Hot Jazz + Swing - Jana Dekánková & Ladislav Fančovič - Online!, 24.5.2020 19:00

Jana Dekánková
Hot Jazz + Swing - Jana Dekánková & Ladislav Fančovič - Online!, 24.5.2020 19:00
Názov koncertu: 
Hot Jazz + Swing - Jana Dekánková & Ladislav Fančovič - Online!
Nedeľa, Máj 24, 2020 - 19:00
Miesto konania (bez profilu)
ONLINE

 

Slovenský inštitút v Budapešti Vás pozýva na ONLINE KONCERT
Jany Dekánkovej & Ladislava Fančoviča s názvom "HOT JAZZ A SWING".

 

Klavirista Ladislav Fančovič a speváčka Jana Dekánková sa špecializujú na interpretáciu autentického hot-jazzu a swingu obdobia 20. až 40. rokov minulého storočia. Umelci sú o.i. členmi významného slovenského swingového orchestra FATS JAZZ BAND. Na bicích nástrojoch ich bude sprevádzať Patrik Fičor.

Online koncert môžete sledovať na facebookovej stránke Slovenského inštitútu v Budapešti.

https://www.facebook.com/sibudapest

 

Koncert Vás prenesie do iného sveta, rozprúdi vo Vás krv a vráti Vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov. Odsuňte nábytok, otvorte si fľašu dobrého vínka a vitajte v Cotton Clube.

Ladislav Fančovič je jeden z najvýznamnejších slovenských klaviristov klasickej hudby  medzinárodným renomé, ktorý svoju lásku k starému jazzu zhmotnil v roku 2011 založením deväťčlenného swingového orchestra FATS JAZZ BAND.

Jana Dekánková sa špecializuje o.i. na autentickú reprodukciu štýlu spevu prvých jazzových speváčok, ako napr. Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Mildred Bailey, Doris Day, Peggy lee, Lee Willey či Annette Hanshaw.

Vo Fats Jazz Bande oživujú tradíciu hot-jazzu a swingu 20. až 40. rokov minulého storočia, a to autenticky: Ladislav Fančovič odpočutím prepisuje aranžmány z pôvodných starých šelakových nahrávok do nôt formou transkripcie. Preto máte unikátnu možnosť v ich podaní počuť presne také aranžmány, ako ich vo svojej dobe nahrali prvé jazzové legendy. Taktiež zrekonštruované historické hudobné nástroje, štýlové oblečenie a celkový prejav orchestra sú v úplnej zhode s obdobím, ktoré predstavujú.

Za svoju pomerne krátku existenciu si získalo toto hudobné zoskupenie množstvo priaznivcov po celkom Slovensku, ale pozitívne správy o jeho kvalite už prekročili hranice našej republiky. Fats Jazz Band pravidelne účinkuje v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku, Nemecku, Dánsku, Francúzsku, Gruzínsku, Chorvátsku či Taliansku.