Swingové leto vo FUGE: FATS JAZZ BAND, 16.8.2021 19:00

Jana Dekánková
Swingové leto vo FUGE: FATS JAZZ BAND, 16.8.2021 19:00
Názov koncertu: 
Swingové leto vo FUGE: FATS JAZZ BAND
Pondelok, August 16, 2021 - 19:00
Miesto konania (bez profilu)
FUGA, Košice
Hudobná skupina: 
Fats Jazz Band
Zažite s nami autentický pocit v rytme Hot-Jazzu a swingu v našej FUGA sále, ktorej genius loci vychádza práve z obdobia raného jazzu a swingu.
Small band, ktorý znie ako big band! Špičkový swingový orchester FATS JAZZ BAND vás pod vedením Ladislava Fančoviča prenesie do obdobia prvej polovice 20. storočia. Na koncerte odznejú najlepšie kusy z amerického a anglického repertoáru orchestra, ako aj tangá a foxtroty z našich, vtedy ešte československých vôd.
Naživo budete môcť počuť skladby, ktoré v 20. až 40. rokoch minulého storočia hrávali a spievali také legendy ako Louis Armstrong, Benny Goodman, Tommy Dorsey, Count Basie, Teddy Wilson, Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Peggy Lee, F. K. Veselý, R. A. Dvorský, Viera Racková, Inka Zemánková či Jiřina Salačová.
Swingový orchester FATS JAZZ BAND, ktorý vedie klavírny virtuóz Ladislav Fančovič, tvorí profesionálne 9-členné zoskupenie. Jeho repertoár pozostáva z autentickej hudby 20. až 40. rokov minulého storočia, ktorú interpretuje na originálnych historických hudobných nástrojoch a v dobovom oblečení. Vďaka dokonalej autentickosti sa duchom ihneď prenesiete do obdobia, ktoré bolo plné elegancie, glamour rób a štýlových večierkov.
Orchester pravidelne účinkuje na zahraničných festivaloch (Česko, Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Nemecko, Chorvátsko, Gruzínsko, Francúzsko, Dánsko či Taliansko) a od svojho vzniku odohral na domácich aj zahraničných pódiách vyše 400 koncertov.
 
Vstupenky na: www.fuga.sk