Andrea Zimányiová & Band - Vianočný koncert spievaného šansónu, 3.12.2023 18:00

Viliam Majer
Andrea Zimányiová & Band - Vianočný koncert spievaného šansónu, 3.12.2023 18:00
Názov koncertu: 
Andrea Zimányiová & Band - Vianočný koncert spievaného šansónu
Nedeľa, December 3, 2023 - 18:00
Miesto konania (bez profilu)
Vklub
Hudobná skupina (bez profilu)
Andrea Zimányiová & Band

Slovenská multižánrová speváčka Andrea Zimányiová si pre svojich fanúšikov pripravila Vianočný koncert spievaného šansónu, na ktorom si budú môcť návštevníci vypočuť známe domáce a svetové šansóny v mimoriadnom umeleckom prevedení a nápaditých aranžmánoch.

Na koncerte zaznejú nielen autorské skladby z debutového albumu  „Okno do duše“ ale aj novšie piesne.Počas večera zaznie tvorba od Juraja Buriana, Adrieny Bartošovej, Viliama Majera a iných autorov.

Žánrovo pestré a inštrumentálne nápadité diela  s vynikajúcimi domácimi  textami od Zora Laurinca, Moniky Kozelovej a iných s presahom k iným žánrom, sú zárukou jedinečného  umeleckého zážitku.

Koncert nadväzuje aj na tradíciu  šírenia idey šansónových večerov režiséra Jozefa Bednárika pre ktorého bola Andrea Zimányiová akýmsi precítením a naplnením myšlienky spievaného šansónu.

S úctou a odkazom  k spievanému šansónu tak zaznejú  obľúbené Bednárikové šansóny a autorská tvorba talentovanej speváčky.

A zaznie aj jedno malé  prekvapenie v podobe piesne, ktorú hrá kapela iba pri výnimočných príležitostiach, akým je práve obdobie adventu a blížiacich sa Vianoc.

 

Obsadenie kapely:

Andrea Zimányiová - spev
Katarína Belicza - gitara
Anton Zajaček - bicie
Tamás Belicza - basgitara
Erik Dimitrov - klavír
Viliam Majer - akordeón

 

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
1
 
2
 
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
 
23
 
 
25
 
26
 
 
 
29