Andrej Urminský

Andrej Urminský
Andrej Urminský

Bio:

Slovenský gitarista, skladateľ, aranžér a pedagóg narodený v Piešťanoch. Je absolventom odboru jazz/jazzová gitara na prestížnej Universität für Musik und darstellende Kunst Graz v Rakúsku, kde študoval u profesora Guida Jeszenszkeho, Eda Partyku, Michaela Abeneho, Renata Chicca, Eda Neumeistra a ďalších. Okrem toho počas štúdia absolvoval workshopy s poprednými jazzovými hudobníkmi ako napr. Peter Bernstein, Larry Goldings, Wolfgang Muthspiel, Bill Stewart, Billy Hart, Jeff Ballard, David Dorůžka a iní.

V januári 2014 nahral EP "Four+1" ako bandleader so svojím Andrej Urminský International Quintetom/Quartetom a s rovnakou kapelou absolvoval v lete 2014 sériu koncertov po slovenských jazzových festivaloch popri menách ako Richard Bona, Rick Margitza, Harry Sokal a mnohých ďalších. So svojím triom sa stal absolútnym víťazom slovenskej jazzovej súťaže Jazz StartUP 2014

Okrem jazzu sa etabloval aj ako sideman, aranžér a producent v ďalších hudobných projektoch. Hral a spolupracoval s Robom Opatovským, Fragile, Nicole "Lillie" McCloud, American Divas, muzikál Iago (Nová scéna), Martina Šindlerová a mnohými ďalšími. 

Je aktívnym pedagógom a bol lektorom na Letnej jazzovej dielni a workshope Za hranice s hudbou.

 

Music:

Andrej Urminský Quintet - Twenty-Four-Seven

Andrej Urminský Quintet - One Day We'll Meet Again

Andrej Urminský Quintet - My Ideal

Andrej Urminský Qu​intet - Softly As In A Morning Sunrise

Andrej Urminský Quartet - Real Deal

Andrej Urminský Trio - Dialogues

 
Social media:

YouTube

Instagram

Facebook

 

 
Kontakt
Kontaktný e-mail: 
urminsky.andrej@gmail.com
Telefón: 
0907600726

Galéria

01.jpg
02.jpg
04.jpg
05.jpg
10.jpg
16.jpg
IMG_1941.JPG
IMG_1965.JPG