Lukáč / Šelep / Valíček Trio v Jazztikot, 20.2.2018 19:00

Lukáč / Šelep / Valíček Trio v Jazztikot, 20.2.2018 19:00
Názov koncertu: 
Lukáč / Šelep / Valíček Trio v Jazztikot
Utorok, Február 20, 2018 - 19:00
Miesto konania: 
JazzTikot

Nový jazzový projekt, ktorý spája mladých hudobníkov.
Na koncerte zaznejú viac či menej známe jazzové štandardy v rozličných úpravách, ale taktiež aj vlastné autorské kompozície každého člena.
Hudba tria je ovplyvnená hudobníkmi ako Charlie Haden, Bill Frisell, John Scofield, John Taylor, ...

Zloženie:
Tomáš Lukáč – gitara
Michal Šelep – kontrabas
Jakub Valiček – bicie nástroje

Niečo o členoch:

Tomáš Lukáč - Narodil sa v Bratislave, vyrastal v umeleckom prostredí. Jeho hudobný vývoj osciloval medzi viacerými hudobnými štýlmi a nadobudnuté skúsenosti mu dopomohli získať silnú žánrovú flexibilitu (rock, funk, blues, jazz...). Momentálne študuje jazzovú gitaru na jednom z najprestížnejších európskych jazzových inštitútov v rakúskom Grazi, kde posobí vo viacerých projektoch s hudobníkmi európsej scény. Zúčastnil san a finále suťaží Jazz Start Up, či Czech Jazz Contest. So svojím akutálnym projektom – medzinárodným kvartetom Tomas Lukac Group /SK, GE, HR, HU/ - sa ako líder stihol predstaviť vo finále súťaže Jazz Start Up, vyhrať cenu za ‚Najlepší koncept‘ na Nových tvárach slovenského jazzu, a nahrať debutové EP, ktorého vydanie je plánované na jar 2018.

Michal Šelep – mladý basgitarista a kontrabasista pochádzajúci zo Spišskej Belej, žijúci v Bratislave. Basgitare sa začal venovať v roku 2008, v rokoch 2011-2014 študoval basgitaru v USA u Anthonyho Wellingtona, pedagóga a basgitaristu v kapele Victora Wootena. V roku 2014 sa stal prvým držiteľom štipendia Fodera-Compito na prestížny workshop Victora Wootena Bass/Nature Camp v Nashville, USA ako jeden z najlepších žiakov Bassology. V rokoch 2014-16 navštevoval hodiny hudby u Andreja Šebana. Od roku 2016 študuje jazzový kontrabas na JAMU v Brne pod vedením Jirí Slávika. Doposiaľ spolupracoval s mnohými SK a CZ interpretmi ako Peter Lipa, Andrej Šeban, Martin Valihora, Marcel Buntaj, Ján Fabrický, Zuzana Mikulcová a mnohými ďalšími.

Jakub Valiček - hudbe sa začal venovať počas strednej školy, kde hrával a pôsobil v miestnych, väčšinou rockových zoskupeniach. Po skončení strednej školy sa rozhodol pokračovať v štúdiu bicích na konzervatóriu v Žiline a neskôr aj na Žilinskej Univerzite v Žiline. Počas tohto obdobia hrával v bigbande Slovak Young Swing Generation pod vedením Branislava Belorida a Mareka Pastiríka. Po skončení bakalárskeho stupňa v Žiline sa rozhodol dokončiť hudobné vzdelanie na Royal Birmingham Conservatoire v odbore jazzová interpretácia. Počas tohto štúdia mal možnosť hrať a byť súčasťou workshopov s hudobníkmi ako Mark Turner, John Riley, Dave Holland, John Taylor, Jean Toussaint, Norma Winstone, atď. Momentálne vedie vlastný JV quartet kde sa venuje autorskej hudbe. Okrem vlastného kvarteta pôsobí ako sideman v iných projektoch a formáciách rozličných žánrov.

Vstup na koncert je voľný.
Rezervácie : formou SMS na 0911 185 328, mail : jana.hianikova@jazztikot.sk

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
 
 
 
8
 
 
 
11
 
 
13
 
 
 
 
17
 
 
19
 
20
 
21
 
 
23
 
24
 
25
 
 
 
 
 
30
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk