erek) - RA(gan). Vďaka množstvu skúseností z vlastných projektov aj spoločného hosťovania v iných kapelách vznikla predstava, ktorú sa Martin Uherek (sax), Róbert Ragan Jr. (bass) a Peter Solárik (drums) rozhodli zhmotniť v spoločnom zoskupení. Po dlhých spoločných rozhovoroch vznikla jasná idea vytvoriť projekt, v ktorom každý z členov prinesie skladby a nápady, ktoré spoločne prepracujú a kde výsledkom bude jedinečná kombinácia individuálných hudobných predstáv a skúseností. Slovo "souhra" zároveň vyjadruje základný princíp, ktorým sa muzikanti v tomto triu riadia.

 

"Toto trio vnímame ako akýsi EXPERIMENT, saxofónové trio bez klavíra ako formát existuje už od 50. rokov minulého storočia - no u každého z nás existujú iné predstavy, iné vypočuté nahrávky, ktoré poskytujú diametrálne odlišnú INŠPIRÁCIU - napríklad jedinečné trio maďarského saxofonistu Tonyho Lakatoša s Georgom Mrazom a Adamom Nussbaumom alebo starý známy experimentátor Joe Henderson, prípadne Sonny Rollins... keď sa tieto naše predstavy spojili, vznikla z toho SO-UH-RA.

 

Či už v KLUBOCH alebo na FESTIVALOCH, náš projekt má vždy jeden spoločný menovateľ - tým, že nás je málo, tým, že tam chýba harmonický nástroj, tak to vytvára množstvo momentov, ktoré sú ZAUJÍMAVÉ. To znamená, že vznikajú veľmi často, či už je to v malej klubovej intímnej atmosfére alebo na veľkých festivalových pódiách, pre poslucháčov je to pútavé - pretože stále počujú niečo NOVÉ - niečo, čo nepočujú bežne, množstvo nových momentov a množstvo zmien, ktoré nie sú až tak charakteristické pre väčšie zoskupenia.

 

V našom REPERTOÁRI sa náchádza kombinácia skladieb hrávaných jazzovými muzikantami, prípadne našich vlastných kompozícií, no nie sme tým obmedzení. Môžeme si vybrať aj skladbu, ktorá pochádza z populárnej hudby, z world music, contemporary music alebo klasickej hudby. Tie skladby sa do nášho repertoáru dostali na základe našich spoločných diskusií - keď sa rozprávame, objavíme, že táto skladba by sa dala spracovať, túto skladbu dokážeme všetci precítiť a dokážeme si ju spracovať PO SVOJOM. Skrátka - musí fungovať SO-UH-RA.”

Kontakt
Kontaktná osoba: 
Martin Uherek
Kontaktný e-mail: 
martinuherek@pm.me

 

 

Koncerty skupiny

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Ďalšie články

Jazz START UP vám môže dať krídla
Viaceré okolností naznačujú, že domácim jazzovým umelcom začína „ísť karta“: speváčka Kristína...
Jazz-festivalovo-koncertná-zimo-jeseň
Už je tomu raz tak: titulky niektorých článkov vyznievajú nezmyselne (dokonca úplne blbo), nech na...
Lesk veľkých skladieb. Petr Nohavica: Glance
Rád by som sa vyhýbal nástrahám idealizovania minulosti a spomienkovému optimizmu. Niekedy...
Kto je najväčšou slovenskou jazzovou legendou? Predsa Ivan „Kelly“ Köhler!
Len pred niekoľkými dňami skončila vo varšavskom Slovenskom kultúrnom inštitúte retrospektívna...
Prekvapenia Gypsy Jazz Festivalu
Už dnes sa v priestoroch Slovenského rozhlasu začne dvanásty ročník dvojdňového podujatia Gypsy...