TANGO JAZZ QUARTET v Kafe Scherz, 6.9.2017 20:00

Vlado Vizár
TANGO JAZZ QUARTET v Kafe Scherz, 6.9.2017 20:00
Názov koncertu: 
TANGO JAZZ QUARTET v Kafe Scherz
Streda, September 6, 2017 - 20:00
Miesto konania: 
Kafe Scherz

Dovoľujeme si Vás pozvať na exkluzívny jazzový koncert argentínskej formácie TANGO JAZZ QUARTET, ktorý sa nám podarilo zorganizovať pred ich koncertom vo viednskom jazzklube Porgy & Bess.

TANGO JAZZ QUARTET (ARG)
Orchester Tango Jazz Quartet predstavuje novú hudobnú koncepciu, vychádzajúcej z prelínania melodických a rytmických vzorov klasického argentínskeho tanga s jazzovými harmóniami a improvizáciami. Tento nový prístup bol ocenený nadšenými reakciami nielen doma v Argentíne, ale aj na medzinárodnej úrovni. Gustavo Firmenich, kapelník Quarteta, na základe veľmi dôsledného štúdia jazzu a tanga začal od roku 2000 systematicky a odborne hľadať spôsoby a prostriedky, ako spojiť tieto dva hudobné žánre s využitím ich nosných charakteristických prvkov. Po cieľavedomých pokusoch bola v roku 2007 konsolidovaná formácia TJQ, ktorá sa zakrátko stretla s veľmi priaznivou odbornou aj verejnou reakciou.
Orchester TJQ predložil doma v Argentíne projekt domácich a zahraničných koncertných turné - a čo je naozaj úžasné a závideniahodné - Ministerstvo zahraničných vecí Argentíny vyhlásil tento projekt za predmet kultúrneho a umeleckého záujmu krajiny (!) a od roku 2011 dodnes finančne zabezpečuje zahraničné cesty orchestra po Európe, neskôr v Afrike, potom v Ázii a dokonca v roku 2014 zabezpečil svoju záštitu pre dvojmesačné turné okolo sveta (z USA do Európy, potom Rusko, Sibír, Čina, Hongkong!). V piatich medzinárodných turné hral orchester v najvýznamnejších jazzových kluboch a na festivaloch doslova po celom svete.
V tomto roku TJQ znova uskutočňuje svoje európske turné v rámci ktorého bude mať 7.09.2017 koncert vo Viedni v jazzovom klube Porgy&Bess a predtým, 6.sept., bude mať exkluzívny koncert aj na Slovensku – vďaka spolupráci s Občianskym združením JAZZAR a s Kafé Scherz.
Obsadenie TJQ :
Alejandro Beelmann - bicie,
Federico Hilal - el. basa,
Horacio Acosta - klavír,
Gustavo Firmenich - tenor saxofón a klarinet, leader.

Vstupné : 8.- € (Kafe Scherz)

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
2
 
 
 
5
 
 
7
 
 
9
 
10
 
 
 
 
14
 
15
 
16
 
17
 
 
 
20
 
 
 
 
 
 
26
 
 
 
 
 
 
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk