LIVIN'BLUES 2020, 14.3.2020 17:00

kulturne zariadenia petrzalky
LIVIN'BLUES 2020, 14.3.2020 17:00
Názov koncertu: 
LIVIN'BLUES 2020
Sobota, Marec 14, 2020 - 17:00
Miesto konania (bez profilu)
Vigľašská 1 851 07 Bratislava
Hudobná skupina (bez profilu)
LIVIN'BLUES 2020

LIVIN'BLUES 2020

Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov festival podporil Fond na podporu umenia

 fond na web copy

 

účinkujú: 

- Her Memories

- Sitra Achra

- Mr.Ambassador & VOA Band, feat.Silvia Josifoska(SN,AT,UK,SK)

- Steve Big Man Clayton & The Wild Bluesmen (UK,D,SK)

- Keith Thompson Band (UK)

Už po 28- krát sa stretnú priaznivci bluesu a rhythm and bluesu na najväčšom bluesovom podujatí na Slovensku - festivale Livin´ Blues 2020. Na podujatí privítajú v sobotu 14.marca 2020 päticu hudobných skupín s hudobníkmi od Veľkej Británie, Nemecka, cez Čechy, Slovensko, Rakúsko až po Senegal.

Her Memories 

Bluesrockové trio z Bratislavy založené koncom roka 2017 v obsadení: Martin Tomášik (spev, gitara), Jakub Kolesár (basgitara) a Peter Garaj (bicie).  Neskôr sa k nim pridal Damian Szabo na hammond. Her Memories prichádzajú s autorskou tvorbou inšpirovanou hudobníkmi ako John Mayer, Eric Clapton a Jimi Hendrix, vo svojej hudbe miešajú prvky bluesu, rocku ale aj folku. Kapela v septembri roku 2019 vyhrala súťaž Slovakian Blues Challenge, vďaka čomu bude prezentovať Slovensko na prestížnej súťaži European Blues Challenge v Holandsku. 

Sitra Achra 

Blues, funk, soul, swing, reggae, hillbilly. Fúzie. Aj týmito slovami by sa dala charakterizovať tvorba jedinečnej formácie Sitra Achra. Toto sexteto tvoria muzikanti s mnohoročnými skúsenosťami a slovenskému publiku ich netreba osobitne predstavovať. Na festivale sa predstavia v kompletnej zostave Erich “Boboš“ Procházka - spev, ústna harmonika, Martin Zajko – gitara, Pišta Lengyel – gitara, Martin  Gašpar – basgitara, Martin Wittgruber – klávesy, Igor "Ajdži" Sabo – bicie 

Mr.Ambassador & VOA Band, feat. Silvia Josifoska (SN,UK,AT,SK)

Karim Thiam a jeho skupina prichádza s programom, ktorý prezentuje západoafrické štýly a rytmy a spája ich so žánrami ako je blues, či afrojazz, či pop. Je fúziou rôznych kultúr, čo dáva tomuto projektu svoju osobitosť. Štýl, ktorý prezentuje Karim môžeme nazvať afro blues, alebo desert blues. Prekvapením koncertu bude hosťovanie našej bluesovej stálice Silvii Josifoskej.

Zostava: Karim  Thiam- gitara-voc-Ngoni Ba-Tama, Sebastian_ Porstner -sólo gitara, voc., Alexander Sloyan -basgitara, Mame Birane Mboup - perkusie, kongá, voc., Silvia Josifoska a.h. – spev 

Steve Big Man Clayton & The Wild Bluesmen (UK/DE/CZ) 

Britský pianista a spevák, rodák z Birminghamu, v súčasnosti pôsobiaci v Nemecku. Za svoju hru na piano, jeho boogie woogie, sa stal držiteľom mnohých hudobných ocenení vo Velkéj Británii, USA i v Nemecku.

V čele sprievodnej kapely the Wild Bluesmen stojí jeden z najlepších nemeckých gitaristov, Peter Schneider, ktorého je možné vidieť v kapele The Stimulators, ale i v duu s rakúskym bluesmanom Sirom Oliverom Mallym. Kapelu doplňuje nemecký kontrabasista Uli Lehman, ktorý je tiež členom kapely The Stimulators, a okrem toho je štúdiovým a sessioným hráčom. V marci 2019 na post bubeníka nastúpil komárňanský rodák a hudobník Tomáš Bobek Bobrovniczký pôsobiaci v Čechách.  Ich šou si bez prídavkov ťažko predstaviť. 

Keith Thompson Band (UK) 

Gitarista a spevák typického britského blues rocku Keith Thompson, sólovo i so svojou kapelou pôsobia v kontinentálnej Európe už vyše 25 rokov. O jeho úspechoch svedčí i 12 vydaných nosičov. On i kapela sú známi energickými živými vystúpeniami, zúčastnili sa festivalov v Poľsku, Slovinsku, Chorvátsku, Veľkej Británii i USA. Ako hudobník spolupracoval napríklad so Stevem Winwoodom, Gregom Ridleym, Robbiem Bluntom, Mikeom D'Abom a ďalšími. Ich vystúpenie, spolu s vystúpením  Big Mana Claytona a jeho skupiny budú patriť k vrcholom festivalu.

VSTUPENKY TU

https://www.ticketportal.sk/event/LIVIN-BLUES-2020?idp=924079

 

LIVIN'BLUES 2020

14. 03. 2020

17:00-23:00

Vstupné:11 € predpredaj / 14 € na mieste / EUR

Dom kultúry Lúky

 

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
 
 
14
 
15
 
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31