Letné československé turné kapely KAUNIS FIVE (USA/SK/CZ)

Letné československé turné kapely KAUNIS FIVE (USA/SK/CZ)

Pred dvomi rokmi sa objavil na našej scéne nový medzinárodný quintet, ktorého idea vznikla po úspešnej spolupráci dvoch frontmanov Lukáša Oravca a Ondřeja Štvěráčka na fínskom turné. Nazýva sa Kaunis Five, jeho hudba sa nesie v duchu hard bopu a post bopu a tento odkaz bude prezentovať aj na svojom najbližšom turné 15.-23. júla, počas ktorého kapela plánuje nahrať aj svoj debutový album.

 

Myšlienka založiť Kaunis Five vznikla v Helsinkách, kde Lukáš Oravec spolu s Ondřejom Štvěráčkom prišli na jednom zo svojich spoločných turné s nápadom spojiť päticu kvalitných hudobníkov z oboch krajín, ktorí by mali spoločný koncept a hudobné smerovanie. Rovnako ako idea kapely, aj samotný názov vznikol vo Fínsku - slovo "kaunis"pochádza z fínskeho slova pekný. Projekt sa onedlho stal realitou a v súčasnosti ho tvorí trubkár Lukáš Oravec, saxofonista Ondřej Štvěráček, klavirista Ľuboš Šrámek, kontrabasista Tomáš Baroš a bubeník Marián Ševčík.

 

 

Už o niekoľko dní sa kapela spoločne vydáva na týždňové turné, ktoré vzniklo pri príležitosti nahrávania debutového albumu projektu v rámci programu Hudobného fondu. Kaunis Five dokopy odohrá sedem koncertov na Slovensku, v Česku aj na Maďarských hraniciach a okrem toho si vyhradila aj dva dni na nahrávanie v Pražských štúdiách.

 

Repertoár Kaunis Five tvoria z veľkej miery vlastné kompozície v post bopovom štýle, autorsky sa na skladbách podieľajú Lukáš Oravec, Ondřej Štvěráček, Ľuboš Šrámek, Pavel Wlosok a Tomáš Baroš. Formácia má za sebou radu koncertov a festivalov, napríklad Jazz Na Hrade pre českého prezidenta, festival Modra či International Jazz Festival Prague.

 

Kompletný harmonogram koncertov:

15.7. Kolárovo

16.7. Šahy

17.7. Kursalon, Piešťany

18.7. Malý Glen, Praha

19.7. Reduta, Praha

20.7. nahrávacia session, Praha

21.7. nahrávacia session no.2, Praha

22.7. Jazzdock Praha

23.7. Loop Jazzclub, Praha

 

Zdroj: lukasoravec.com

Autor: Martin Uherek

Vstupenky na podujatie

 

 

Rádio Jazz

Ďalšie články

Recenzia CD: Ľuboš Šrámek/Nikolaj Nikitin - Altar
Zainteresovanému poslucháčovi domácej jazzovej scény mená Nikolaj Nikitin a Ľuboš Šrámek netreba...
Ceny Esprit sú odovzdané: Hlavnú cenu za najlepší slovenský jazzový album získala Sisa Michalidesová
Už poznáme víťaza Hlavnej ceny ankety Esprit! Cenu za najlepší jazzový album vydaný v roku...
Gitarista a skladateľ Pavol Bereza vydáva debut Intuition
Suverénny debut uznávanej osobnosti slovenskej jazzovej scény. To je novinka Intuition gitaristu a...
Ondřej Štveráček uzavrel letné turné v Banskej Bystrici
V utorok 3. septembra 2013 sa v Jazz Klube 12 uskutočnil záverečný koncert letného turné...
People in Orbit: Viewpoint
Vždy, keď zaregistrujem v popise kapely 'fusion' alebo ešte lepšie 'jazz-rock',...
Bernard Allison – jaký otec, takový syn
Přední americký kytarista Bernard Allison vystoupil 11. dubna podvanácté ve vídeňském klubu Reigen...
Ellas Kapell a ich pocta legendám
Predpokladám, že kapelu Ellas Kapell nebudete poznať. Ak áno, ospravedlňujem sa za podcenenie...
Jedinečná pocta Sonnymu Rollinsovi
Budúcu stredu 22. apríla čoraz legendárnejší Nu Spirit Bar opäť sprostredkuje jazzovú históriu....