Už sú známe prvé mená OPEN JAZZ FESTU

Už sú známe prvé mená OPEN JAZZ FESTU
jazz.sk

Jedno z najväčších jazzových podujatí na Slovensku  – Open Jazz Fest Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom prezrádza prvé dve mená tohtoročných účinkujúcich.

 

Organizátorom openair festivalu sa po dlhom snažení podarilo získať skutočnú jazzovú ikonu! Na festivale vystúpi v sprievode popredného slovenského bandu Nothing But Swing Tria legendárny americký saxofonista Scott Hamilton.

 

„ Chceli sme Scotta už pred dvomi rokmi, ale jeho kalendár je neuveriteľne nabitý. Na čakacej listine sme boli bezmála dva roky... Veríme, že ním potešíme všetkých fanúšikov jazzu v jeho mainstreamovej a swingovej podobe“ hovorí Marian Pavlovič, umelecký šéf festivalu.

 

Americký tenorsaxofonista Scott Hamilton je jedným z najväčších a zároveň najlepších swingových saxofonistov a priamym pokračovateľom swingovej tradície Lestera Younga, Gena Ammonsa, Eddieho “Lockjaw” Davisa, či Colemana Hawkinsa. V 70. rokoch intenzívne spolupracoval s Bennym Goodmanom a nahral, alebo sa podieľal na nakrúcaní viac ako dvoch stoviek albumov. V roku 1986 bol nominovaný na ocenenie Grammy.

 

 

Druhým potvrdeným skvostným prírastkom line up - u je švédsko – nemecká kapela Tingvall Trio z Hamburgu. Túto charizmatickú trojicu predchádza chýr kapely sršiacej zmesou podmanivých melódií podporených zvučnými  groovmi  plnými autentickej prirodzenosti. S istou nadsázkou môžeme ich hudbu charakterizovať ako šklandinávsky jazz s kubánskymi reminiscenciami ľahko „ šmrncnutý“ rock'n rollom... Trio je aktuálnym viacnásobným držiteľom prestížnej nemeckej ceny  ECHO JAZZ Awards a predstavuje to najlepšie, čo dnes nemecká jazzová scéna ponúka! Túto nápaditú trojicu tvorí hlavný autor skladieb, švédsky klavirista Martin Tingvall, bicista Jürgen Spiegel a kubánsky bassgitarista Omar Rodriguez Calvo.

 

 

 „Cítime, že päť rokov našej existencie a cielenej práce prináša svoje ovocie. Vďaka pozitívnym referenciám svetových hudobníkov náš kredit v jazzovom umeleckom svete rastie. Svedčia o tom  ponuky na účinkovanie od USA až po Nový Zéland, ako aj naše prvé akvizície“ konštatuje dramaturg.

 

Festival  Open Jazz Fest má vysoké ambície a  ciele -  predstavovať jazz v jeho najrozmanitejších podobách a cez nápaditú  a rozmanitú dramaturgiu ho zrozumiteľným spôsobom sprostredkovať čo najširšiemu publiku.  Tomu výrazne napomáha aj pre jazz netradičný priestor konania festivalu – už po šiestykrát  sa totiž uskutoční v  prírodnom amfiteátri priamo na brehu jazera v nádhernom prostredí rekreačného areálu Zelená voda. Tento rok sa festival uskutoční 19. – 20. júla (piatok – sobota)

Predpredaj lístkov sa začne v polovici apríla.

 

www.openjazzfest.sk

 

 

Ďalšie články

Reportáž: Open Jazz Fest 2016, prvá časť (piatok)
Open Jazz Fest 2016, 22. a 23.7.2016, Zelená voda - Nové mesto nad Váhom Prázdninové mesiace...
Reportáž: Open Jazz Fest 2017 (časť prvá – piatok)
K letnej festivalovej sezóne patrí neodmysliteľne open air festival Open Jazz Fest v areáli...
China Moses vydala nové CD Nightintales
Speváčka China Moses, dcéra známej americkej speváčky Dee Dee Bridgewater vystúpi 28. júla 2017 na...
Reportáž: Open Jazz Fest 2016, druhá časť (sobota)
Na rozdiel od prvého večera, keď sa predstavilo päť interpretov, druhý deň boli na programe “len”...
Malá spomienka na Martina Ďurdinu
Minulý týždeň viacerí domáci hudobníci spomínali na svojho kolegu a kamaráta Martina Ďurdinu (1973...
Staň sa novou tvárou (nielen) slovenského jazzu
Každoročne sa na domácej scéne objavujú nové hudobné zoskupenia, ktoré sa snažia dostať do...
Osobnosti európskeho jazzu – Marcin Wasilewski a jeho trio
Z pohľadu slovenských jazzových hudobníkov (i fanúšikov) sa ako „zasľúbená krajina jazzmanov“ javí...
Zlatá jazzová horúčka už túto sobotu
Už túto sobotu sa Bratislava po deviaty raz pretransfiguruje o sto rokov naspäť. Stoj času...