Report: Candy Dulfer roztancovala bratislavský Majestic Club

Report: Candy Dulfer roztancovala bratislavský Majestic Club
Dávid Oláh

12. apríla sa v bratislavskom klube MMC uskutočnil koncert interpretky, ktorá dlhé desaťročia uchvacuje svojich fanúšikov. Išlo o fantastickú saxofonistku a speváčku Candy Dulfer. Jej koncert sme si mohli v Bratislave vychutnať vďaka organizátorom zo City Sounds of Bratislava.

 

Pred kapelou štvrtkového večera bola kapela speváčky Kristíny Mihaľovej, ktorá predviedla interpretáciu známych popových hitov, ale aj vlastnú produkciu. Hudba sa niesla v rockovom a popovom štýle. Treba povedať, že všetci hráči si svoje vydarené vystúpenie užívali a dobrá nálada sa preniesla aj na zaplnený parket. Líderka Mihaľová výborne pracovala s publikom a vygradovala dobrú náladu. Koncert sa čím ďalej tým viac podobal na festival, nielen obrovským počtom návštevníkov, ale aj vysokými decibelmi a uvoľnenou atmosférou, ktorá pripomínala párty.

 

 

Po vydarenej prvej časti sa pokračovalo headlinerom. Candy Dulfer ako vždy vystúpila vo veľkom zložení – dvaja vokalisti, gitara, basgitara, dve klávesy a bicie nástroje. Večer sa niesol v multižánrovom duchu, odzneli skladby z jej najnovšieho albumu Together, ktoré sa niesli v znamení smooth jazzu, popu, rocku, "tribute to Prince", Ska, reagge či dokonca drum and bass. Vynikajúcu show zabezpečila okrem kvalitnej hudby aj krásna hra svetiel a laserov. Koncert mal tú najvyššiu profesionálnu úroveň po každej umeleckej stránke. Samozrejme nechýbal až chronicky známy hit tejto holandskej saxofonistky – "Lilly Was Here" - svojim svetlým saxofónovým tónom sa fantasticky vyhrala s dynamikou, zvukovosťou a predviedla neopakovateľné hudobné momenty po každej stránke. (Zaujímavé je, že Candy má rovnaký model saxofónu ako náš špičkový slovenský saxofonista Radovan Tariška. Napriek tomu má každý z nich úplne odlišný zvukový koncept, stoja na opačných póloch, čo sa soundu týka.) Jej popové melodické motívy a hudobná predstava právom priviedli obecenstvo k častému spontánnemu potlesku a k radostnému kriku.

 

 

Dlho by som sa tu mohol rozpisovať o technickej dokonalosti celej kapely, ale myslím si, že to je zbytočné, keďže ide o umelcov, ktorí už mnohé roky patria ku svetovej špičke. Holandská saxofonistka Candy Dulfer ma na koncerte zaujala jej výdržou, koncentráciou, charizmou a jej úprimnými slovami. Veľmi sympatické boli jej príhovory v slovenčine.

 

Koncert Candy Dulfer bol dôkazom toho, že kvalitná hudba sa môže skĺbiť s popularitou a medzinárodným úspechom. Ako povedala samotná Dulfer, od detstva doma počúvala všetky žánre až na vážnu hudbu, čo ovplyvnilo celý jej hudobný koncept. Publikum tancovalo a zabávalo sa na umelecky hodnotnú a zároveň komerčnú hudbu. Ďakujem celému tímu City Sounds of Bratislava za ďalší hudobný zážitok a teším sa na jeseň, kedy vystúpi fenomenálny francúzsky gitarista Bireli Lagrene.

 

Dávid Oláh

Foto: Zdenko Hanout    

 

Galéria

01_candy_dulfer_02.jpg
01_candy_dulfer_08.jpg
01_candy_dulfer_10.jpg
01_candy_dulfer_14.jpg
01_candy_dulfer_15.jpg
01_candy_dulfer_18.jpg
02_tri_supp_candy_dulfer_10.jpg

 

 

Ďalšie články

Reportáž: Rado Tariška a jeho dramaturgicky pestrý Radio Band
Vo štvrtok 18. 5. 2017 sa v Divadle Aréna opäť uskutočnil zaujímavý jazzový koncert. Fenomenálny...
Tomáš Maretta: Kvalitná hudba nie je zadarmo, Slováci to musia pochopiť.
Stretol som sa s Tomášom Marettom - jedným z organizátorov koncertu Rona Cartera a Richarda...
Reportáž: Výborný kvartet Ester Wiesnerovej v Klariskách
Ester Wiesner od návratu domov z bostonskej Berklee určite nezaháľa. Svoje koncerty odštartovala v...
Kenny Garrett kvintet: Hudobný zážitok a výborná zábava
Pritiahnuť na Slovensko umelcov svetového formátu je v posledných rokoch bežnou záležitosťou....
Newyorský klub Blue Note uvedie ďalší online koncert. Z pohodlia domova si budeme môcť vypočuť Joea Lovana
V sobotu 24. októbra sa v newyorskom klube Blue Note uskutoční online koncert velikána súčasného...
Večerné jazzové ateliéry 2020: workshopy pokračujú v online podobe
Keďže nám aktuálna situácia z dôvodu prebiehajúcej druhej vlny ochorenia Covid-19 neumožňuje sa...
SPOJME SA VŠETCI ZA UMENIE: Ružinov podporí umelcov koncertom cez live stream
Mestská časť Bratislava - Ružinov a CULTUS Ružinov chcú podporiť umenie a umelcov z Bratislavského...
Kurt Elling slávi 25 rokov na scéne. V októbri a novembri odohrá "Virtual Tour"
Spevák Kurt Elling sa dostal na vrchol jazzovej scény už vydaním svojho debutového albumu Close...