Winter Jazz Fest Trnava 2019, 8.2.2019 19:00

Marek Polonec
Winter Jazz Fest Trnava 2019, 8.2.2019 19:00
Názov koncertu: 
Winter Jazz Fest Trnava 2019
Piatok, Február 8, 2019 - 19:00
Hudobníci: 
Michal Bugala, Juraj Griglák
Hudobníci (bez profilu)
Juraj Griglák Company ft. Yoran Vroom (SK/CZ/NED), Gypsy Jazz SK - Bugala/Pillo/Rigo/Berky-Mrenica (SK), Anabela Mollová Band (SK)

Program:

Piatok 8. februára
- Juraj Griglák Company ft. Yoran Vroom (SK/CZ/NED)
- Gypsy Jazz SK - Bugala/Pillo/Rigo/Berky-Mrenica (SK)
- Anabela Mollová Band (SK)

 
Piatok 8. marca
- Marko Churnchetz Trio ft. Jonathan Hoard, Justin Brown & Joe Sanders (SLO/USA)
- Miloš Biháry Jazz Funk Brothers Orchestra (SK)

 

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť Vás pozývajú na IV. ročník zimného, nielen džezového festivalu WINTER JAZZFEST TRNAVA 2019!!!

Po štvrtý raz festival, po druhý raz v Kultúrnom centre Malý Berlín a po prvý krát dvojnásobná nádielka kvalitnej muziky. Dva večery (8.2. a 8.3.) nabité fantastickou atmosférou plnou špičkových hudobných výkonov s medzinárodnou účasťou.

Program večera februárového:

ANABELA MOLLOVÁ BAND (SK)
https://www.instagram.com/anabelamolla/?hl=sk

Anabela je mladá slovenská speváčka, ktorej korene siahajú až do ďalekej Afriky. Dodnes si ju ľudia pamätajú z TV show Hlas Česko-slovenska, ktorej sa zúčastnila v roku 2014. Odvtedy sa spevu venuje profesionálne. Okrem toho, že je členkou skupiny Fragile a gospelového zboru BL-Gospel, má aj vlastný projekt - kapelu, s ktorou hrajú vlastné aranžmány rôznych soulových, funkových a jazzových skladieb.

Anabela Mollová - spev,
Daniel Griglák - bassgitara,
Remo Klačanský - klávesy,
Markus Daniel - gitara, vokály,
Jakub Kačic - bicie
Peter Raitl - perkusie.
https://www.youtube.com/watch?v=kamHORPni08&feature=youtu.be

GYPSY JAZZ SK (SK)

Nový projekt slovenských hudobníkov zoskupených okolo multižánrového huslistu Jána Berkyho Mrenicu, ktorý sa prezentuje hudbou inšpirovanou v noblesnom štýle a la Django Reinhardt. V interpretáciách však neostáva len pri gypsy jazze, ale spája rôzne štýly rómskej hudby z celého sveta a tak projekt získava na hudobnej farebnosti a dynamike. Gypsy Jazz SK ponúka výnimočných, renomovaných muzikantov zaangažovaných v projekte aj autorsky - Marco Pillo, Michal Bugala a Ján Rigo.
Program je nabitý inštrumentálnou virtuozitou a silnými emóciami, ktoré v sebe nosí rómske hudobné dedičstvo a vďaka ktorým energické vystúpenia Gypsy Jazz SK vždy zanechávajú u divákov hlboký zážitok.

Ján Berky Mrenica ml. - husle
Michal Bugala - gitara
Marco Pillo - gitara, spev
Ján Rigó - kontrabas
https://www.youtube.com/watch?v=QUcwVwsxDO0

JURAJ GRIGLÁK COMPANY FT. YORAN VROOM (SK/CZ/NL)
www.jurajgriglak.net

Projekt legendárneho slovenského basgitaristu Juraja Grigláka, ktorý prezentuje vlastnú tvorbu v duchu jazzu, funku a fusion. Na WJF Trnava 2019 predstaví hudbu zo svojho tretieho sólového albumu Juraj Griglák & Company ft. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway ako aj najnovšie originálne kompozície.
Tentokrát s európskou špičkou - Yoran Vroom, holandský bubeník, ktorý spolupracuje s hviezdnymi menami ako Cory Henry, Frank McComb a kvarteto dopĺňajú významný český trúbkár Miroslav Hloucal a jeden z najvyhľadávanejších klaviristov u nás - Eugen Vizváry, obaja s bohatými skúsenosťami na medzinárodnom poli. Juraj Griglák v súčasnosti pripravuje nový album From The Bottom.

Juraj Griglák - basgitara
Yoran Vroom - bicie
Miroslav Hloucal - trúbka
Eugen Vizváry - klávesy
https://www.youtube.com/watch?v=dfwIEVd6D7k

 

 

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
1
 
 
 
 
5
 
 
7
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16
 
17
 
18
 
19
 
 
 
 
 
24