Fenomenálny Avishai Cohen vystúpi na Colours of Ostrava s novým projektom

Fenomenálny Avishai Cohen vystúpi na Colours of Ostrava s novým projektom
jazz.sk

Izraelský kontrabasista, spevák a skladateľ Avishai Cohen privezie do Ostravy exkluzívnu zostavu pod názvom Avishai Cohen's New York Division. Okrem “zlatoprstého” klaviristu Nitaia Hershkovitsa a nezastavitelného bubeníka Daniela Doreho ho bude doprevádzať taktiež vynikajúci americký jazzový gitarista Kurt Rosenwinkel (Brad Mehldau, Joshua Redman), argentínsky trumpetista Diego Urcola a americký trumpetista Steve Davis (Chick Corea, Wynton Marsalis).

Tohtoročný Colours taktiež privíta zásadné meno súčasného avantgardného popu - kanadského pesničkára a huslistu Owena Palletta.  Mixom electro ambientu, pop house aj drum'n'bassu rozžiari areál rakúska formácia Klangkarussell, ktorá sa preslávila hitom Sonnentnz. Svoje intímne, krehké a éterické balady privedie do Ostravy brazílska speváčka a klaviristka Dillon, žijúca v súčasnej dobe v Berlíne. Belgická skupina Oscar And The Wolf vedená spevákom a skladateľom Maxom Colombiom zaujala hitom Princes a delikátnou dreampopovou zmesou elektroniky, soulu a R&B. Poľskú electro-popovú scénu zastúpi fenomén súčasnej mladej scény, formácia The Dumplings. Náložou funky, soulu a jazzu roztancuje návštevníkov francúzka kapela Electro Deluxe.

 

 

Tohtoročný Colours taktiež privíta zásadné meno súčasného avantgardného popu - kanadského pesničkára a huslistu Owena Palletta s noblesným americkým spevákom Jamesom Copleyom. Z kanadského Quebecu príde živelné akustické trio Nicolas Pellerin et les Grands Hurleurs s famóznym dupajúcim huslistom, ktorého rytmické dupanie je unikátnou súčasťou quebeckej tradičnej hudby. Osemčlenná skupina Abavuki z juhoafrického Kapského mesta ponúkne neuveriteľnú smršť v podaní bubeníkov, dychárov a troch hráčov na marimby.

Festival Colours of Ostrava ponúkne štyri dni plné koncertov hviezd svetovej aj domácej hudby, divadiel, diskusií, workshopov, filmov a výtvarných aktivít. K už skôr potvrdeným menám budúceho ročníka patria Mika, Caribou, José Gonzáles, The Cinematic Orchestra, Caravan Palace, Swans, Roni Size & Reprazent, Black Strobe, Choir of Young Believers, Heymoonshaker, John J Presley, The Mispers, Bazzookas, CoCo & The Butterfields a NO Blues.

V súčasnosti je k dispozícii limitovaná edícia štvordenných vstupeniek za 71,24 € v sieti Eventim, cena platí pre prvých 4000 kusov alebo do 28. februára 2015. V predpredaji je taktiež aj ubytovanie v kempe pri areáli, parkovanie pri areáli a pri kempe. Viac informácii na www.colours.cz.

Tlačová správa
 

Esprit 2019

 

 

Ďalšie články

One Day Jazz Festival: Hudobná sonda do duší
7.november 2014, Istropolis, Bratislava   Ako víchrica sa Bratislavou prehnal jednodňový jazz...
Avishai Cohen zahral Košiciam akusticky i elektricky
Festival Mazal Tov, Košice 22.07.2013   Hudobným sviatkom možno nazvať koncert Avishaia Cohena...
Avishai Cohen roztancoval viedenský Konzerthaus!
Do susednej Viedne zavítal 21.októbra jedinečný izraelský kontrabasista Avishai Cohen. Predstaviť...
Avishai Cohen a jeho najnovší album 1970: Komerčný smooth jazz pre masy?
Izraelský basgitarista, kontrabasista, skladateľ a aranžér Avishai Cohen prednedávnom vydal svoje...
Andrej Šeban nahral nový album. Je pesničkový, provokatívny, prekvapivý
Po rozsiahlom a žánrovo nezaraditeľnom hudobnom diele Triplet prichádza uznávaný slovenský hudobník...
Jazzové lístie: mesto Lučenec pozýva na siedmy ročník obľúbeného jazzového festivalu
O svoje miesto v kalendári sa opäť po roku hlási jeseň. Dni sú kratšie, slnko zubatejšie a rána...
Klavirista Keith Jarrett vydáva nový album. V októbri vyjde jeho ďalší sólový počin
Už druhý rok po sebe sa klavirista Keith Jarrett rozhodol vydať sólové CD. Po sólovom albume,...
Uskutoční sa live stream na počesť Johna Coltrana. Diskutérmi bude aj Melissa Aldana a Archie Shepp
V stredu 23. septembra 2020 by oslavoval John Coltrane, titan moderného jazzu, svoje  94....