Kristína Bartošová

Kristína Prekopová
Kristína Bartošová

(* 1980) KRISTÍNA BARTOŠOVÁ, rodená Prekopová

Vyštudovala slovenský jazyk a literatúru - hudobné umenie v postgraduálnom štúdiu na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave, v grantovom štúdiu absolvovala muzikálové herectvo na VŠMU v Bratislave. Venuje sa spievaniu a skladaniu vlastných piesní s kompozičným a interpretačným príklonom k menšinovým žánrom (šansón, džez, world music).

 

Umelecká bio:

2002 svoj hlas a ruky (klavír) prepožičala Miss SR ´98 Karolíne Čičátkovej v TV reklame pre výrobcu koženných búnd K Cero, jej hlas ako speváčky znel v brandingoch známych rádiových hitov v slovenskom rádiu Expres, tiež nadabovala postavičku supa v Dobe ľadovej 3.

2007 – 2012 redaktorka/moderátorka rozhlasových relácií v Slovenskom rozhlase  ( Nevydané neslýchané, Dnes večer pop rock, Musica camera, Poludňajší koncert, Hudobné mosty, relácia pre deti Zvonkohra a i.)

2010 Na bratislavských divadelných doskách bývalého divadla A.ha, Malej scény sa pod taktovkou Jozefa Pražmáriho sa predstavila ako postava Prírody v divadelnej hre Květy Legátovej – Nepriatelia, po boku slovenských hercov Vlada Jedľovského a Dana Fischera. Finalistka súťaže skladateľov Fattkools (rádio Fm)

2011 – 2013 členka divadla Zrakáč – projektu vidiacich, nevidiacich a slabozrakých hercov pod režisérskou taktovkou Jozefa Pražmáriho. V komédii Študentove šibalstvá voľne spracovanej podľa moralít Hansa Sachsa stvárnila postavu Sedliačky a do predstavenia zložila aj scénickú hudbu. V Shakespearovej tragédii Rómeo a Júlia stvárnila postavu Dojky. Ako speváčka a herečka spolupracuje so skladateľom filmovej hudby a šansonierom Patrikom Ulrichom. Pravidelne koncertuje v Čechách (Festival šansonu, porotkyňa v súťaži Hudební liga, finalistka európskej súťaže skladateľov GRAMODESKA so skladbou Nahé telá stromov – Český rozhlas)

2013   si zahrala jednu z hl. ženských postáv v českej hudobnej komédii: Obchodníci (Magnusfilm, réžia: Petr Šícha). Ďalej hrali: Otmar Brancuzský, Petr Hapka, Hana Seidlová, Lenka Zahradnická, Filip Tomsa, Patrik Ulrich, Richard Nedvěd a ďalší. Vo filme stávrnila postavu Bibiany, priateľku Richarda Nedvěda. V spolupráci s hudobníkom Eugenom Švábom vydala album swingujúcich melódií, šansónov a balád: Buď chvíľu môj.

2014  v rozhlasovom éteri rádia Devín moderuje  1. a 2. ročník hudobnej súťaže pre jazz a menšinové žánre JAZZ START UP, organizátor: portál jazz.sk , s hudobným projektom na štýl Elly Fitzgerald a Joe Passa - Voice&Guitar vystúpila na festivale Noc hudby 2014 (organizátor: Hudobné centrum). Je hosťujúcou speváčkou gypsy zoskupenia Swing that String. Zahrala si genetičku Reginu Perecovú v TV seriáli Rodinné prípady: 59.diel Kukučka (réžia: Peter Magát). Venuje sa i dabingu – dokumentárne seriály pre TV LUX (Bez hraníc, Domus Patris – Otec a syn, Valentina Puzikova, Haas, Olegij Sennin, Peter Čaadajev,Viera Kornejova, Rauschenbach Butovo, Biskup Maletský, Exarcha Fedorov, Otec Alexander, Návrat, Môj Ararat, Ostrov Sachalin, Osudy Anny Abrikosovej).  Jej hlas zaznieva príležitostne aj z éteru rádia Europa 2 v jingloch, či reklamných spotoch.  Ako speváčka hosťovala na albume Theatrum Mundi –  Lucas Perný & Miroslav Kollár

