Vychádza nové CD projektu Vlčie Maky. Album Horehronie prináša spojenie krásneho folklóru a netradičných jazzových aranžmá.

Vychádza nové CD projektu Vlčie Maky. Album Horehronie prináša spojenie krásneho folklóru a netradičných jazzových aranžmá.

Po albume Vlčie maky - Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. "Horehronie" prináša spojenie nášho krásneho folklóru a netradičných jazzových aranžmá. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky. Na albume nájdete aj exkluzívnych hostí -  Dana Bártu a Petra Adamova.

 

Práca v štúdiu. „Samotné nahrávanie albumu prebehlo v priateľskej atmosfére s ľuďmi, ktorí sa majú radi, myslím, že sme sa celkom dobre spoznali pri nahrávaní prvého albumu a pri druhom sme postupovali trošku inak, aj keď stále vychytávame muchy. Tentokrát som hudobné aranžmá nechala na pianistovi Klaudiusovi Kováčovi, ktorý tomu celému odovzdal svoju dušu a veľký cit. Okrem Klaudia, ktorý hral na piano, som oslovila overenú zostavu Peťa Solárika – bicie nástroje a Róberta Ragana Jr. – kontrabas. Vokálne aranžmá si zobral na starosť Peter Dobrík - producent PJ SOUND STUDIO,“ hovorí speváčka projektu Janka Kozáková.

 

Album prichádza s netradičným aranžmá. „Pri tvorbe aranžmá som použil reharmonizačné techniky a inšpiráciu som našiel v klasickej a jazzovej hudbe, pričom dôraz bol kladený aj na rytmické obohatenie,“ dodal aranžér projektu Klaudius Kováč.

 

Na CD prizvali zaujímavých hostí. „Keď som rozmýšľala nad hosťami, napadlo mi, že by tu mala byť oproti prvému CD nejaká zmena. Prišla som na to, že okrem výborných inštrumentalistov by mohli na albume vyniknúť krásne mužské hlasy a keďže 2 texty boli v mužskom rode, bolo rozhodnuté. Prvým hosťom albumu teda bude slovenský jazzový spevák Peter Adamov, ktorý má nádherný zamatový hlas a druhý hosť, ktoré ho som pozvala do štúdia, je český spevák známy najmä projektmi Illustratosféra, J.A.R. - Dan Bárta. Myslím, že máme všetci traja veľa spoločného, máme radi citlivých, empatických ľudí, kvalitnú jazzovú hudbu a prírodu. Nahrávanie s hosťami bol pre mňa veľký zážitok,“ dodala speváčka Janka.

 

Dramaturgia CD:

1. Cesta hore, cesta dolu

2. Na Kraľovej hoľi

3. Pot ubočou, pot tou sivou hoľou

4. Kažu sa mi žeňiť

5. Javorom, javorom

6. Sokole, holube

7. Ej, prečo si puakaua

8. Pot obločkom piskaju

9. Zaspievala by si, ale ňemam hlasu

10. Prepeľička, prepeľička

 

 „Našim cieľom bolo prepojiť Horehronské ľudové piesne s menšinovým žánrom ako je jazz, zaranžovať a vytvoriť tak nové diela, ktoré rozšíria diapazón slovenskej folklórnej a jazzovej hudby,“ dopĺňa producent projektu. 

 

Členovia zoskupenia:

Jana Kozáková  spev

Klaudius Kováč  piano

Peter Solárik – bicie

Róbert Ragan Jr. – basová gitara

 

V auguste roku 2021 sa budete môcť tešiť na ich nové turné, po slovenských mestách. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach hudobnej skupiny Vlčie maky www.vlciemaky.com alebo na facebookovej stránke Hudobná skupina - Vlčie maky.

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Zdroj: Tlačová správa, PJ SOUND STUDIO s.r.o.

 

 

Ďalšie články

Jana Kozáková vydáva album Vlčie maky: Hudba z podpoľania v jazzovej úprave zaznie na novembrovom turné
Na slovenský trh sa prednedávnom dostal nový štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Jedná...
Novú Synagógu v Žiline rozohrá v auguste projekt New Generation. Ponúkne workshopy, koncerty a jam sessions
Do žilinskej Novej Synagógy mieri projekt New Generation, ktorý má za cieľ prepájať mladých...
Altar Quartet odohrá slovenské turné so vzácnymi hosťami
Altar Quartet predstaví na koncertoch okrem starších kompozícii aj materiál z najnovšieho...
City Sounds uvádza: talianska jazzová superstar Stefano Bollani sa vracia na Slovensko
Geniálny hudobník, klavirista a skladateľ Stefano Bollani sa venuje najmä jazzu, v jeho...
Kvarteto Alfa Carlssona a Jiřího Kotaču vyráža na letné turné po Česku a Slovensku
Medzinárodné jazzové kvarteto nesúce mená švédskeho gitaristu Alfa Carlssona a českého trubkára...