One Day Jazz Festival prináša do Bratislavy pravé jazzové lahôdky

One Day Jazz Festival prináša do Bratislavy pravé jazzové lahôdky
jazz.sk

One Day Jazz Festival tento rok začína vo veľkom štýle. 27. februára poslucháčom ponúkne kvalitný jazz trio Harry Sokal, Heiri Känzig a Martin Valihora, známe pod názvom Depart, pravý americký soul v podaní famozného speváka, skladateľa a multiinštrumentalistu Franka McComba a slovenskú špičku Andreja Šebana s jeho mladou energickou kapelou.

 

Po tohtoročnom úspešnom turné Andreja Šebana priaznivcov určite poteší vystúpenie aj na One Day Jazz Festivale, keďže jeho bratislavské koncerty boli beznádejne vypredané. S Andrejom zahrá jeho nová koncertná skupina v zložení - Daniel Špiner (klávesy), Peter Rusňák (basgitara) a Michal Fedor (bicie).

 

 

 

Power-trio Depart sa slovenskému publiku predstaví v novom zložení. Bubeníka Jojo Mayera nahradil po 15- rokoch Martin Valihora. Virtuózni sólisti tria zahrajú explozívny mix vzrušujúcich rytmov a pútavých melódií.

 

 

Ťahákom festivalu je americký multiinštrumentalista a spevák Frank McComb.

Frank McComb je veľký talent, ktorý si u nás určite získa zaslúženú pozornosť. Účinkoval s jazzovými velikánmi akými sú Herbie Hancock, Oscar Peterson, Roberta Flack, Donny Hathaway (ku ktorého hlasu je najčastejšie porovnávaný) a Stevie Wonder.

 

27.2.2013, Istropolis, Bratislava

Frank McComb (USA)

Depart project

Andrej Šeban band
 

Vstupenky na One Day Jazz budú už čoskoro v predaji.

 

One Day Jazz festival je voľný koncept jazzových večerov, ktorý otvoril svoju prvú sériu koncertov 20. mája 2008 v bratislavskej Incheba Expo Aréne. Odvtedy má už za sebou ďalších osem úspešných pokračovaní. Hlavnú hviezdu týchto jazzových "sessions" vždy podporia skupiny z USA, Európy a Slovenska. Myšlienka festivalu vznikla u hudobníka Martina Valihoru, ktorý je aj zakladateľom a hlavou festivalu. Na základe svojich skúsenosti a kontaktov z vystúpení na svetových hudobných podujatiach prišiel s konceptom festivalu, ktorý sa zameriava predovšetkým na umeleckú kvalitu v rôznych žánroch a hudobných koncepcií s možnosťou priamej interaktívnej komunikácie slovenskej a zahraničnej hudobnej scény, čo prehlbuje kontakty, ktoré pomáhajú naším domácim umelcom v presadení sa a realizácii vo svete.

 

Zdroj: Agentúra Red Vision

Vstupenky na podujatie

 

 

Rádio Jazz

Ďalšie články

Svatyně moderní hudby: Chess Records, 2120 S Michigan Ave
Vstoupit do budovy Chess Records na 2120 South Michigan Avenue v Chicagu je pro mladého hudebníka...
GEMER JAZZ FEST pretrváva s vynikajúcim programom
Rožňava sa aj tento rok stane miestom stretnutí výnimočných jazzových osobností a novej generácie...
Valér Miko kontinuálne pokračuje v začatom diele
Rešpektovaný klavirista a skladateľ Valér Miko prichádza s novým autorským projektom „Continuum“...
Kto bude podľa DownBeatu písať budúcnosť jazzu? Predsa Alan Bartuš!
Neuveriteľná správa, na ktorú čakal slovenský jazz od svojich začiatkov! Mladý slovenský jazzový...