Elektroswingoví Moonlight Breakfast z Rumunska vystúpia v októbri v Bratislave

Elektroswingoví Moonlight Breakfast z Rumunska vystúpia v októbri v Bratislave
jazz.sk

Po koncertnej premiére na tohtoročnom Open Jazz Feste, kapela Moonlight Breakfast vystúpi 9.októbra v Ateliéri Babylon v Bratislave v rámci koncertného cyklu CITY SOUNDS.

 

Táto rumunská formácia ponúka zmes soulu, džezu, tanečnej hudby a elektro prestúpenú jazzovými vokálmi, akési “retroelektro”, alebo v súčasnosti rezonujúci elektroswing. Svojou hudbou vťahuje do atmosféry 40 - tych rokov, cez roky 80 - te s ich syntezátorovým zvukom s pevným ukotvením v súčasnosti vďaka premyslenej produkcii.

 

Kapela debutovala impozantným spôsobom v júli 2011, ako predskokan koncertu Jamiroquai pre 35000 divákmi. Následne na jar 2012 absolvovala prvé turné po Rumunsku. Nedávno kapela vydala svoj prvý album pod názvom, "Shout" a má v krátkom čase ambíciu vydať aj akustickú verziu tejto nahrávky. Minulý rok kapela vystúpila na dvoch významných európskych festivaloch: Summer Well (Romania) and Spirit of Burgas (Bulgaria). Každý ich doteraz vydaný singel dosiahol popredné miesto v rebríčkoch hitparád alternatívnych rádií v Rumunsku.

V januári 2012 prerazila aj do rakúskeho éteru vďaka rádiu Superfy FM a následne prišlo pozvanie na živé akustické vystúpenie v štúdiu Superfly s cieľom odpromovať nový album.

Kapela bola vybratá, aby v októbri 2011 reprezentovali Rumunsko v projekte Music Alliance Pact (každý mesiac hlasuje súčasne pod touto hlavičkou 35 hudobných blogerov z celého sveta v ankete najobľúbenejších nových skladieb).

 

 

Moonlight Breakfast sa čoraz viac zviditeľňujú - hrali napr. na UEFA League Finals gala európskej ligy majstrov v Bukurešti a vystúpili tiež na záver festivalu Transilvanian International Film 2012. V novembri 2012 účinkovali na koncerte Macy Gray. V neposlednom rade treba vyzdvihnúť pozoruhodný fakt, že Moonlight Breakfast je kapela multi – inštrumentalistov: Bazooka (producent, bicie, klarinet, klávesy), Printzu (elektrická & basová gitara), Adita ( keyboards, akustická gitara, sampler) a Christie (spevák, sampler). Ich vystúpenia sprevádza vlastná premyslená videoprojekcia, ktorá dotvára tanečný a inokedy magický pocit z koncertu. Pred samotným koncertom predstaví svoj hudobný set bratislavský DJ Bobsan. Koncert sa koná s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Vstupenky sú už v predaji od 9€.

Informácie pre portál Jazz.sk poskytol Matej Šálek

 

 

Ďalšie články

Report: Gabin naplnili Babylon energiou
Posledný piatkový večer v Bratislave patril live koncertom. Mesto bolo už na obed plné natešených...
Nový Glasperov album s kontroverzným názvom: "F--- Yo Feelings" spája jazz a hip-hop
Robert Glasper, držiteľ troch cien Grammy a ocenenia Emmy, je na jazzovej aj hip-hopovej scéne...
Digitálny album pre digitálny svet: Gitarista Jeff Parker vydáva jazzový album plný loopov a samplov, "Suite for Max Brown"
“Vždy hľadám nové veci, ktoré ma môžu prekvapiť,” vysvetlil skladateľ a multiinštrumentalista Jeff...
Oslava storočnice Charlieho Parkera: Saxofonisti Bobby Watson, Vincent Herring a Gary Bartz vydávajú spoločný album Birdovych kompozícií
Miles Davis raz povedal: "Celú históriu jazzu dokážete obsiahnuť v štyroch slovách - Louis...
Súťaž o 2 x 2 vstupenky na koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze
Prinášame vám súťaž o 2 x 2 vstupenky na premiérový koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze na...