Chicago Blues Festival je bezesporu jednou z největších světových událostí žánru blues. Zásluhou promyšlené dramaturgie navazuje na tradici, ukazuje současnost i pohled do budoucnosti představováním nové bluesové generace. Bluesfest v Chicagu je institucí, která od roku 1984 potvrzuje pozici Chicaga jako hlavního města městského blues. „Blues je hluboce zakořeněné v historii našeho města a nadále přispívá světové kultuře a ovlivňuje moderní hudbu“, připomíná primátor Chicaga Brandon Johnson.













