Saxofonista Bob Mintzer predstaví na turné spoluprácu so slovenskými hudobníkmi

Saxofonista Bob Mintzer predstaví na turné spoluprácu so slovenskými hudobníkmi
Patrik Gömöri

Bob Mintzer je americký jazzový saxofonista, skladateľ, aranžér a bandlíder považovaný za popredných saxofonistov svojej generácie, ktorý výrazne ovplyvnili americku jazzovú scénu.

 

Vo svojej kariére zaznamenal 30 sólovych projektov. 4 nominácie na cenu Grammy a samotnú cenu Grammy za najlepšiu náhravku jazzového orchestra "pocta pre Counta Basieho" (2001). Už 20 rokov je členom skupiny Yellowjackets, taktiež viťazom nominácie ceny Grammy awards. Na svojom konte má cez 200 big bandových aranžov a jeho big bandová hudba sa hrá po celom svete. Ako inštrumentalista Bobpracoval s osobnosťami ako Art Blakey, Jaco Pastorius, Sam Jones, Randy Brecker, Gil Evans, Yellowjackets, GRP All Star Big Band, Mike Manieri, The New York Philharmonic, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

 

BOB MINTZER QUINTET (USA/HU/CZ/SK)

 

Bob Mintzer - saxophone     

Lukáš Oravec - trumpet          

Kálmán Oláh - piano

Tomáš Baroš - bass               

Marián Ševčík - drums

 

17.10. Orava Jazz Festival

19.10. Karlove Vary Jazz Festival

20.10. Plzeň Jazz Festival

21.10. Praque International Jazz Festival

22.10. Recording Session Praque

23.10. B. Jazz Days in Žilina

24.10. Bratislava Jazz Days

 

 

Lukáš Oravec je slovenský jazzový trubkár a skladateľ. Vyniká jedinečným improvizačným umením a pokračuje v ceste prešlapanej velikánmi jazzovej trúbky v čele s Freddie Hubbardom, Tom Harrelom či Woodie Shaw. Bol ocenený cenou Esprit za najlepší jazzový album roku. Na svoje konto si pripísal množstvo spoluprác s osobnosťami domácej i svetovej scény ako Rick Margitza,Kálmán Oláh, Vincent Herring, Miroslav Vitous, Pavel Wlosok, Gábor, Peter Erskine, Gábor Bolla, Hanu Rantanen, Jamil Sheriff či Benito Gonzalez. Je členom Big Bandu Gustava Broma a Big Bandu Matúš Jakabčica.

 

 

Pianista a skladateľ Oláh Kálmán je absolvent jazzového klavíra a kompozície na  univerzite Ferenc Liszt v Budapešti. Svetoznámy jazzový pianista vo svojom prejave spája prvky jazzu a klasickej hudby. V roku 2006 bol poctený cenou Ferenca Liszta a v tom istom roku získal hlavnú cenu v prestížnej skladateľskej súťaži Theloniusa Monka v Spojených štátoch. Jeho najznámejši projektom je maďarské "Trio Midnight". Má za sebou spolupráce s menami ako Lee Konitz, Randy Brecker, Steve Grossman, Jack DeJohnette, John Patitucci, Tommy Campbell, Ron McClure, Stefano Di Battista, Philip Catherine, Palle Danielsson, André Ceccarelli, Paolo Fresu Nicolas Payton, Kenny Wheeler a Ravi Coltrane.

 

Tomáš Baroš - český kontrabasista, patrí k najmladším talentovaným kontrabasistom na jazzovej hudobnej scéne. Tomáš Baroš je člen najprogesívnejších jazzových formácií doma a v zahraničí. Napríklad v kapele Piotra Wojtasika, Harryho SokalaThree Tenors“ alebo v Rozhlasovom Big Bande Gustava Broma.  Na pódiách  hral aj s Alex Sipiaginom, Benny Golsonom, Benito Gonzalezom, Adamom Pieroncikom, Jure Puklom a moha ďalšími.

 

Marian Ševčík je jedným z najvplyvnejších Slovenskych bubeníkov svojej generácie. Zúcastnil sa viacerých zahraničných jazzových workshopov. Úcinkoval na jazzových festivaloch v Rakúsku, Nemecku, Švédsku, Veľkej Británii, Francúzsku, Holandsku, Poľsku, Španielsku a USA. Marián hral a nahrával s hudobníkmi ako Joel Frahm, Boris Kozlov, Igor Butman, Benito González, Joel Frahm, Deborah Davis, George Mraz, Alex Sipiagin, Mary Stallings, Essiet Okon Essiet, Donny McCaslin, Joe Cohn, Igor Butman. V roku 2008 bol ocenený cenou Ladislava Martonika "Jazzman roku". V roku 2013 sa podieľal na nahrávanie nového CD klaviristu Pavela Wlosoka spolu s basistom Mikom Holestein a tenor saxofonistom Donnym McCaslin v USA.

 

 

Tlačová správa

Galéria

BOB_MINTZER_POSTER_5.jpg

 

 

Ďalšie články

Recenzia CD: Lukáš Oravec Quartet Bob Mintzer ALI
Trubkár Lukáš Oravec sa na slovenskej jazzovej scéne zjavil ako blesk z jasného neba. Jeho...
Ingrid Bezáková nahrala vokálny album Deep Inside
'Album Deep Inside Ingrid Bezákové je skutečně hodně hluboko uvnitř jazzu a tím, jak tato půvabná...
Večer najlepšieho slovenského jazzu po prvýkrát v televízií: Esprit 2017 v nedeľu na Dvojke
Tí z vás, ktorí osobne nestihli, alebo by si radi pripomenuli tohtoročný Esprit 2017, slávnostný...
Recenzia CD: Ludo Kotlár Trio - Hangin´
V poslednom období sa na slovenskej jazzovej scéne objavuje veľa mladých hudobníkov. Ide o...
Slovenským horám pristane Jazz. Pavol Bodnár a jeho album Džez a hory
Pavla Bodnára si vážim ako eklektického skladateľa, schopného upliesť z karibskej hudby,...
Jesenné džezáky prinesú svetové hviezdy. Mike Stern, Avishai Cohen či Nubiyan Twist zavítajú do bratislavskej Refinery Gallery
Mike Stern s Billom Evansom, Avishai Cohen či Nubiyan Twist – to sú headlineri tohtoročných...
V rámci medzinárodného projektu Polish Jazz vystúpi v Novej Cvernovke hudobné zoskupenie Bɫoto
Posledný septembrový deň bude znieť v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky poľský jazz....
Objavila sa nová verzia Coltranovho "A Love Supreme". Live In Seattle dopĺňa trojicu existujúcich záznamov.
Legendárny album A Love Supreme predstavil v roku 1964 radikálny posun v kariére tenor saxofonistu...