Lukáš Oravec Quartet & Jerry Bergonzi, 21.11.2022 19:00

Lukáš Oravec Quartet & Jerry Bergonzi, 21.11.2022 19:00
Názov koncertu: 
Lukáš Oravec Quartet & Jerry Bergonzi
Pondelok, November 21, 2022 - 19:00
Miesto konania: 
LifeHouse /city/
Hudobná skupina (bez profilu)
Lukáš Oravec Quartet & Jerry Bergonzi
Hudobníci (bez profilu)
Robert Szakcsi Lakatos, Jerry Bergonzi
Formácia vznikla začiatkom roku 2012. Svojou kvalitou okamžite zaujala jazzových nadšencov. Kapela odohrala viac ako 200 klubových a festivalových vystúpení po celej Európe. Quartet získal najvyššiu cenu súťaže „Young Faces of Slovak Jazz“ a zároveň cenu za „interpretačný výkon“ lídra quartetu. V roku 2013 vydali debutový album s názvom „Introducing Lukáš Oravec Quartet“; , ktorý vyhral cenu ESPRIT 2013 za najlepší slovenský album roku. V Roku 2015 vydáva v poradí druhý album „Piotrology“ a v roku 2016 tretí album kvartetu „Ali“, ktorý získal nomináciu na Radio Head Award 2017 a vyhral cenu ESPRIT 2016 za najlepší jazzový album roku. V roku 2021 quartet vydáva album "Movin' Spirit", ktorý získava hneď dve ceny za najlepší jazzový album roku (Radio Head Award a Esprit Award). Najnovším počinom formácie je tohtoročný album Quartetu v spolupráci s Moravskou Filharmóniou a americkými hudobníkmi Andym Middletonom a Dannym Grissettom. Quartet má za sebou spolupráce so svetovou špičkou, klasickými telesami a aj s Grammy hudobníkmi ako sú: Aaron Goldberg, Rick Margitza, Vincent Herring, Bob Mintzer, Wayne Escoferry, Danny Grissett, Andy Middleton, Moravská Filharmonie, Štatný komorný orchester Žilina, Seamus Blake, Tony Lakatos a s mnoho ďalšími.
„Lukas Oravec is a wonderful young trumpet player who plays and writes with lots of fire and creativity. His music has a distinctive sound as does his playing. He and the musicians Lukas surrounds himself with are a force to be reckoned with. I think you will enjoy this wonderful music as well as hearing the band play live“
Bob Mintzer
JERRY BERGONZI (USA)
Tenorsaxofonista Jerry Bergonzi je medzinárodne uznávaný jazzový interpret, skladateľ, autor a pedagóg. Jazzový kritici ho radia do prvej stovky najlepších saxofonistov všetkých čias a je autorom najznámejších jazzových etud (štúdií) na svete. Ako mladý sa preslávil pôsobením v kapele Davea Brubecka počas 70. rokov. Vystupoval po celom svete na všetkých významných jazzových festivaloch a jazzových miestach s vlastnými súbormi, ako aj s mnohými jazzovými velikánmi. Jeho hudba je známa svojou inováciou, majstrovstvom a integritou. Jeho diskografia obsahuje viac ako 60 nahrávok, najmä Standard Gonz s Jerry Bergonzi Quartet na labeli Blue Note. má tiež 60 nahraných názvov skladieb registrovaných v ASCAP.
Jerry Bergonzi (USA) - saxophone
Lukáš Oravec (SK) - trumpet
Robert Szakcsi Lakatos (HU) - piano
Tomáš Baroš (CZ) - bass
Marián Ševčík (SK) - drums

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
1
 
2
 
 
4
 
5
 
 
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
 
16
 
17
 
 
19
 
20
 
 
22
 
 
 
25
 
 
 
28
 
29
 
30
 
31