Juraj Griglák & Company ft. Yoran Vroom (SK/CZ/NL) @Jazz City Cafe, 10.2.2019 20:30

Vladimir Nestiak
Juraj Griglák & Company ft. Yoran Vroom (SK/CZ/NL) @Jazz City Cafe, 10.2.2019 20:30
Názov koncertu: 
Juraj Griglák & Company ft. Yoran Vroom (SK/CZ/NL) @Jazz City Cafe
Nedeľa, Február 10, 2019 - 20:30
Hudobná skupina (bez profilu)
Juraj Griglák
Hudobníci (bez profilu)
Yoran Vroom

V nedeľu 10.02. o 20:30 u nás v Jazz City Cafe privítame legendárneho slovenského basgitaristu Juraja Grigláka. V rámci tohto projektu prezentuje vlastnú tvorbu v duchu jazzu, funku a fusion. Zostava je naozaj famózna. Z holandska nám príde zahrať bubeník Yoran Vroom, z čiech trumpetista Miroslav Hloucal a chýbať nebude ani skvelý klavirista Eugen Vizváry.

VSTUPNÉ: 8 eur
* Rezervácie: 0948 137 200

Juraj Griglak - basgitara (SK)
Patrí k najvyhľadávanejším basgitaristom na Slovensku. Okrem elektrickej basgitary Juraj hráva aj na kontrabas- jazz, a ako člen orchestra Slovenskej filharmónie aj vážnu hudbu. Nahral okolo 90 albumov, z toho tri vlastné sólové CD. Bass Friends (2000), Time to Fly (2014) a Juraj Griglák & Company feat. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway. (2017). Od roku 2012 spolupracuje s legendárnym americkým bubeníkom Poogie Bellom ako člen jeho skupiny Poogie Bell Band.
www.jurajgriglak.net

Yoran Vroom - bicie (NL)
Patrí medzi najlepších mladých holandských bubeníkov. V roku 2013 absolvoval Konzervatórium v Amsterdame. V súčasnosti je aktívny na holandskej a európskej jazzovej scéne. Spolupracuje s medzinárodne známym klaviristom a spevákom Frank McCombom, Cory Henrym, Ed Mottaom a mnohými ďalšími.

Miroslav Hloucal - trúbka (CZ)
Je veľmi známy trumpetista na českej jazzovej scéne. Je tiež skladateľ, aranžér a štúdiový hráč. Ovláda všetky druhy hudobných žánrov. Počas svojich štúdií na Konzervatóriu a VOŠ J.Ježka v Prahe, začal spolupracovať s vodcami českej jazzové scény, medzi ktoré patrí napríklad Emil Viklický, Roman Pokorný, Karel Růžička, Matěj Benko, Gustav Brom Big Band a ďalší. Mal tiež šťastie, že sa stretol na jednom pódiu so svetovými legendami, ako je Benny Golson, Harry Sokal, Hiram Bullock a ďalší. V súčasnosti vedie svoj autorský projekt Quartet.

Eugen Vizváry - klávesy (SK)
Patrí k najvyhľadávanejším klaviristom v Slovenskej a Českej Republike. Jeho hudobná činnosť spočíva v práci v hudobných štúdiách, komponovaním, aranžovaním, pôsobí ako producent a doprevádza popredných Slovenských a Českých umelcov. Spolupracoval s hudobníkmi ako Oskar Rózsa, Martin Valihora, AnitaSoul, Michal Bugala, Marcel Palonder, Vivian Sessoms, Kim Davis a mnohí iní

Jazz City Cafe sa nachádza hneď pri americkej ambasáde.
Platiť u nás sa dá len v hotovosti.

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
29