Jazz.sk oslavuje prvé narodeniny!

Jazz.sk oslavuje prvé narodeniny!
jazz.sk

Priatelia jazzu, presne pred rokom bol na BJD 2011 uvedený do jazzového života nový portál www.jazz.sk. Krstný otec Peter Lipa vtedy symbolicky pokrstil archívnym vínom (jazzovým ročníkom ‘61) notebook, na ktorom vznikali prvé návrhy jazzových stránok. Za rok sa toho udialo naozaj veľa a teší nás, že interaktívny priestor portálu je pravidelne navštevovaný a využívaný naplno. Pri príležitosti prvého výročia sme pripravili počas jazzákov spustenie novej grafiky webu a zmenu loga portálu. Veríme, že sa vám budú páčiť a že sa budeme aj nasledujúci rok opätovne stretávať na stránkach www.jazz.sk.

A ak ste ste zvedaví, čo všetko sa za prvý rok na portáli Jazz.sk udialo, tu je malé zhrnutie ku 1. októbru 2012:

Uverejnený obsah:

690 článkov a to najmä: 193 upútaviek na koncerty, 27 rozhovorov s názvom Jazzová dvanástka, 18 rozhovorov seriálu s názvom Pentatonika, 9 ankiet s názvom Hudobné školy, 80 unikátnych reportáží z koncertov spolu s vlastnými fotografiami, 83 súťaží o lístky na koncerty a o CD-čka; ďalej 1164 koncertov, pričom 868 z nich pridali návštevníci stránky, 157 profilov jednotlivých hudobníkov, pričom o 71 z nich sa starajú samotní hudobníci, 68 profilov hudobných skupín, pričom o 47 sa starajú samotní hudobníci. 57 profilov klubov, pričom o 23 sa starajú samotní majitelia klubov, či prevádzkári. 

 

Návštevnosť:

 • Počet zobrazení stránky: 262 732
 • Počet ľudí, ktorí portál doteraz navštívili: 56 057
 • Priemerná týždenná návštenosť: 2 300 unikátnych návštevníkov
 • Počet registrovaných používateľov: 415

Štatistika návštevnosti je sledovaná cez program Google Analytics.

 

Ďalšie míľniky za prvý rok existencie portálu:

 • 11. 11. 2011 - vytvorená facebooková stránka s názvom Jazz.sk, ktorá má dnes 860 fanúšikov.
 • od 14. 12. 2011 je každý pridaný koncert automaticky preposielaný vybraným mediálnym partnerom (online, print a TV média)
 • 8. 1. 2012 prebehol prvý live chat nazvaný 'Na linke s...', a to s basistom Jurajom Griglákom. Chatu sa online zúčastnilo 225 návštevníkov.
 • od 12. 03. 2012 pribudla služba „Dnes sa narodil“, v rámci ktorej sú pod hlavným kalendárom uverejnené mená najznámejších interpetov svetového jazzu, ktorí sa v daný deň narodili.
 • 30. 4. 2012 - druhý live chat  'Na linke s...', tentokrát s uznávaným jazzovým pianistom Gabom Jonášom
 • 1. 5. 2012 - pridelenie číselného identifikátora periodických publikácií ISSN 1338-7359, ktoré portálu po overení splnenia všetkých potrebných kritérií pridelila Slovenská Národná Agentúra ISSN. 
 • 24. 6. 2012 - tretí live chat  'Na linke s...', prijanie pozval známy slovenský propagátor jazzu a populárny spevák Peter Lipa.
 • od 18. 7. 2012 pribudla možnosť kopírovania Udalosti vytvorenej na Facebooku do kalendára koncertov na portáli a to len cez dva kliky!
 • portál Jazz.sk sa stal aj cieľom pre hackerov. Tí v druhej polovici septembra napadli zdrojové kódy a niekoľko dní sa im darilo rozposielať SPAM emaily pod hlavičkou portálu, ale náš webmaster si s nimi hravo poradil.
 • k pôvodnému tímu Jazz.sk, ktorý tvorili zakladatelia  Boris Čellár (výkonný redaktor) a Peter Žuffa (programátor/webmaster) s manželkou Jarmilou (redaktorka) sa za uplynulý rok pridali aktívni hudobníci Vlado Vizár, Jana Gavačová ako reportéri, ďalej hudobní žurnalisti s odborným vzdelaním Doc. Yvetta Kajanová, Mgr. art Erik Dimitrov, Mgr. Natália Mattielighová ako členovia redakčnej rady a fotograf Zdenko Hanout. Členom tímu Jazz.sk patrí veľká vďaka za prácu, ktorú robia jazzovým srdcom.

 

Ale najväčšia vďaka patrí vám, našim čitateľom, bez ktorých by naša práca nemala zmysel. Lebo, ako povedal americký básnik a novinár Walt Whitman: Aby existovali veľkí básnici, musia existovať veľkí čitatelia. 

 

Tešíme sa na spoločný druhý rok portálu Jazz.sk,

 

Tím Jazz.sk

 

 

Ďalšie články

Na jazz do Mikuláša
Už dvadsať rokov sa jazzoví priaznivci z liptovského regiónu schádzajú na podujatia pod hlavičkou...
Jazz a Ukrajina po dvoch rokoch
Niekoľkokrát sme na týchto stránkach zdieľali našu solidaritu s ukrajinským susedom. Smutné výročie...
Príďte si uctiť saxofón!
Začiatok marca bude v hlavnom meste už tradične patriť saxofónovej udalosti roka – festivalu...
Dixieland + Nitra = NITRADITIONAL BAND
V každodennej záplave neveselých správ sú tie pozitívne viac ako potrebné a jednou z...