Pacora Trio prichádza s novým albumom Fugit Hora

Pacora Trio prichádza s novým albumom Fugit Hora
jazz.sk

Nový album zoskupenia Pacora s názvom Fugit Hora obsahuje 8 autorských kompozícií, ktoré čerpajú zo slovenskej a rumunskej tradičnej hudby.
Na koncerte, ktorý bude zároveň krstom CD, vystúpi s triom hosť - Slávka Horváthová, ktorá zaspieva niekoľko ľudových piesní v netradičných aranžmánoch.

 

Pacora Trio bolo založené v roku 2004. O rok neskôr vychádza rovnomenné CD, ktoré krátko na to dostalo vysoké hodnotenie v recenzii prestížneho anglického časopisu BBC Music. V roku 2007 trio uviedlo svoje kompozície spracované pre orchester s brnenskou filharmóniou, následne s Komornými sólistami Bratislava, Štátnym komorným orchestrom Žilina a s filharmóniami Slovenskou, košickou a zlínskou. V roku 2008 pribudlo unikátne spojenie vokálnej renesančnej hudby interpretovanej českým súborom Societas Incognitorum s moderným etno-džezovým prejavom inštrumentálneho tria. Ďalšou spoluprácou je projekt „Preznievanie“ s poprednou interpretkou barokovej hudby, flautistkou Janou Semerádovou, ktorý ojedinelým spôsobom spracúva témy viac či menej známych barokových autorov. Hudbou, ktorá čerpá z tradičných koreňov a je spracovaná rôznymi spôsobmi využívajúcimi džezovú harmóniu a improvizáciu, sa zaoberá zoskupenie Bashavel, ktoré sa skladá z členov Pacora Tria a dvoch výborných slovenských džezových hudobníkov – klaviristu Klaudia Kováča a bubeníka Petra Solárika. V podaní Bashavelu zaznel aj jedinečný živý doprovod k prvému, nemému slovenskému filmu Jánošík. Jeho členovia spolupracujú aj so známou autorkou a upravovateľkou detských piesní Máriou Podhradskou, s ktorou doposiaľ nahrali mimoriadne populárnu sériu detských hudobných CD. Pri spracúvaní ľudových piesní je k účinkovaniu s formáciami často pozývaná speváčka Slávka Horváthová. Pacora Trio má za sebou nahrávky pre českú a slovenskú televíziu, rozhlas, ORF a pre viacero filmov. Účinkovalo na početných džezových a world music festivaloch doma aj v zahraničí.

Odkazy: 

 

 

Ďalšie články

Nový Glasperov album s kontroverzným názvom: "F--- Yo Feelings" spája jazz a hip-hop
Robert Glasper, držiteľ troch cien Grammy a ocenenia Emmy, je na jazzovej aj hip-hopovej scéne...
Digitálny album pre digitálny svet: Gitarista Jeff Parker vydáva jazzový album plný loopov a samplov, "Suite for Max Brown"
“Vždy hľadám nové veci, ktoré ma môžu prekvapiť,” vysvetlil skladateľ a multiinštrumentalista Jeff...
Oslava storočnice Charlieho Parkera: Saxofonisti Bobby Watson, Vincent Herring a Gary Bartz vydávajú spoločný album Birdovych kompozícií
Miles Davis raz povedal: "Celú históriu jazzu dokážete obsiahnuť v štyroch slovách - Louis...
Súťaž o 2 x 2 vstupenky na koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze
Prinášame vám súťaž o 2 x 2 vstupenky na premiérový koncert gruzínskej speváčky Nino Katamadze na...