Film o Medeski, Martin & Wood vyjde čoskoro na DVD

Film o Medeski, Martin & Wood vyjde čoskoro na DVD
jazz.sk

Fly in a Botttle, film ktorý nahliada do mysle a životov Medeski, Martin & Wood, bude vydaný na DVD 25. októbra. Prvý filmový dokument v histórii kapely bol režírovaný bubeníkom a perkusionistom Billym Martinom.

Zachytáva ročnú periódou na súkromných filmových 16mm a HD kamerových záberov Medeski, Martin & Wood (MMW) počas turné a v štúdiu pri nahrávaní Radiolarians. Tento film prináša intímny portrét kapely. Vyzdvihuje vzájomné vzťahy tria a ich vzťah k hudbe ktorú tvoria posledných 20 rokov ako kapela.
Unikátne na Radiolarians sérii je, že kapela zmenila poradie točenia albumov. Namiesto využitia turné  ako propagáciu nového albumu, MMW využili turné na komponovanie a vylepšenie ich hudby naživo. Záznamy z turné použili ako materál pre točenie. Takýto proces im umožnil v priebehu dvoch rokov vydať sériu albumov Radiolarians I, II a III.

DVD Fly in a Bottle bude tiež obsahovať hudobné video “Amber Gris, Incant to Chantes Des Femmes,” režírované Greyom Gerstenom a experimentálny film pod názvom “CW” režirovaný Martinom. “CW” je metaforický pohľad na zložitý vzťah medzi Chrisom Woodom a Johnom Medeskim z pohľadu Billyho Martina.

DVD vychádza 25. októbra 2011

 

 

Ďalšie články

V Banskej Bystrici zaznie naživo prvýkrát na Slovensku prvý legendárny album brazílskej bossa novy
V sobotu 15. februára sa v Banskej Bystrici uskutoční jedinečné podujatie s názvom...
Recenzia CD: AMC Trio a ich návrat domov
Pamätám sa ako som v lete 2011 zavítal do predajne Hevhetie na Alžbetinej 22. v Košiciach...
Erik Truffaz, Jason Moran, Delvon Lamarr i česká premiéra Nubye Garcie. JazzFestBrno oznámil kompletný program
Nestarnoucí hudební experimentátor Erik Truffaz, přední světový pianista Jason Moran v sólovém...
Predstavujeme očarujúci album zo sveta medzi Aténami a New Yorkom. Kontrabasista Petros Klampanis a jeho novinka ,,Irrationalities’’
Na najnovšom albume výnimočného aténskeho kontrabasistu a skladateľa Petrosa Klampanisa sú autorské...