Jarné Bratislavské Jazzové Dni: Alfa Mist, 15.4.2019 19:00

Peter Baláž
Jarné Bratislavské Jazzové Dni: Alfa Mist, 15.4.2019 19:00
Názov koncertu: 
Jarné Bratislavské Jazzové Dni: Alfa Mist
Pondelok, Apríl 15, 2019 - 19:00
Miesto konania: 
Ateliér Babylon

Na prvom koncerte Jarných Jazzákov 2019, vám ukáže über-talentovaný a multižánrový inštrumentalista Alfa Mist, prečo je jedným z najvzrušujúcejších jazzových umelcov súčasnosti.

Celým menom Alfa Sekitoleko, ktorý začínal ako producent zameraný na hip-hop a grime, sa neskôr začal učiť hrať na klavír a pohltil ho svet jazzu a filmovej hudby. Práve odtiaľ pramení jeho unikátny zvuk, ktorý spája melancholicky nadýchaný jazz s alternatívnym hip-hopom a soulom.
Za svoje veľké vzory považuje mená ako Robert Glasper, Avishai Cohenovi a nedá dopustiť ani na Herbieho Hancocka.
Celý album Antiphon, ktorý má viac ako 5 miliónov počutí vznikol na základe podcastu, ktorý Alfa natočil so svojimi bratmi.

Na albume spolupracoval s poprednými britskými jazzmanmi, otvorenými prijímať ďalší vplyv, podobne ako on sám.

Alfa Mist - klávesy/kapelník
Kaya Thomas-Dyke - basa/vokály
Jamie Leeming - gitara
John Woodham - trúbka
Peter Adam Hill - bicie

Pred Alfa Mistom sa predstaví mladé a šikovné slovenské zoskupenie Strapo & General Foxx & Dj Spinhadz.

Strapo sa na hudobnej scéne pohybuje už takmer 15 rokov, väčšinu vystúpení absolvuje s DJom Spinhadzom. Na “Jazzákoch" sa však predstavií aj s kapelou General Foxx, ktorá vznikla v roku 2016.
Kapelu tvoria mladí znamenití hudobníci, známi aj z formácie Ľudové Mladistvá, či ako sprievodná kapela Emmy Drobnej alebo Majka Spirita : Martin Majlo Štefánik (klávesy), Jozef Madola (basgitara), Adrián Líška (bicie).
Tým, že spoločne hrajú v troch rôznorodých projektoch, energicky spájajú široké spektrum hudobných štýlov sústredených okolo hip-hopu. Ako kapela sa ostrielali na niekoľkých koncertoch s Boy Wonderom a preplnený klub zažili aj na Separovej tridsiatke v klube MMC. Na jar 2017 sa dali dokopy s H16 a obohatili ich československé turné k alubumu Sila.
Koncert na Jarných Jazzových Dňoch bude špeciálny aj pre Strapa: „Príležitosť hrať na jazzových dňoch beriem ako odmenu a zároveň výzvu, ktorá ma inšpiruje k tomu, aby som sa nastavil trochu inak. Chcem to celé posunúť tam, kde som chcel vždy. Chcem robiť hudbu.“

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30