Tibor Feledi Kairos Quintet: Krst albumu Common Playgrounds, 12.12.2018 20:00

Peter Baláž
Tibor Feledi Kairos Quintet: Krst albumu Common Playgrounds, 12.12.2018 20:00
Názov koncertu: 
Tibor Feledi Kairos Quintet: Krst albumu Common Playgrounds
Streda, December 12, 2018 - 20:00
Miesto konania (bez profilu)
Nová Cvernovka Račianska 1575/78, 83102 Bratislava, Slovakia
Hudobná skupina (bez profilu)
Tibor Feledi Kairos Quintet
Hudobníci (bez profilu)
Tibor Feledi , Lenka Molčányiová, Matej Korbelič

Tibor Feledi Kairos Quintet prezentuje vo svojom novom projekte originálne kompozície inšpirované tradíciou slovenských detských piesní v netradičnom prepojení so súčasným progresívnym jazzom. Kombinuje groove a jazzové prvky s vplyvmi elektroniky, klasickej hudby a voľnej improvizácie - čo môžeme pomenovať ako fusion, modern creative, či post-bop.
Koncert je zároveň druhým vydaním jazzovej session Jazzup v sále Novej Cvernovky. Na koncerte pokrstí kapela svoj debutový album „Common Playgrounds“, ktorý v lete nahrala v štúdiu Loft a vyjde pod vydavateľstvom Hudobný Fond.
Koncert bude sprevádzaný originálnou VJ projekciou dvojice @VJ Foolius & Katareena. Po koncerte bude pokračovať release party s DJ RE5.

Počas celého večera budú zároveň v priestore vystavené obrazy od slovenskej maliarky Kristíny Migašovej, ktorá je autorkou maľby na obale albumu.

Predpredaj: 5€
Vstup na mieste: 7€
- - -
TIBOR FELEDI KAIROS QUINTET
- mladá kapela sa hneď vo svojich začiatkoch predstavila vo finále medzinárodnej súťaže Jazzfruit 2018 v Prahe, kde získala cenu diváka. Za krátku dobu stihlo zoskupenie absolvovať viacero koncertov a festivalov ako United Islands of Prague, Mikulášky jazzový festival a Trenčiansky jazzový festival. Naposledy vystúpili na Bratislavských jazzových dňoch 2018, kde sa stali víťazmi súťaže kapiel na pódiu B, vďaka čomu otvoria budúci ročník festivalu na hlavnom pódiu.

Hudobné zoskupenie tvoria:
Tibor Feledi (piano, synth), Lenka Molčányiová (alt. saxofón), Matej Korbelič (trúbka), Michal Šelep (basgitara) a Juraj Dávid Raši (bicie nástroje)
- -
Partnerom živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.