JAZZ sa ešte stále hľadá

JAZZ sa ešte stále hľadá
Peter Motyčka

Pokiaľ ste členom amatérskeho jazzového zoskupenia, nasledujúca výzva je určená priamo vám: „Hľadáme amatérske jazzové skupiny a projekty, ktoré by mali záujem vystúpiť v rámci festivalu PET JAZZ v sobotu 27. mája 2022.“ Okrem zviditeľnenia sa a nových skúseností dostanete možnosť predstaviť sa na pódiu spolu s renomovanými umelcami.

 

Do konca apríla 2023 sa môžu domáce amatérske jazzové skupiny a projekty prihlásiť do otvorenej výzvy HĽADÁ SA JAZZ!, ktorú vyhlásili Kultúrne zariadenia Petržalky. Pokiaľ máte záujem, pošlite link s ukážkou vašej tvorby, úryvkom z koncertu alebo s krátkym záznamom zo skúšobne. Jedna zo zúčastnených kapiel dostane možnosť vystúpiť v rámci programu festivalu PET JAZZ 2023, ktorý sa bude konať v sobotu 27. mája 2023 v priestoroch DK Zrkadlový háj v Bratislave. A tento deň si môžete označiť v kalendári ako začiatok novej etapy vášho umeleckého života. Predsedom poroty, ktorá určí víťaza Otvorenej výzvy HĽADÁ SA JAZZ 2023, bude špičkový slovenský trombonista Vladimír Vizár. Vystúpenie nebude honorované, účastníci však dostanú kvalitný zvukový a obrazový záznam večera. 

 

Viac informácií a zasielanie prihlášok:

Ladislav Jančiar / 0911 420 471

ladislav.janciar@kzp.sk

www.facebook.com/kulturavpetrzalke

 

Aktuálny 22. ročník petržalského jazzového festivalu PET JAZZ 2023 opäť ponúkne sériu koncertov domácich umelcov: nu-jazzové kvinteto the Bureau – víťaz súťaže Jazz START UP v kategórii „živé vystúpenie“, projekt MÁRIO BELÁK SESSION feat. Ondrej Krajňák s poctou saxofonistovi Kennymu Garrettovi a TripleJump gitaristu Michala Bugalu, bubeníka Davida Hodeka a basgitaristu Richarda Csina. Petržalským koncertom bude aj vrcholiť TripleJump TOUR 2023, ktoré začína už tento štvrtok v Music a Cafe Nitra a bude pokračovať dvadsiatkou vystúpení nielen v slovenských mestách, ale aj v dvoch českých a jednom rakúskom. Príďte si vychutnať súčasnú domácu jazzovú špičku!

 

 

Autor: Peter Motyčka

 

 

 

Ďalšie články

Jazz START UP vám môže dať krídla
Viaceré okolností naznačujú, že domácim jazzovým umelcom začína „ísť karta“: speváčka Kristína...
Kde začnú Jazzové Vianoce na Slovensku? Predsa v Leviciach
Hlavný nápor domácich jazzových festivalov viac-menej skončil, no prečo by si nemohli fanúšikovia...
Jazz-festivalovo-koncertná-zimo-jeseň
Už je tomu raz tak: titulky niektorých článkov vyznievajú nezmyselne (dokonca úplne blbo), nech na...
Lesk veľkých skladieb. Petr Nohavica: Glance
Rád by som sa vyhýbal nástrahám idealizovania minulosti a spomienkovému optimizmu. Niekedy...