Alan Bartuš Trio featuring Juraj Griglák, 10.6.2023 19:30

Viera Jablonská
Alan Bartuš Trio featuring Juraj Griglák, 10.6.2023 19:30
Názov koncertu: 
Alan Bartuš Trio featuring Juraj Griglák
Sobota, Jún 10, 2023 - 19:30
Miesto konania: 
JazzTikot
Oceňovaný klavirista Alan Bartuš sa nám predstaví v Jazztikote so svojím debutovým albumom “Born in Millennium”. Tento album nahrával s americkou žijúcou legendou - Gregorym Hutchinsonom na bicích nástrojoch.

 

Alan si tentokrát k spolupráci prizval európske špičky jazzovej scény - legendárneho slovenského basgitaristu a kontrabasistu Juraja Grigláka na kontrabas a srbského bubeníka žijúceho vo Viedni Bogdana Durdevica na bicie nástroje. 

 

Je držiteľom prestížneho ocenenia Ö1 Jazz Prize a je prijatí na jednu z najlepších univerzít sveta - Manhattan School of Music do New Yorku. 2022 sa stáva víťazom solo piano súťaží "Excellence Piano Awards", "Grand Maestro Piano Competition" a vydáva svoj solo piano album s názvom "Solology". Napriek svojmu mladému veku má Alan na konte spolupráce s menami ako Jerry Bergonzi, Tim Armacost, Gregory Hutchinson, Peter Erskine a mnoho ďalších. 2023 sa stáva absolútnym víťazom prestížnej súťaže Artadea Jazz Competition.

 

“Alan Bartus is an amazing young pianist and composer who has created an album of beautiful and contemporary music. He is a unique voice who is just at the beginning of a great musical voyage. It will be exciting to see what will come

from this incredible talent!!”

 

Peter Bernstein, New York

___________________________

Alan Bartuš (SK/AT) - piano

Juraj Griglák (SK) - kontrabas

Bogdan Durdevic (RS/AT) - bicie nástroje

 

 

JAZZTIKOT

Biela 5, Bratislava

vstup zdarma

Rezervácie: +421 948 327 333