Bratislava: Jaga Jazzist, 29.4.2019 19:00

Peter Baláž
Bratislava: Jaga Jazzist, 29.4.2019 19:00
Názov koncertu: 
Bratislava: Jaga Jazzist
Pondelok, Apríl 29, 2019 - 19:00
Miesto konania: 
Majestic Music Club
Hudobná skupina (bez profilu)
Jaga Jazzist

Jaga Jazzist opäť zavítajú na Slovensko! Orchestrálny fenomén z Nórska vystúpi koncom apríla v bratislavskom Majestic Music Club.

Toto fantastické zoskupenie umelcov učarovalo slovenskému publiku prvýkrát už na festivale Hodokvas 2006 a následne v Bratislave na jeseň 2015, kde v rámci tour pri predstavení albumu Starfire beznádejne vypredali Ateliér Babylon. Pre mnohých to bol vtedy koncert roka a bolo len otázkou času, kedy sa Jaga Jazzist vrátia na miesto činu.

Kapela, ktorá je považovaná za jeden z najvzácnejších produktov nórskej scény, ponúka ojedinelý fond hudobnej kvality, ktorá presahuje akúkoľvek formu kategorizácie. Dokonale zosynchronizované teleso produkuje inštrumentálnu zmes nápadov, progresívne vyviera do nekonvenčnosti a nadžánrovým presahom dodáva svojmu dielu punc originality.

Ansámbel deviatich muzikantov servíruje na pódiu v jeden moment kultúru jazzu, graduje v línii post-rocku a vzápätí prezlečený do kroja folklórneho šialenstva prerastá do elektro evolúcie. Na svetovom hudobnom poli si vytvoril fantastické renomé a získal ocenenia od kritikov a hudobných kolegov.

Jaga Jazzist, ktorí sú preslávení energickými živými vystúpeniami, sú na scéne už 25 rokov a majú na konte 7 štúdiových albumov. Ich koncerty sú postavené na nadčasovej kompozícii a pódiu vybavenom desiatkami kusov rozmanitého hudobného arzenálu.

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9
 
 
 
12
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Reklama

Nedeľné Podoby Jazzu
www.radiopiestany.sk/sk/program/pod
Každú nedeľu na rádiu Piešťany Podoby jazzu s Jankom Babičom. Rádio Piešťany 90,2  MHz, nedeľa o 20.00 hod. www.radiopiestany.sk