2015  v rozhlasovom éteri rádia Regina moderuje dve autorské relácie: OPERETA A MUZIKÁLJAZZOFÓN zaostrenú na svetový vokálny džez s archívnymi nahrávkami od 20 tych rokov až po súčasnosť.   Prostredníctvom relácie Zvonkohra sa  v rádiu Regina prihovára i detskému poslucháčovi v prezentácii hudobných menšinových žánrov.  S hercami Marekom Kolenom a Ondrejom Kaprálikom  sa podieľa na príprave 1. série rozhlasového fíčra PRÍBEH JAZZU – z plantáže do virtuálnej reality, pod režisérskou taktovkou Vladimíra Juhanesoviča.  Spolupracuje s TV LUX ako redaktorka a moderátorka Krátkych správ a Spravodajského súhrnu.   S projektom Kristína Prekopová NA DOTYK vystúpila na festivale Verím Pane 2015. Pravidelne moderuje rôzne charitatívne i komerčné akcie. Pre Slovenskú knižnicu nevidiacich Mateja Hrebendu načítala niekoľko knižných titulov : Genová Lisa: Ľavá strana sveta;   Darina Mikolášová: Teraz alebo nikdy! Lauren Kate: Padlí anjeli 1-4,  Alica Bartková: Kniha nepokoja,  Gillian Flynn: Stratené dievča,  David Bunn a Janette Oke: Abigail – Skrytá vášeň)

2016 pod hlavičkou vydavateľstva Pavian Records vydala album Úsvit- na ktorom sa predstavila ako autorka hudby, textov, klaviristka, speváčka i vokalistka a spoluproducentka. Album prináša fusion rôznych štýlov a kultúr so zacielením na poslucháča, ktorý preferuje umelecky hodnotnejšiu hudobnú výpoveď. V hudobnom vyjadrení cítiť ovplyvnenie swingovou érou, džezom, vážnou hudbou, world music. 

2016 - 2017  v TV Pezinok moderuje diskusnú reláciu  Téma,  jej pracovným pôsobiskom je ZUŠ Exnárova, kde vyučuje spev a pôsobí ako zástupkyňa riaditeľky Mgr. Anny Miklovičovej

 

2019 - vydala 2 cd single (k 100.výročiu pripojenia Petržalky k ČSR - pieseň Ďžungľoraj a vianočnú skladbu Vianočný jas)
2020 - študuje muzikoterapiu na Akadémii Alternativa v Olomouci, venuje sa umeleckým terapiám, kompozícii a pedagogickej činnosti - vyučuje súkromne i v ZUŠ hru na klavíri, spev a literárno-dramatický odbor, založila OZ Metanoia - umením k zdraviu na podporu a realizáciu intaktných umelcov, ale aj umelcov so špeciálnymi potrebami
2021 - tvorba CD pre deti: Tinka Bublinka: Hravé Bublinky- texty a piesne postavičky Tinky Bublinky, sólistka v Big Band Laugaricio, účasť na XXVIII.ročníku Trenčianskeho jazzového festivalu s kapelou The Jazz Hostages, sólistka v projekte Jazz za železnou oponou a v projekte Slovenské tango, účinkuje s kapelou The Jazz Hostages

Kontakt
Kontaktný e-mail: 
umenimkzdraviu@gmail.com
Telefón: 
+421905320224

 

 

Koncerty hudobníka

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
 
 
 

Diskografia

  • Režimy (2011, political hip-hop)
  • Kristína Prekopová - Buď chvíľu môj (2013)
  • Kristína Prekopová - Úsvit (2016, Pavian Records)
  • Kristína Prekopová - Vianočný jas ( 2019, CD singel)
  • Kristína Prekopová - Džungľoraj (2019, CD singel)