Esprit 2017

Jazzová nehnuteľnosť na trhu: Gitarista Lee Ritenour predáva svoj dlhoročný dom v Malibu

Jazzová nehnuteľnosť na trhu: Gitarista Lee Ritenour predáva svoj dlhoročný dom v Malibu

Príležitostí kúpiť nehnuteľnosť v prestížnych častiach miest je vždy málo, to vie každý. Inak to nie je ani v lukratívnej časti Malibu, zvanej Point Dume, preto keď sa na trh dostal komplex s predajnou cenou 8 miliónov dolárov, objavilo sa mnoho zvedavcov. Meno jeho súčasného majiteľa má však výnimočný význam pre jazzových fanúšikov - dom, ktorý obýval posledných 40 rokov a kde nahral množstvo svojich albumov, predáva držiteľ Grammy, gitarista a producent Lee Ritenour.

 

Lee Ritenour, teraz už 65-ročný starší pán, počas svojho života nahrával s velikánmi, akými sú Steely Dan, Dizzy Gillespie, Herbie Hancock, Dave Grusin a Chick Corea. Za svoj dom zaplatil pred takmer 40 rokmi 470,000 dolárov, teraz ho na realitnom trhu ponúka za úctyhodných 8 miliónov.

 

No aj keby ste náhodou mali práve 8 miliónov dolárov, ktoré by ste chceli za tento dom zaplatiť, museli by ste prejsť "výberovým konaním" v očiach samotného Ritenoura - Lee je totiž ohľadom predaja svojho milovaného majetku veľmi váhavý.

 

“V prvom rade sme ponúkli dom na prenájom (s mesačným nájmom vo výške 18,750 dolárov) a to je náš hlavný cieľ. Ale popri prenájme sme uviedli aj možnosť na predaj. To vo mne však zbudzuje veľmi zmiešané pocity, je veľmi pravdepodobné, že dom nepredáme, musela by to byť veľmi výnimočná osoba, či už rodina alebo niekto, o kom by som cítil, že je na to vhodný," povedal o možnosti predaja Lee Ritenour.

 

Že sa gitarista predaja svojej milovanej nehnuteľnosti stále stráni je pochopiteľné. 

 

“Keď som vyrastal v Los Angeles, išiel som ako tínedžer hrať na nejakú súkromnú párty do časti Point Dume. Bol som tak unesený tou lokalitou, že som si povedal, že tam raz chcem mať dom. To sa mi konečne podarilo až niekoľko rokov neskôr v roku 1979. V 80. rokoch som si sem presťahoval celé nahrávacie štúdio a vzniklo tu množstvo projektov.”

 

Dôvodom prenájmu a prípadneho predaja je neustále cestovanie, už aj v minulosti bol dom na určitú dobu prenajímaný. Je pochopiteľné, že sa Ritenourovi bude len ťažko lúčiť so svojim domov a jeho 4 izbami, 5 kúpeľňami, obrovským dvorom, veľkým táborovým ohniskom a bazénom. Budete jeho ďalším majiteľom práve vy?

 

Zdroj: realtor.com

Autor: Martin Uherek

Esprit 2017

 

 

Ďalšie články

Medzinárodná hudobná súťaž Lee Ritenoura
Hráte na gitaru, basu, bicie, alebo klavír, a nebojíte sa ukázať svetu svoje umenie? Možno...
Boj za záchranu domu Johna Coltrana
Americká organizácia The National Trust for Historic Preservation zaradila v roku 2011 dom...
Top 5: Slávne jazzové kluby
Korene jazzu siahajú hlboko. Niektorí jeho vznik datujú medzivojnovým obdobím, niektorí jeho zrod...
Jazzman týždňa: Cory Henry
„Ľudský hlas je taký mocný. Keď spievam, je to popri hre na organe ďalší spôsob, ako nadviazať...
CD The Quest: Andreas Varady opäť vyprodukoval tú najvyššiu umeleckú kvalitu
Pred vyše desiatimi rokmi nás všetkých privádzal do nemého úžasu na svojom koncerte v Nu...
Jubilejný ročník prievidzských Fúzií: Už desiatykrát prinesú do regiónu kvalitný jazz
Festival Fúzie sa za uplynulých deväť rokov etabloval v regióne Hornej Nitry ako umelecky a...