Na vlnách swingu, 7.7.2022 19:00

Jana Dekánková
Na vlnách swingu, 7.7.2022 19:00
Názov koncertu: 
Na vlnách swingu
Štvrtok, Júl 7, 2022 - 19:00
Miesto konania (bez profilu)
Záhrada Domu Albrechtovcov
Hudobná skupina: 
Fats Jazz Band
Koncert naladený na vlny swingu odohrá špičkový orchester FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča vo štvrtok 7. júla o 19:00 hod.
Na koncerte bude orchester uvádzať do života aj svoju novú, čisto analógovú LP platňu The World Is Waiting Wor The Sunrise.

Podujatie sa koná v prekrásnej záhrade Domu Albrechtovcov v srdci Bratislavy, ktorého „genius loci“ pripomína romantické časy minulého storočia, kedy na tomto mieste rodina Albrechtovcov vítala umelcov a priateľov kvalitnej hudby s vždy otvorenými dverami.

Na koncerte odznejú najlepšie kusy z repertoáru orchestra, ako aj tangá a foxtroty z našich, vtedy ešte československých vôd. Naživo budete môcť počuť skladby, ktoré v 20. až 50. rokoch minulého storočia hrávali a spievali také legendy ako Louis Armstrong, Benny Goodman, Tommy Dorsey, Count Basie, Teddy Wilson, Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Peggy Lee, F. K. Veselý, R. A. Dvorský, Viera Racková, Inka Zemánková či Jiřina Salačová.
Oblečte sa dobovo a spolu si vytvorme čarovnú atmosféru prvej polovice minulého storočia. Dress code samozrejme nie je povinný, ale poteší a dotvorí atmosféru.
 
Časť výnosu z predaja lístkov bude použitá na obnovu Domu Albrechtovcov, ktoré spravuje Albrecht Fórum (https://www.albrechtforum.com/)
Dĺžka koncertu 2x40 min.
 
 
Hlavný organizátor OZ Swingmánia
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Partneri: Albrecht Forum, www.mojakultura.sk

 

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
1
 
 
 
 
5
 
 
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16
 
17
 
18
 
19
 
 
 
 
 
24