Pavel Morochovič Trio, 11.11.2017 20:00

Igor Vida
Pavel Morochovič Trio, 11.11.2017 20:00
Názov koncertu: 
Pavel Morochovič Trio
Sobota, November 11, 2017 - 20:00
Miesto konania (bez profilu)
Mozi klub, Šamorín

Pavel Morochovič Trio je jedna z najvýraznejších fomácií súčasného nemainstreamového moderného jazzu nielen na Slovensku. Gro repertoáru tvoria prevažne autorské kompozície lídra projektu klaviristu Pavla Morochoviča, ktoré v sebe spájajú prvky jazzu, klasickej hudby a world music. Aktuálnu koncertnú zostavu tvoria Pavel Morochovič (klavír), Juraj Griglák (kontrabas, basová gitara) a izraelský bubeník Utsi Zimring.

Pavel Morochovič - osobitý slovenský klavirista a skladateľ svojim autorským debutom albumom “Awakening”, vydaným v roku 2015 pod renomovaným vydavateľstvom Hevhetia, zarezonoval nielen doma, ale aj v zahraničí. Nahrávka, na ktorej spolupracoval so slovenskými hudobníkmi Martinom Valihorom a Jurajom Griglákom, získala nominácie na cenu Radio Head Awards 2015 a Cenu Esprit 2015. Okrem výborných recenzií, bol album prezentovaný na prestížnych hudobných staniciach a magazínoch nielen v Európe, ale aj mimo nášho kontinentu (napr. v najrenomovanejšom anglickom rádiu Jazz FM, v magazínoch ako Jazz Life, UK Vibe, Jazzwise, atď.)
Krátko po debute sa úspešne etabloval na domácej scéne a má na konte účasť na mnohých významných festivaloch a klubových hraniach (International Jazz Solo Piano Festival Prague, One Day Jazz Fest, Paradox, Unterfahrt, De Biljoke, De Werf, Opderschmelz, Hevhetia Festival, Festival KHJ, Open Jazz Fest Blue Note, Esprit, Jazz Prešov, atď.) V roku 2016 Pavel reprezentoval Slovensko v medzinárodnom projekte Criss Cross Europe, ktorý spája na domácich pódiách etablovaných, no navzájom neznámych hudobníkov.
Juraj Griglák – kontrabas, basová gitara. Nositeľ Ceny Ladislava Martoníka ako jazzman roka 1994, patrí medzi najuznávanejších inštrumentalistov na slovenskej jazzovej scéne. Jeho v poradí druhé sólove CD “Time to Fly” so špeciálnym hosťom Poogie Bellom a Patches Stewartom získalo cenu ESPRIT za najlepšie jazzové CD roka 2014.
Okrem jazzu sa profesionálne venuje aj vážnej hudbe. Od roku 1991 je členom Slovenskej filharmónie. Koncertoval takmer vo všetkých európskych štátoch, v Japonsku a USA. V súčasnosti vedie svoj projekt Juraj Griglak & Company a je členom skupiny Miss Moravia a Pavel Morochovič Trio.
Utsi Zimring - bicie nástroje – izraelský bubeník a skladateľ sa už v mladom veku stal známym a rešpektovaným hudobníkom vo svojej vlasti. Spolupracoval a koncertoval s renomovanými hudobníkmi zvučných mien ako napr. Mike Stern, Mingus Big Band, David Kikoski, Gary Husband, Bob Franceschini, Ruben Rodriguez, Dominic James, Per Mathisen, Ulf Wakenius, Juraj Griglák, atď. V roku 2011 Utsi vydal svoj prvý sólový album “Zone 23”, na ktorom participovali okrem iných aj Mike Stern (gitara), Dave Kikoski (klavír), Bob Franceschini (saxofón) and Ruben Rodriguez (basová gitara). Album bol vysoko hodnotený v prestížnych časopisoch ako Moderm Drummer Magazine and Drum Magazine. Utsi momentálne spolupracuje s výraznou osobnosťou švédskej jazzovej scény basgitaristom a skladateľom Per Mathisenom, s ktorým kooperujú na rôznych projektoch, naposledy na albume “New York City Magic” uznávaného klaviristu Dave Kikoskiho.

V spolupráci Jazz Club DS a Mozi klub

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
2
 
 
 
5
 
 
7
 
 
9
 
10
 
 
 
 
14
 
15
 
16
 
17
 
 
 
20
 
 
 
 
 
 
26
 
 
 
 
 
 
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk