Koncert: Ida Kelarová & Jazz Famelija, Dom kultúry Liptovský Mikuláš, 5.5.2018 20:00

Martin Budaj
Koncert: Ida Kelarová & Jazz Famelija, Dom kultúry Liptovský Mikuláš, 5.5.2018 20:00
Sobota, Máj 5, 2018 - 20:00
Miesto konania (bez profilu)
Dom kultúry Liptovský Mikuláš
Hudobná skupina (bez profilu)
Ida Kelarová & Jazz Famelija
Hudobníci (bez profilu)
Ida Kelarová, Desiderius Dužda

Unikátny koncert prvej dámy rómskej hudby, ktorá spája svety rómskej kultúry a jazzu. 
 

Čaká na vás večer plný emócií, ktoré si podmania každého, kto má otvorené srdce. Ida Kelarová prináša komplexnú spoveď zrelej ženy, ktorá svoju cestu životom zapisuje v notách a v hudbe Jazz Famelije pulzuje rómska krv. Tvorba tejto formácie sa vyznačuje prepájaním rómskych harmónií a latinsko-amerických rytmov so zvukom jazzovej kapely. Okrem osvedčených skladieb z minulých albumov a rómskych ľudových piesní tvoria repertoár aj nové skladby, ktorých autorom je už tradične spevák, gitarista a kapelník Desiderius Dužda. Okrem neho kapelu tvoria aj Ondrej Krajňák (klavír), Tomáš Baroš (kontrabas), Marián Ševčík (bicie). Jednotliví muzikanti dostávajú v skupine veľa priestoru, a tak si diváci môžu ich hru, nabitú energiou a emóciami, vychutnať aj v niekoľkých sólach.

Hoci formáciu tvoria výrazné muzikantské osobnosti, speváčka a zbormajsterka Ida Kelarová vás ani na chvíľu nenechá na pochybách, kto je hlavou tejto formácie. Svojou intuíciou a citom vedie kapelu od pomalých a smutných piesní až k záverečným čardášom. Jej schopnosť otvoriť svoje srdce a vložiť všetky svoje emócie do hlasu je už povestná. Emócie a ich odkazy sú schopné osloviť aj toho, kto nerozumie textom v rómštine a podeliť sa s ním o pocity vlastné každému človeku.

Ida Kelarová tiež prostredníctvom hudobno-vzdelávacích projektov už 20 rokov podporuje mladých talentovaných umelcov, ktorí, či už z finančných, sociálnych, rasových či iných dôvodov, nemajú šancu na rozvíjanie svojho umenia a realizáciu. Krst nového albumu Idy Kelarovej, rómskeho detského zboru Čhavorenge a Českej filharmónie prebehol len pred nedávnom v pražskom Rudolfine a zožal nesmierny úspech.

 
Vstupenky: http://bit.ly/IdaKelarova
 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
2
 
3
 
4
 
 
6
 
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
 
21
 
22
 
 
24
 
25
 
26
 
27
 
 
29
 
 
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk